FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde Dragos » Lun Noi 15, 2010 11:51 pm

STIMATI VANZATORI,
SFATUL MEU ESTE SA VA FERITI DE CUMPARATORUL YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN.
I-am trimis acestuia un colet cu un microfon, pe care l-a comandat, dar nu a ridicat coletul de la posta. M-a mintit ca posta se inchide la 15,30 si ca nu a mai gasit pe nimeni, ca nu l-au avizat etc, etc. Toate acestea s-au infirmat in urma verificarilor.I-am si trimis mail cu data livrarii si numarul.
Pana la urma a ramas sa platesc eu transport, sa pierd timp si sa-mi mananc nervii cu tot felul de mincinosi. :evil:
Concluzie: Macar sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu!...sau daca patesc sa nu spuna ca nu au stiut!
SUCCES LA TOTI!

silviutcaciuc
Mesaje: 5
Membru din: Mar Noi 16, 2010 1:12 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde silviutcaciuc » Mar Noi 16, 2010 1:18 pm

Nu cred ca Marian avea nevoie de microfonul dumneavoastra la ce echipament prezinta pe site.Administratorul acestui forum a devenit acum un "diriginte" care mediaza fiecare conflict legat de schimburi radioamatoricesti...Nu e rau,dar responsabili sunt cei direct implicati.Asadar,deschideti bine ochii,domnilor!Si ca o completare:niciodata posta nu-si incheie programul la 15.30,mai ales intr-un oras mare cum e Calarasiul.Dau dreptate celui pagubit,dar acord si circumstante celui "invinuit",din varii motive,care tin de functionarea baguboasa a institutiei Posta Romana.

Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde Dragos » Mar Noi 16, 2010 4:22 pm

Adnotari:
- cumparatorul a fost anuntat prin email privind ziua livrarii si data estimata a sosirii pachetului;
- cumparatorul s-a angajat sa telefoneze inainte de livrare dar nu a facut-o;
- cumparatorul a fost avizat de 2 ori de catre Posta Romana.

Mai mult de atata nu am ce sa spun. E EVIDENT ce s-a intamplat!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde yo9fmp » Mar Noi 16, 2010 5:57 pm

Faptele au fost ca dl.vanzator 233YO104 m-a sunat pe data de 12.11. ca sa imi spuna ca in urma cu 10 zile pe data de 02.11 mi-a expediat un coletul cu microfonul fantastic...
Oficiul Postal Calarasi 1- unde se primesc colete postale pentru adresa mea,are program de lucru intre 07.00 si 19.30.
Dl.Vanzator nu intelege ca in cadrul acestui Oficiu Postal serviciul de mesagerie functioneaza luni-vineri intre 08.00- 15.30-/ am sa postez maine o fotografie cu programul afisat pe usa acestui serviciu de mesagerie postala.
Asta pentru ca la mesagerie lucreaza o singura angajata 8 ore,program normal.
In alta ordine de idei ar fi trebuit sa imi dea telefon imediat dupa expediere/asa se procedeaza si nu dupa 10 zile,mai ales cand aceasta este vineri dupa terminarea programului.
Ar trebui sa stiti ca Posta Romana nu pastreaza coletele mai mult de 10 zile/dupa care le returneaza ramburs.
Asa s-a intamplat si in situatia asta.
Privind mail-ul trimis de dl. Vanzator 233YO104... nu l-am putut citi datorita unei defectiuni la routerul personal.
Ultima oară modificat Mar Noi 16, 2010 8:31 pm de către yo9fmp, modificat de 4 ori în total.

Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde Dragos » Mar Noi 16, 2010 6:14 pm

:lol: Sa revizuim faptele..."S-a stricat routerul"! HAHAHAHAHA! E cea mai penibila scuza pe care am auzit-o...e mai tare decat cea cu "Mi-a mancat catelul tema".

Domnule Pirloaga: dumneavoastra m-ati contactat si mi-ati cerut sa pun la posta produsul SAPTAMANA VIITOARE pentru a putea sa-l ridicati deoarece nu erati in localitate!!AM STABILIT CU EXACTITATE CAND IL LIVREZ SI CAND AJUNGE! V-AM TRIMIS MAIL DE INSTIINTARE!DUMNEAVOASTRA ATI DORIT PRODUSUL SI ATI SOLICITAT TRIMITEREA LUI!NU EU V-AM RUGAT SA-L CUMPARATI SI SA-L RIDICATI!

Cate colete asteptati saptamanal????...dupa cum vorbiti cred ca primiti de la 300 de colete in sus pe saptamana!Era simplu...ati comandat un produs dar nu l-atri mai dorit: NU ATI AVUT ONOARE SA RECUNOASTETI SAU SA-MI COMUNICATI ACEST LUCRU! Tot ce declarati e cusut cu ata alba!
Asta as mai putea intelege...omul se razgandeste , mai ales cand nu prea stie ce vrea...dar sa minti si sa dai cu bata-n balta in acest hal este penibil!

Eu cand comand ceva ma duc la posta sa intreb ce s-a intamplat cu coletul, iau legatura cu vanzatorul daca nu l-am primit...dar pe MINE MA INTERESEAZA CE COMAND! Nu comand doar sa ma aflu in treaba si sa-i pun pe altii pe drumuri!

Acesta este ultimul mesaj care il postez la acest topic...vreau doar ca altii sa stie cu cine au de-a face. Daca ei vor sa va trimita colete, e decizia lor. OBLIGATIA MEA MORALA ERA SA SPUN CE AM PATIT!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde yo9fmp » Mar Noi 16, 2010 6:19 pm

@ silviu tcaciuc...mersi ptr aprecieri!
Este adevarat ce spui vizavi de echipamentele ce le am si ca nu as fi stat in microfonul lui Dragos.
Am facut la repezeala un blog pe http://www.yo9fmp.blogspot.com ca sa va convingeti.
De altfel ma gandesc sa imi construiesc singur un microfon de birou cu preamplificare reglabila si ecou reglabil...

Apropo!
Pe 233YO104 Dragos il las sa isi vanda atat de cautatele microfoane minunate :lol: :lol: :lol: si celebrele statii CB :lol: :lol: :lol: pe forumul radioamatorilor.
La fel si nemaiintalnitele module roger-beep la numai 100 ron :lol: :lol: :lol:
Avem mare nevoie de ele!
Mai ales pentru traficul DX pe canalul 22 :lol: :lol: :lol:
Privind cumparaturile facute ...
Saptamana trecuta am cumparat eu un CB Huracan-modificat pentru auto personal de la dl Puiu Salagean (din Deva,aceeasi localitate cu 233YO104 Dragos).
Asta da om serios!
Il recomand pe dl Puiu ptr tranzactii.
Mi-a telefonat si mi-a trimis statia in f buna stare,ambalata si in conditiile cerute /la pretul solicitat.
Asa se fac tranzactiile,telefonezi la persoana care cumpara... d-le Dragos...
Si asta se face imediat dupa expeditie... nu dupa 10 zile.
Daca nu stii,intreaba cum se face.
Ia exemplu de la vanzarile facute pe http://www.lccom.ro
Asta daca vrei sa vorbim despre seriozitate!
Ultima oară modificat Mar Noi 16, 2010 8:32 pm de către yo9fmp, modificat 1 dată în total.

Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde Dragos » Mar Noi 16, 2010 6:47 pm

HAHAHAHA! :lol: :lol: :lol: Nu am mai ras asa de mult timp...incerc sa nu mai raspund acestor mesaje care nu au nici o treaba cu situatia de fata dar nu ma pot abtine! Domnul cu pricina incearca sa-si "spele" onoarea si sa-si recapete "cuvantul" in fata lumii....cum altcumva...fara argumente...dar cu niste fotografii (cam snoabe pt. gustul meu), care prezinta tehnica de comunicatii de ultima generatie.
Omul doreste sa arate ca are cu ce...nu avea nevoie de microfonul meu.DAR NU INTELEGE UN LUCRU...NU ARE ASTA NIMIC DE-A FACE CU FAPTUL CA NU A RIDICAT COLETULl!!!
Si daca nu aveati nevoie de produsul meu de ce m-ati mai pus pe drumuri???AM VAZUT CU TOTII CA DETINETI CAM TOT CE-AU LASAT RUSII CAND S-AU RETRAS DE LA NOI! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde yo9fmp » Mar Noi 16, 2010 6:55 pm

Mai,nene!
Tu chiar ai ceva la mansardă...
Râzi cand ar trebui sa fii trist!
Sigur ti-ar fi de folos un control...
Cum dracu' sa ridici un colet despre care nu ai fost instiintat ca ti-a fost trimis?
Cum sa ridici un colet care a stat 2 saptamani pe rafturile Postei-fara sa fii anuntat de sosirea lui?
Esti penibil rau!

Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde Dragos » Mar Noi 16, 2010 7:03 pm

Cu "Mai nene" puteti sa va adresati celor din familie si colegilor de serviciu de pe palierul dumneavoastra de executie!Si nu eu sunt cel penibil!Eu sunt cel care a pierdut timp bani si de care s-a facut misto!
Va rog sa va amintiti ca mi-ati solicitat telefonic ZIUA EXACTA in care sa va trimit coletul!
Stiati exact cand ajunge si cand a fost trimis!ACEST LUCRU A FOST CONFIRMAT SI PRIN EMAIL!
Va e greu sa recunoasteti lucrurile evidente?

Atunci abtineti-va de la comentarii sterile care nu au nimic de-a face cu speta.
PUR SI SIMPLU ATI REFUZAT RIDICAREA COLETULUI!!! PUNCT!
AICI NU E VORBA DE CINE ARE CUTII MAI MARI PE MASA IN BUCATARIE SAU DACA AM EU CEVA LA MANSARDA.
Aici e vorba, pur si simplu, de un personaj FARA CUVANT!...dar cu multe cutii!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: FERITI-VA DE YO9FMP - PIRLOAGA MARIAN

Mesajde yo9fmp » Mar Noi 16, 2010 7:10 pm

Dragos scrie::lol: Sa revizuim faptele..."S-a stricat routerul"! HAHAHAHAHA! E cea mai penibila scuza pe care am auzit-o...e mai tare decat cea cu "Mi-a mancat catelul tema".


Ma adresez cu cuvantul penibil ție,pentru ca asa se cuvine cand folosesti aceeasi termeni.
In rest,citeste obligatiile cumparatorului si ale vanzatorului...
Daca nu ai unde sa le gasesti,te indrum sa intrebi aici.

P.S.
Sper sa nu confunzi cutiile mele de ultima generatie,cu ouă!


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori