Disponibil ce se vede in foto !

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Joi Mar 07, 2013 11:09 pm

Vezi?
Este bine sa vorbesti despre adevar.
Spune ca esti ruda cu crescatorul de pasari.
yo2dno a avut dreptate.
Prea aperi cu inversunare o cauza pierduta...

Vise placute!

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 11:13 pm

yo9fmp scrie:Nu reusesti sa adormi.



Eu nu ma culc prea devreme.

Bag seama ca tu tragi sa te culci odata cu gainile.
Mai ai si pozele lor cu tine.
Normal ca ti se face rau.

YO5DNA
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 18, 2012 7:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde YO5DNA » Vin Mar 08, 2013 8:16 am

Stimabili domni postaci fără discernământ vă rog să mă primiţi în grămada voastră. Dacă avem un indicativ radio hadeţi să şi fim radioamatori, iar pe acest forum o puteţi dovedi, în bandă e mai greu. Nu vă interesează expediţi, dar vă supără un mărunţiş scos la vânzare, comentaţi la infinit acţiunile unor ageamii fără să vedeţi că vă lipiti pe frunte aceiaşi etichetă.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Vin Mar 08, 2013 8:18 am

Pana aici poate sa duca obraznicia celor ce iau apararea fara argumente a unor indivizi ce murdaresc cu gunoaie aduse din America,etc. rubrica de vanzari.
Ma refer la postarile lui yo9gly.
A mai avut aceleasi ''iesiri'' luand apararea acelorasi persoane care de fapt ne vand gunoaie,obiecte pline de mizerie la propriu.
Normal si de drept, ar fi fost necesara interventia unui moderator, chiar daca s-a incercat lamurirea de catre cativa a ceea ce inseamna bunul simt.
Cum spunea bine @yo2dno trebuie sa ai o relatie de rudenie sau un avantaj ca fost cumparator ca sa tii cu ursul.
Adica cu cei cativa care au vandut, vand si vor mai vinde gunoaie -radioamatorilor.
In speranta ca s-a demonstrat cum se protejeaza comertul cu gunoaie pe forum nu voi mai interveni.
73,
Marian

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Vin Mar 08, 2013 8:22 am

Mai Mariane tu esti obsedat de rude.
Ori n-ai , ori ai prea multe.
Si dupa 5 pagini , tot nu pricepi ca nu era vorba de nimic adus din tari indepartate.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Vin Mar 08, 2013 8:38 am

Daca nu ai argumente privind discutia privind topicul postat de tine -nu are rost sa continui discutia.
Incearca sa recitesti macar postarile altora ca sa te convingi.
Iar cand postezi, evita limbajul suburban sau discutiile care deviaza subiectul.
''Comentariile''tale nu au facut altceva decat sa devieze subiectul.
Incearca sa ma intelegi pe mine si pe ceilalti cativa care ti-au atras atentia, oameni de bun simt care poate de aceea nu mai continua discutia.
Comunicarea intre noi 2 nu mai are rost.

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Vin Mar 08, 2013 8:42 am

Ce argumente Mariane sa fie aici?
Era o poza cu doua gaini care trebuiau sa-ti stirneasca risul.

Umfli un subiect crezind ca e vorba de altul.

YO6PMX
Mesaje: 123
Membru din: Dum Ian 06, 2013 11:41 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde YO6PMX » Vin Mar 08, 2013 9:20 am

Cu siguranta nu este normal sa vedem gaini la vanzari radioamatoricesti. Este nesimtire pe fata, cum la fel de nesimtire este sa nu dai numar de telefon, cand ai unul. Nu mai comentez unele preturi ale aceluiasi vanzator, mai mari decat pe Ebay cu transport inclus. Cred insa ca cel mai bun remediu pentru astfel de "anunturi" este ingnorarea lor. Faptul ca a fost "vazut" de nu stiu cate ori nu inseamna absolut nimic, daca pui un anunt gen "vand o rama grasa pentru crap" o sa fie fix tot atatea vizionari.

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Vin Mar 08, 2013 9:29 am

YO6PMX scrie:Cu siguranta nu este normal sa vedem gaini la vanzari radioamatoricesti.


Evident ca nu e normal. E hilar.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Vin Mar 08, 2013 11:32 am

YO5DNA scrie:Stimabili domni postaci fără discernământ


Nu stiu cui te-ai adresat cu formula asta, sigur nu noua, celor care dezbatem aici, pe forum, niste chestii, pentru ca ar fi de neinteles sa te deranjeze niste discutii, pe un forum, care de-aia exista, pentru ca oamenii sa discute, sa isi dea cu parerea, fiecare dupa posibilitati si dorinta. Repet, de-aia exista forumurile, pentru a se discuta pe ele. Postacii sint in alta parte, sint aia angajati de diferite organizatii in scopul formarii sau deformarii de opinie.
Poate ca ne intereseaza expeditiile, poate nu. Aici se discuta despre altceva. Nu cred ca dezbaterea noastra a impiedicat deschiderea subiectului "expeditii". De fapt, interesul pentru una sau alta din ramurile complicatului nostru hobby nu e relevant pentru tema curenta. Nu sintem roboti programati pentru un singur lucru, putem umbla si cu surublenita prin bobine si discuta despre te miri ce. Eu construiesc in momentul de fata un transmatch, o sursa de alimentare de laborator si o antena verticala multiband. Culmea, in acelasi timp pot purta si discutii pe forum si fac si legaturi in unde scurte (e drept, nu prea mai apas pe ptt in 80 si 40 m, dar ascult cu placere qso-urile yo de acolo).

N-as mai continua subiectul "anunturi cu murdarii, fara preturi si telefon de contact", dar as incheia totusi cu mirarea ca se gasesc colegi de hobby care apara murdaria si nesimtirea si ii ataca pe cei care incearca sa aduca un aer de normalitate...

73 si succes in vinatoarea de expeditii...


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori