Anunturi multiple inutile

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO9HSW » Lun Feb 29, 2016 4:34 pm

YO4ISC scrie:Stai calm Dragos.
Ce? Daca Ciprian a facut pagina separata pentru tuburi electronice au disparut tuburile din pagina principala?!?!
Si asta e doar un exemplu. Nu mai zic de troace.
Pana ne-om disciplina cu totii va mai curge apa multa pe Dambovita.


Ciprian a permis postarea pe pagina principala a tuburilor de emisie. Asa ca putem admira ca tuburi de emisie cam ce-i trece prin cap omului, in general orice tub mai maricel ca dimensiuni este promovat imediat in aceasta categorie.

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO5PQQ » Lun Feb 29, 2016 5:46 pm

dacă este cineva doxă de tuburi și dorește să modereze eficient, nu îi stă nimeni în cale să dea un mail către webmaster...
sunt mulți care bagă de vină, dar puțini dispuși să facă efort.
însă nu zic că ați avea doleanțe absurde...

yo8bnd
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 31, 2011 9:04 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo8bnd » Lun Mar 14, 2016 10:33 pm

am sesizat de nenumarate ori pe Ciprian de aceste anunturi multiple cu piese recuperate, dar probabil are avantajul klicurilor,............

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo4fng » Vin Apr 08, 2016 12:39 pm

Cand terminati cu idioteniile astea ? Taseh si Adrian ne-ati zapacit cu aceleasi anunturi cu aceleasi lampi scoase din uz de 50 de ani, repetate la infinit. Chiar nu v-ati saturat ? De ce nu folositi sectiunea de vanzare special deschisa pentru tuburi electronice din forum ? Eu unul (si probabil multi altii ca mine) m-am saturat de anunturile voastre repetitive. Lampile pe care tot vreti sa le comercializati nu mai au cautare in echipamentele moderne de radio. Ajunge cu acest abuz. Faceti-va un blog (e gratis acum) si faceti trimiteri la inventarul de vanzare. Nu mai postati zeci de anunturi, fiecare cu cate un singur obiect. Nu fac aici referire nici la pret si nici la conditiile de livrare (mai usor se deschide un cont in Panama decat se cumpara de la voi). Forumul nu e doar al vostru !

yo2mpg
Mesaje: 8
Membru din: Dum Ian 26, 2014 8:46 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo2mpg » Vin Apr 08, 2016 3:21 pm

O vorba veche din popor spune : " nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita".

YO2EA
Mesaje: 378
Membru din: Dum Mai 13, 2012 5:50 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO2EA » Vin Apr 08, 2016 3:36 pm

Problema asta ar putea fi rezolvata banal de simplu... daca Ciprian ar vrea acest lucru. Pe majoritata site-urilor de vanzari-cumparari (de orice fel) exista un filtru numit "sortare dupa pret". O afisare a anunturilor cu preturi mai mari de (sa zicem) 100 lei ar face sa dispara ca prin farmec:
1) 99% din anunturile repetitivo-obsesive cu fier vechi;
2) 100% din anunturile fara pret afisat.

Simplu si eficient!

73!

PS In ultimii doi-trei ani (de cand s-au inmultit necontrolat comerciantii de fier vechi) am ales metoda cea mai sigura, numita abstinenta :D
Antena te face OM!
ex YO2LZA

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo4fng » Vin Apr 08, 2016 5:17 pm

Pretul nu este pus la vedere, trebuie sa suni pentru el (un alt lucru cu care eu personal nu sunt de acord) si in felul acesta nu se poate face sortarea de care se vorbeste si nu este o conditie obligatorie pentru publicarea anuntului. Vad ca nici periodicitatea de publicare a anunturilor nu este de asemeni luata in calcul. Este evident ca nu am ajuns la gradul de maturitate pentru a avea un mod de abordare civilizat al subforumului de vanzare/cumparare.

YO2EA
Mesaje: 378
Membru din: Dum Mai 13, 2012 5:50 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO2EA » Vin Apr 08, 2016 5:23 pm

Daca pretul nu este pus la vedere rezulta ca anuntul respetiv nu va aparea dupa un filtru de tip "pret mai mare de X lei".
Antena te face OM!
ex YO2LZA

yo6ohd
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 02, 2014 8:36 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo6ohd » Vin Apr 08, 2016 5:28 pm

Ar fi si mai bine introducerea optiunii de a ignora anunturi de la anumiti vanzatori (gen ebay, okazii, etc). Atunci pur si simplu ar disparea cu totul respectivii vanzatori de fier vechi

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO6EX » Vin Apr 08, 2016 7:00 pm

In urma cu ceva timp am propus lui Ciprian ca pagina principala sa apara numai anunturile de la radioamatori autorizati, iar celelalte ca pagina secundara gen: "toate anunturile", dar... :(

Asa cum este acum pentru radioamatori este pagina secundara: Numai de la radioamatori...
Nu ar mai fi la prima vedere toate gioarsele si anunturile repetitive la nesfarsit.

Pe mine nu ma deranjeaza aparitia acestor anunturi ci faptul ca-mi scot ochii cum deschid forumul de vanzari.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori