Scuze ptr YO9FMP

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Scuze ptr YO9FMP

Mesajde yo3gh » Joi Dec 02, 2010 10:18 pm

Scuze , fara comentarii !
Ultima oară modificat Vin Dec 03, 2010 11:46 am de către Anonymous, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Tzeapa de la YOFMP

Mesajde yo3gh » Joi Dec 02, 2010 10:21 pm

scuze !
Ultima oară modificat Vin Dec 03, 2010 11:47 am de către Anonymous, modificat 1 dată în total.

Dragos
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 15, 2010 11:44 pm
Contact:

Re: Tzeapa de la YO9FMP

Mesajde Dragos » Joi Dec 02, 2010 10:48 pm

Se pare ca nu am fost singurul pacalit...altii au patit-o si cu "domnul" in postura de vanzator.
Cine stie cati mai sunt in situatia noastra... :?: :?: :?:

Undeva totusi se va termina...

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Tzeapa de la YO9FMP

Mesajde yo3gh » Joi Dec 02, 2010 10:56 pm

scuze !
Ultima oară modificat Vin Dec 03, 2010 12:13 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Mesajde yo9fmp » Vin Dec 03, 2010 2:12 am

Domnule Dan,
Coletul continand un condensator variabil ti l-am trimis acum vreo 4 ani si nu 1 an cum confunzi notiunea timpului.
Lamela de contact a statorului stiu ca am expediat-o odata cu condensatorul/nu stiu cum la dumneata a ajuns fara.
Ca inginer electronist ce pretinzi a fi puteai sa o inlocuiesti cu orice lamela arcuita pentru contact.
Din discutia purtata telefonic parca mi-ai spus ca motivul real este faptul ca nu iti convine gabaritul condensatorului in montajul tau...
Condensatorul variabil nu provenea de la casari cum scrii/nu m-am ocupat niciodata cu asa ceva... ci l-am cumparat de la un radioamator din yo6,era confectionat de el si l-am cumparat cu 100 ron.
Ti l-am vandut parca cu 60 ron pentru ca tu cautai sa cumperi asa ceva si mi-a ramas disponibil de la un liniar construit de Didi(yo9cex).
Privind rezolvarea situatiei puteai sa imi rambursezi imediat si atunci coletul si sa ceri sa iti restitui banii.
Nu ai facut-o desi au trecut 4 ani...
Este discutabil un astfel de comportament!
La fel de bine trebuia sa imi ceri fotografii cu piesa solicitata-inainte de a o cumpara.
Nici asta nu ai facut-o!
Am inteles ca lamela aia de prindere nu era o problema si ca vrei sa pastrezi variabilul ala.
Pastreaza-l frate!
Trebuie sa ai motiv sa ma insulti/iti place asta mai ales pe forumul unde esti moderator-profitand de aceasta situatie.
Este explicabil/vad si cu cine te asociezi.

Ce legatura o avea jobul meu cu nemultumirea ta atat de tardiva,ca sa faci asemenea aprecieri nu vad...
Ce legatura are asta cu Reteaua de urgenta a radioamatorilor prin care am ajutat cu bucatarii de campanie si mancare pe sinistrati la Inundatii...
Sau ce legatura are asta cu blogul meu personal(dumneata ai asa ceva?)
In fine!
Ce fel de rezolvare a unei astfel de situatii poti sa astepti de la un om care foloseste un limbaj atat de ironic,amenintator si insultator?

p.s.
Vad ca esti cumparator de pe Internet si ca ai mai primit piese de care esti nemultumit/iti place sa le pastrezi si sa te uiti la ele
De ce nu apelezi domnule inginer la magazine in situatia asta?
Ultima oară modificat Vin Dec 03, 2010 7:10 pm de către yo9fmp, modificat de 2 ori în total.

ham-radio
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 28, 2010 3:12 pm
Contact:

Re: Tzeapa ? ! de la YO9FMP

Mesajde ham-radio » Vin Dec 03, 2010 7:04 am

Regretabil ! citesc tot felul de chestiuni pe care nu stiu cum le mai putem eticheta. Oricum ce anume tastam si citim ne arata profilul fiecaruia, indiferent de ce fel de educatie, pregatire, ocupatie, preocupari am avea. Desigur, pot fi nemultumiri intr-o relatie, sunt si radioamatori care au fost si sunt multumiti de relatiile corecte cu aceeasi persoana incrimimniata aici - va asigur de aceasta ! Daca a existat vreo nemultumire, aceasta trebuia tratata corespunzator si obiectiv, la timp si fara tagada...Altfel mi-ar fi si rusine sa vin cu chestii slabe pe aici, sa ma fac singur de ras, semnat cu indicativ - sa stie toata suflarea... Constat cu regret ca a disparut eleganta si ham-spiritul specific relatiilor dintre radioamatori, evident mai ales in cazul unor colegi de pasiune, cu o anumita pozitie si pregatire, cei la care te astepti mai putin...din fericire sunt cazuri atipice si putine, dar ies usor in fata, se dau in petic. Este foarte usor sa denigrezi pe cineva, sa-i faci o proasta imagine, rau se face cel mai usor si este credibil imediat in schimb despre bine, greu, mai putin sau deloc...In pasiunea noastra suntem egali cu totii, aveam acelasi rang, lasati uitate chestiile lumesti, folositi timpul si energia spre chestiuni pozitive .

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Scuze ptr YO9FMP

Mesajde yo3gh » Vin Dec 03, 2010 11:48 am

Scuze , daca am suparat pe cineva , nu am vrut sa fac rau , doar am relatat ceva aici unde se permite , ..., daca nu sunt crezut nu este nimic , .... am variabilul , daca intereseaza pe cineva il fac cadou unui amator ..... da a trecut mai mult timp , poate 4 ani , nu am primit acea lamela nici inainte si nici dupa ( de fapt sunt 3 care se pun la dif grade ptr echilibru ... ) si nici la tef nu am mai reusit un contact ...nu vreau sa jignesc pe nimeni ....ref la ce cumpar si de la cine , ast a este te mai si pacalesti dar statia de CB a fost ok , la cat a fost ca pret si la tehn din ea este ok pe o masina sau un eventual cadou in timp unui incepator ;) .... eu nu am luat plasa cu vanzatorul de care se spune mai sus si nici nu il cunosc ...
Montaje am mai facut atat cat ma pricep si eu , si nu fac bisnita ...
Numai bine tuturor ...

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Tzeapa de la YO9FMP

Mesajde yo3gh » Vin Dec 03, 2010 12:42 pm

Mi-am cerut scuze pe forum si pe private lui Marian , nu vreau sa continuam discutiile contradictorii , Numai bine tuturor si sa fim mai buni ca ...vine Craciunul !! Dan

bogdan
Mesaje: 16
Membru din: Vin Aug 20, 2010 7:39 pm
Contact:

Re: Scuze ptr YO9FMP

Mesajde bogdan » Vin Dec 03, 2010 1:03 pm

:D Frumos!Ca intr-un film bun cu final neasteptat!Atat de captivant!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Scuze!!!

Mesajde yo9fmp » Vin Dec 03, 2010 4:42 pm

Bine Dan!
Nici eu nu am vrut sa necajesc pe cineva,din contra /am vrut sa il ajut de multe ori.
Nu iti ascund ca azi la serviciu,un sef mi-a aratat o captura de pe un link indicat de tine privind activitatea si echipamentele de la domiciliu.
Aseara de la ora 02 de cand am primit telefon de la un radioamator-nu am putut dormi.
Toata ziua am stat negru de suparare,incordat si trist.
Din cauza unui nenorocit de condensator variabil vandut acum vreo 3-4 ani.
As fi vrut ca discutia privind neintelegeri in urma unor tranzactii sa fie intima si numai intre parti.
Numai noi stim cum a fost si nu cei ce provoaca cu rautate discutii-folosind limbaj neadecvat.
Ti-am inteles supararea,si te rog spune-mi te rog cum pot sa ma revansez/cu ce pot sau cat ma costa sa repar acel prejudiciu...
Te mai asigur ca si eu am suferit din urma unor tranzactii/chiar am decis sa imi fac autodenuntul.
Am cumparat multe lucruri inutile sau defecte intr-o proportie sau alta atat din magazin cat si de la mica publicitate-care nu mi-au adus bucurie ci poate mai multa suparare/mai multa risipa de timp si bani.
Ca si constructor am sperat,poate ca si tine la o bucurie...
Bucuria de a fi radioamator,de a satisface aceasta pasiune ne costa!
Neintelegeri cu familia care vede dezinteres in modul cum este tratata...
Cheltuieli neintelese de familie...
Mult timp acordat pasiunii si mai putin altor probleme.
Sper,din toata inima ca supararile sa ne treaca si sa putem rezolva amiabil/la timp neintelegeri datorate acestei pasiuni-trecand peste momente critice altfel,decat certandu-ne!

73,
Marian


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori