SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
TAKSUN

SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde TAKSUN » Lun Ian 03, 2011 6:42 pm

Salut La Multi ani tuturor radioamatorilor din yo
Am cumparat zilele trecute de la un radioamator o statie la fel ca cea din anuntul V-27954 - Yaesu FTL-2011 24ch
350ron+transportul de utilizatorul sitaru.eduard@gmail.com
poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ???
de ce eu am luat statia cu programator la fel ca aceasta ?????FTL2011 de la YAESU tot cu 24 ch plus bonus programator cu cablurile aferente plus soft si indrumare cum sa o programez???
Si aici o vad CAM SCUMPA cu un milion peste plus taxe postale
P.S. statia este excelenta din toate punctele de vedere
estetic, functional, etc nu am nimic ce sa ii reprosez domnului de unde am luato dar in schim ii reprosez acestui domn care vinde statia asta Edi, YO9IBC ca o vinde cam scump sau vrea sa faca rost de bani ......poate ca i s-au consumat banii de anul nou hi hi hi hi http://freeproxy.ro/index.php?q=http%3A ... p%3Bf%3D2#

yo9ibc
Mesaje: 96
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde yo9ibc » Lun Ian 03, 2011 7:14 pm

In primul rand, domnule TAKSUN, cer cat doresc pe ceea ce vand, deoarece stiu ce vand. In al doilea rand, de ce nu postezi cu indicativul real?? Am asa o impresie ca esti tocmai acest YO9DOC, care a fost banat de catre administratorul acestui site si acum postezi de pe alt ip, deoarece ai schimbat providerul de net. In al doilea rand, stimati cititori, al cui credeti ca este acest anunt: http://radioamator.ro/mp/read.php?m=27980&a=1 ????
Va las sa ghiciti :lol:
73 si s-auzim numai de bine,
Edi YO9IBC
Fişiere ataşate
9doc.jpg
Pentru cine e curios: MIHAI - YO9DOC
9doc.jpg (23.78 KiB) Vizualizat de 19287 ori
Ultima oară modificat Mar Ian 04, 2011 6:55 am de către yo9ibc, modificat de 2 ori în total.

YO9ILS
Mesaje: 3
Membru din: Joi Noi 04, 2010 8:45 pm
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO9ILS » Lun Ian 03, 2011 7:35 pm

Scuze ca pun un link de pe alt site DAR..., o fi chiar el (TAKSUN = YO9DOC), poate recunoasteti "GIURUMELELE" de aici http://www.okazii.ro/catalog?per_page=2 ... amas_desc& inclusiv statia din anunt si.... bineinteles ce credeti chiar un FTL 2011, exact cu un milion mai ieftina, hmmmm, o fi el oare :D sa nu uitam la semnele de punctuatie si ce greseli mai sunt acolo.... , pana la urma care este problema, fiecare vinde cu cat vrea, depinde si starea estetica/tehnica a produsului.....
73, Sorin YO9ILS.

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde yo8rqp » Lun Ian 03, 2011 8:12 pm

Am sa fac comentarii scurte ,la obiect,referitoare la doua aspecte.
1.O statie FTL 2011 ,cu modificarea adusa in extinderea posibilitatii de exploatare(24ch) in varianta prezentata de vanzator ,nu este deloc scumpa.
2.Probitatea lui YO9IBC a fost probata in timp de multi radioamatori YO.Intradevar,nu este un om de trafic,un vanator de DX.Dar faptul ca a dovedit onestitate in diferitele relatii radioamatoricesti cantareste greu in fata unui user care dovedeste lasitate si nu-si declina indicativul(daca are).
Cu aceasta ocazie,doresc sa reamintesc un aspect,neglijat din pacate in ultima vreme:domnilor,acest forum ,este citit si de copii,viitorii radioamatori de maine.Daca vrem sa lasam ceva in urma noastra trebuie sa fim atenti cu noi insine.In ultima vreme,abunda pe acest forum injuriile de tot felul,jignirile,care fac deliciul largului public.O atenta revizuire,o mai mare exigenta cu propria persoana nu ar fi decat benefica(ma refer,binenteles,la cei certati cu bunul simt,si,de multe ori,si cu limba romana.)

YO3FYI
Mesaje: 16
Membru din: Mar Iun 22, 2010 12:44 pm
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO3FYI » Lun Ian 03, 2011 10:59 pm

YO9IBC este un radioamator adevarat si mai ales OM,restul sint povesti.

YO8CDQ
Mesaje: 23
Membru din: Lun Iun 21, 2010 2:00 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO8CDQ » Mar Ian 04, 2011 1:00 pm

Citesc de mult timp despre aceste tranzactii pe care le fac radioamatorii nostrii pe acest site,si situatia a devenit alarmanta prin schimburile de cuvinte adresate. De aceea propun administratorului acestui site ca acele persoane care au de vandut sau de cumparat ceva,sa o faca in continuare,dar fara sa-si dea si indicativul de radioamator.Spun aceasta,motivat de faptul ca: la obtinerea certificatului de radioamator nu era o proba de VINZARI-CUMPARARI sau cei care elibereaza autorizatii de radioamatori le fac doar pentru a duce o activitate de radioamator. Aceasta activitate de vinzare-cumparare face de ras toata miscarea de radioamatori din tara noastra. La toate acestea se mai adauga si CB-istii care doresc sa vinda pe acest site. Daca tot li s-a permis sa vinda sau sa cumpere la gramada, sa o faca dar fara indicativul de radioamator.Eu personal nu sunt de acord sa vad pe acest site postari ale unor analfabeti( in speta din jud.Giurgiu ) care umple site-ul cu toate prostiile lor. Rog pe acei radioamatori de buna credinta care impartasesc aceleasi pareri ca si mine sa subscrie la cele spuse aici. 73' Petrica

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO6EX » Mar Ian 04, 2011 1:25 pm

@ YO8CDQ
Acest sait se adreseaza radioamatorilor, dupa cum spune si denumirea.
Ascunderea indicativului este tocmai acel lucru care face anuntul interpretabil.
Eu cunosc o multime de radioamatori doar dupa indicativ. Numele este mai putin important.
Performanta si cinstea radioamatorului o stii dupa indicativ.

Explicatiile sunt subtiri.
Propunerea este lipsita de orice logica.

Cat priveste CB-ul, trebuia sa observi de mult, ca au o rubrica separata la vinzari.

yo9ibc
Mesaje: 96
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde yo9ibc » Mar Ian 04, 2011 6:37 pm

Din verificari temeinice si surse demne de incredere 100% confirm ca acest TAKSUN este YO9DOC.
N-ai ce sa-i faci, omu` atat poate (se vede si dupa poza.....).

In referire la raspunsul domnului Kuchta Petru YO8CDQ, cu foarte mare respect il atentionez ca nu toti radioamatorii din judetul Giurgiu sunt analfabeti !!!Numai unul (la propriu) !!!
Va las sa ghiciti cine e.

73 de Edi YO9IBC

YO7MG
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 6:24 pm
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO7MG » Mie Ian 05, 2011 9:16 am

Stiti foarte bine ca in judetul Giurgiu sunt radioamatori deosebiti ... exista intre ei cineva cu totul deosebit , cu o inima mare si un suflet deosebit ,care s-a incumetat chiar sa faca "Intilnirea de la Daia".E o mare realizare sa deosebesti radioamatorii din Giurgiu si CB-ul de "canalul 22".De YO9IBC nu spun altceva de cit ca subscriu ceea ce scrie YO3FYI.Desi nu l-am intilnit in viata mea pe Edi ,m-am sfatuit cu el de multe ori pe tel. sau mess.Nu-l cunosc, da-l stiu (sau invers ,cum doriti).Se pare ca acest forum e utilizat mai mult pt rafuieli personale . Va sfatuiesc sa mai reflectati inainte de a scrie de rau pe cineva altfel si respectul pt dvs va fi la fel. 73 numai bine YO7MG

YO8CDQ
Mesaje: 23
Membru din: Lun Iun 21, 2010 2:00 am
Contact:

Re: SCUMP DOMNE SCUMP DINCOLO ERA MAI IEFTIN

Mesajde YO8CDQ » Mie Ian 05, 2011 10:58 am

Pentru Edi YO9IBC. Da Edi, ai dreptate,dar eu m-am referit la: postari ale unor analfabeti, nu i-am luat pe toti la gramada,nici nu am avut intentia asta. 73' Petrica


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori