Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 5:47 pm

Cardiacule,

Care-s "tot mai multi"-i aia de care spui ? Cei trei anonimi ? Am spus ce valoare au indicatiile anonimilor.

Daca ai fost fost mai atent, ai fi vazut ca saptamina trecuta, cind intrebarea saptaminii era legata tocmai de problema "noastra", eram de partea voastra, am votat pentru liberul acces pe forum. Acuzatia ta ca vreau restrictii e nefondata. Restrictiile ar fi trebuit sa vina de la voi, sa va prezentati de bunavoie cu un nume sau un indicativ. Atita tot. Ba chiar v-am tinut partea si cind a fost vorba de faptul ca de sub anonimat va permiteti sa-i balacariti pe ceilalti. Iar acum imi sariti tot mie in cap. Asa imi trebuie daca n-am tinut seama de vorba din batrini care spune ca nici o fapta buna nu ramine nepedepsita. Nici nu stiu ce te-a (v-a) deranjat mai mult, apelul meu la identificare sau problema preturilor ? Nu ca ar conta prea mult, m-am lamurit cu ce fel de useri stau de vorba. Doar ca nu ma supar. Vrei sa continuam ? Liber, colega. Am antrenament la colegi de forum (altul) mult mai aprigi si mai putin rezervati in porcaieli.

Obosit, neobosit, nu e treaba ta sau a celorlalti anonimi sa-mi spuna cind sa ma culc sau cind si ce sa scriu. Cel mult poti sa nu ma bagi in seama, cititul mesajelor nu e obligatoriu.

Da, asa e, ca sa ai un punct de vedere nu trebuie sa te prezinti. E suficienta opinia. Nu la fel stau lucrurile cind aduci acuzatii directe cuiva. Atunci anonimatul tau iti aduce prejudicii in zona caracterului. Asta e tot ce sustin. De ce a atit de greu de inteles ?

P.S. Culoarea rosie (definitorie, de altfel) si scrierea cu majuscule (nu a fost cazul aici) sint considerate pe forumuri gesturi nesimtite, ca si cum ai zbiera la interlocutor. Asta urmaresti ?

P.P.S. imi cer scuze daca vreunul dintre voi s-a simtit jignit. Nu asta imi era intentia. Dar nici sa ma las calcat in picioare nu pot. Sau n-am chef...

Avatar utilizator
yo6qcd
Mesaje: 18
Membru din: Mie Aug 25, 2010 6:18 am
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo6qcd » Dum Feb 06, 2011 8:02 pm

Discutia era privind preturile mari ce se cer la telefon de catre un radioamator cu indicativ.
Este rusinos ca nu vrea sa isi posteze pretul pe site,ca multi altii.
Iar locul de balacareala nu este aici Nino,Noni sai Neni cum vreti sa va spuneti voi.
Lasati topicul deschis pentru comentarii la subiect si daca aveti alte pareri vorbiti faret pe mesageria privata,Cq 100 in trafic.
Ma duc sa ma culc sa nu imi indice 2 amatori de radio cu indicativ mai important ca al meu sa ma culc.
73!
73 de Liviu, radio YO5QCD

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 8:08 pm

Asa e, Remus. Dar nu strica el, ci cel care ii incurajeaza pe cei care nu pun preturi dindu-le telefon. Eu nu i-as suna. Vrei sa vinzi, pune pretul.

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 8:17 pm

Asa Noni!
Ti-ai revenit.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori