Un nou tepar.... YO5PNF

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO5PQQ » Mie Mai 07, 2014 8:02 am

multe semne de întrebare se pot ridica în măsura în care sapi după scula respectivă, chipurile "cu factură la LCCOM", care LCCOM o vinde cu 1300 de lei nouă ( :shock: ), iar yo5pnf cu 650 în "garanţie". asta nu că preţurile de la LCCOM ar fi vreo referinţă pe undeva.
nu înţeleg motivele pentru care YO3ITI şi-a editat spre ştergere propriul mesaj, poate ni le împărtăşeşte şi nouă. chiar vroiam să adaug la ceea ce a scris faptul că nu tare contează pentru om că-i fac alţii cartea de vizită aici pe site, atâta vreme cât în 3.705 îi curg controalele de 59 +9999 "fără probleme". poate ar merita ca păgubitul să-l întrebe acolo, într-un QSO de grup, cum a stat treaba cu staţia respectivă. deşi... s-ar putea să aibă o surpriză şi în situaţia asta.

Avatar utilizator
YO9IRB
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 08, 2010 11:38 am
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO9IRB » Mie Mai 07, 2014 8:53 am

yo2dno scrie:@yo9irb: Dar de meritat, a meritat tranzactia ? 650 lei pentru o chinezarie second-hand nu e prea mult ? Cit era una noua, admitind ca scula is merita banii ? Dar originala, aia dupa care s-a copiat chinezeasca ?

Daca era asa cum scrie in anunt, era o achizitie buna. La telefon mi-a spus ca este de la Corrado si ca are actele pe acasa pe undeva. A mai spus ca a fost folosita maxim 3 luni in a doua locatie din autorizatie si a confirmat ce a scris in anunt, precum ca este ca noua, dar in poza de pe qrz.com se regaseste si wouxunul...
Intre timp, dupa mai multe sapaturi, am aflat ca statia are alta provenienta, iar yo5pnf a fost al doilea proprietar in YO.
Am acasa si originalul, ca sa-i zic asa: un Kenwood TM-V71, achizitionat de nou. Din cate am auzit despre wouxunul acesta, ar fi ok. Eu l-am luat pentru lucrul in mobil, unde petrec cca 15 min zilnic, cu exceptia (mini)concediilor.
YO5PQQ scrie:[...] poate ar merita ca păgubitul să-l întrebe acolo, într-un QSO de grup, cum a stat treaba cu staţia respectivă. deşi... s-ar putea să aibă o surpriză şi în situaţia asta.

Din pacate nu am deocamdata antena sa emit acolo. Doar ascult.
De anul trecut am hotarat sa nu mai investesc asa mult in scule radio si am inceput sa mai golesc shack-ul. Se pare ca nu-mi reuseste planul, din moment ce cumpar in continuare :mrgreen:
Sa ne auzim sanatosi!
73!
ex YO9-429/PH


yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo5ovm » Vin Mai 23, 2014 3:53 pm

Va salut,
semnalez aici o noua aparatie la sectiunea vanzari,a celui ce din pacate este un indicativ din districtul 5,Barna,yo5pnf,din Simleul Silvaniei.
Dupa ce a tepuit mai multi radioamatori de buna credinta,iar acestia au confirmat cele intamplate,acesta vine din nou cu o oferta aici ,asa fara tupeu,de parca nimic nu s-ar fi intamplat.Nu am gasit nici o erata sau raspuns din partea lui la cele scrise pe forum de cei tepuiti,ceea ce denota caracterul cuiva.Sant convins ca este in cautare de victime din nou,asadar atentie,timpul,banii si mai ales nervii dumneavoastra sant mult prea pretioase.
Cu respect,inca,
yo5 ovm,geo.
73

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo5ovm » Joi Aug 21, 2014 5:47 am

Semnalez din nou aparitia pe site a lui yo5pnf,Barna, din Simleul Silvaniei in dorinta acestuia de a mai tepui cativa colegi in ale suferintei,hi,radio !
Probabil,dupa un concediu,sursele financiare fiind epuizate,s-a gandit ca nu ar fi de ici de colo,sa incerce marea si cu degetu !
Nerusinarea a ajuns la maxim,din pacate.
Mai ieri,era terfelit,pe buna dreptate,aici de colegii pe care i-a sabotat,azi are tupeul sa se afiseze ca si cum nimic nu s-a intamplat! Mare este gradina ta Doamne,si multi......au sarit gardul !
Cu stima,73 si deschideti ochii pana la punga !
yo5 ovm,geo.

yo2lsy
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 18, 2014 4:57 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo2lsy » Mar Oct 21, 2014 5:52 pm

Buna
Si eu sunt la categoria fraier.Am achiziţionat un Alinco DR 135 la simpo Buziaş.Recepţia este ok dar nu modulează pe emisie.Nu am avut curiozitatea să ştiu cine este vînzătorul.Pot să+l folosesc ptr decor.Ce să fac?

yo6po
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 23, 2014 10:44 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo6po » Mar Oct 21, 2014 6:48 pm

Buna Seara !

Daca scoate purtatoare in limite normale si lipseste doar modulatia, n-o fi chiar asa grav. Poate este doar de vina ansamblul microfon de mana + cablu . Daca nu scoate nimic atunci problema este cu totul alta.Trebuie vazut inauntru care este starea de fapt.Un final ars de obicei da scurt pe alimentare s.a.m.d. . Dar sa nu anticipam si mai ales nu dispera s-ar putea sa fie reparabil..

Cun stima,
yo6po, Zoli

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo8rqp » Joi Mar 23, 2017 9:56 am

Tocmai ce mi-am vândut stația DR-135 domnului Barna, YO5PNF.
Tranzacție fără probleme, colet ridicat imediat de la posta, rambursul în patru zile de la expediere. Produs testat de beneficiar, totul OK.

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo5ovm » Sâm Mar 25, 2017 3:40 pm

Stai sa-si bage picamerul,ciocanul,dalta in ea si peste 3-4 saptamani o va vinde ca IMPECABILA vreunui coleg ,rabdare si tutun .............!

yo3gcl
Mesaje: 58
Membru din: Vin Feb 11, 2011 10:28 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo3gcl » Sâm Mar 25, 2017 8:47 pm

Buna seara.
La obiect.
Am luat anul trecut,o antena verticala de la yo5pnf.
A fost prompt,iar antena asa cum trebuie.
Nu trebuie generalizat.
Nu il cunosc personal


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori