psihoze referitoare la anunturi...

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo2dno » Sâm Apr 11, 2015 11:15 pm

@8rku: Asta-i din seria "daca nu iti place, ai la indemina telecomanda", cliseu pe care il poti gasi peste tot unde se critica vreo emisiune tv (de parca asta era problema, ca nu imi place ce vad, nu ca emisiunea e proasta). E ca si cum ai spune: daca vezi un viol in parc, intoarce capul, nu te mai uita daca nu iti place, ce treaba ai tu sa anunti politia !.
Subiectul e despre anunturile nepotrivite, nu despre gusturile cititorilor.

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo6rk » Sâm Apr 11, 2015 11:35 pm

Ba am inteles foarte bine, si stiu destule, cel putin pe subiectul mica publicitate pe radioamator.ro.

Mai multe nu am ce sa mai adaug pentru ca tot ce era de zis am spus in mesajul precedent.
In incheiere, pentru ca nu voi mai reveni pe un subiect inchis, recomand ca toti ce ce nu vor sa mai vada anunturile celor fara indicativ sa bifeze casuta "Numai de la radioamatori".

yo2dno, interventia mea nu are caracter de justitiar moral ci numai tehnic si am raspuns propunerii recente lui Vasile (yo6ex), si poate si altora (pentru ca nu am recitit tot topicul de la inceput. Atata timp cat se respecta regulamentul de mica publicitate pentru un serviciu free, fix nu intereseaza ca x sau y ia produse din gunoi sau de la altcineva si le vinde la ce pret vrea el. E problema voastra daca va place sa va consumati inutil viata pe principiul... "sa moara capra vecinului".

73, sarbatori fericite!
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

YO7MG
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 6:24 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO7MG » Dum Apr 12, 2015 6:03 pm

Nu stiu care pe care n-a inteles ...sau altfel spus fiecare vorbeste pe limba lui ce-l doare dar nu asculta nimeni.Lucru clar ,pe foarte multi uzeri ii deranjaza "un anunt ,o poza ,un produs".Sunt sigur ca posibilitatea de a posta mai multe poze si implicit mai multe produse intr-un singur anunt ar mai elimina din micile neplaceri.
73 numai bine ,YO7MG.

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo3cen » Mie Apr 29, 2015 11:57 pm

YO3GSV, anunt #V - 76966:
"pentru doritorii de scule virgine,vand statie yaesu ft 857 multiband care nu are mai mult de 2 luni de folosinta .mentionez ca statia are microfonul modelul cu toate comenzile pe el. pentru doritori ofer orice informatie legata despre aparatul respectiv la telefonul mentionat an respectivul anunt.cu stima tuturor cititorilor 73."

Limba noastră-i o comoară
În adîncuri înfundată
Un șirag de piatră rară
Pe moșie revărsată.

Se invata greu limba romana si ortografia la nivel de clasa a IV- a?

YO4SJO
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 15, 2013 8:50 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO4SJO » Mar Mai 05, 2015 7:23 pm

Servus! Si eu am primit recent mail-uri de la DL. Securistul X, cu un limbaj suburban. I-am blocat adresa de mail, ca sa nu ma mai enervez citind tampeniile unuia cu un singur neuron.

Avatar utilizator
yo2msb
Mesaje: 175
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:08 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo2msb » Mie Mai 06, 2015 11:53 am

YO4SJO scrie:ca sa nu ma mai enervez citind tampeniile unuia cu un singur neuron.

Crezi ca-l are si pe acela? :lol:
De adaugat adresa lui de e-mail la Spam si apoi... ignorare vesnica, amin!
Ouch, ce doare chestia asta!
crocodil de munte

YO4SJO
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 15, 2013 8:50 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO4SJO » Mie Mai 06, 2015 10:09 pm

yo2msb scrie:
YO4SJO scrie:ca sa nu ma mai enervez citind tampeniile unuia cu un singur neuron.

Crezi ca-l are si pe acela? :lol:
De adaugat adresa lui de e-mail la Spam si apoi... ignorare vesnica, amin!
Ouch, ce doare chestia asta!



Nu, e mult mai simplu: poți bloca adresa de mai si nu mai primesti nimic de la respectivul! Dacă il treci la spam, tot mai vezi e-mailurile! Dacă il blochezi, nu mai vezi nimic! Haios e ca pe el nu-l anunța de blocarea adresei, așa ca pe fraier il omori cu ignorarea, iar tu ai liniște!!!

Avatar utilizator
yo2msb
Mesaje: 175
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:08 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo2msb » Joi Mai 07, 2015 12:30 am

YO4SJO scrie:Dacă il treci la spam, tot mai vezi e-mailurile!

Depinde ce jucarii folosesti, la mine functioneaza.
Anyway, merge si cum zici tu.
crocodil de munte

YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO9HSW » Joi Iun 18, 2015 12:08 pm

yo3cen scrie:"Marian" si "Taseh" concureaza in fiecare dimineta la rubrica vanzari: cine pune primul la vanzare lampi, ochiuri magice, nixie, socluri de tuburi, etc. Aceleasi, prezentate in zeci de anunturi vechi si, probabil, inca nevandute.
Daca Ciprian nu doreste sa le bata obrazul, propun sa facem un concurs tip pariu: "cine credeti ca in dimineata asta o sa fie primul care oferteaza pe aici: marian sau taseh?
Organizarea pariurilor ma depaseste...
Exista si varianta de a bloca anunturile zilnice de la "marian" si "taseh" dar eu nu sunt propietarul acestui site.


Mai exista posibilitatea ca sub cuvantul VANZARI alaturi de "Anunturile cu aparatura CB se gasesc in pagina dedicata acestor echipamente" sa existe inca un link catre:
"Anunturile cu lampi ( aka tuburi electronice) se gasesc in pagina dedicata acestora"
Poate i se face mila lui Ciprian N2YO si ne scapa de chinul de pe prima pagina, plus ca e fain de tot sa ai sectiune speciala pentru lampari.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde n2yo » Sâm Iun 20, 2015 8:20 am

http://www.radioamator.ro/info.php?id=510

Sper ca noile categorii si reguli sa imbunatateasca Mica publicitate YO.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori