Aurel Cristian si vechituri la suprapret

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Aurel Cristian si vechituri la suprapret

Mesajde n3gg » Lun Ian 17, 2011 6:58 am

Adresa E-mail:
Telefon de contact: 0763115748
Adresa de contact: Bucuresti
Super pret la R 126 numai 400 ron
Imagine
R105 la numai 800 ron
Imagine
Dar cel mai fantastic este aparatul de radio cu care se pot asculta radioamatorii gratie unui super kit la un super pret de 650 ron
Imagine
Valeu!
Mai exista USP-uri?
Da,are el unul la 500 ron,lucru nu jucarie!
Imagine
Totul la domnul Cristian Aurel
ukr_aurel@yahoo.com
sau telefonul de mai sus

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Aurel Cristian si vechituri la suprapret

Mesajde YO9CHO » Lun Ian 17, 2011 8:19 am

Dragi colegi radioamatori,pentru a da totusi satisfactie "prietenului" nostru "Cardiacul", o inima mare, propun sa il alegem analistul marketing al rubricii Vanzari/Cumparari.
In acest fel, sunteti atat voi castigati cat si Dl.Cardiacul.Propun rubrica: "Jos cu speculantii".
Propun de asemeni, nationalizarea prin lege organica, a tuturor "S.R.L." ascunse(nu se plateste TVA) si trimiterea la Canalul Bucuresti-Dunare a tuturor "patronilor" de astfel de S.R.L-uri in scopul reciclarii si aducerii pe calea cea dreapta.Vom curata tara de astfel de elemente deviante iar radioamatorismul va inflori.
Propun de asemeni ca orice tranzactie sa fie aprobata de Dl.Cardiacul, ca avand o serioasa experienta in "sifonarea" matrapazlacurilor.
Sper ca aceasta rubrica se devina un punct obligatoriu de trecere prin sit a ultimelor dezvaluiri oneste din partea unui adevarat cunoscator al valorilor "pamantesti".
Dl.Cardiacul, eu m-am hotarat sa te sustin, chiar daca nu am nici un drept sa postez pe acest sit.
Sunt alaturi de nobila dumitale cauza.Sa ne traiesti si sa ne inveti , invatatorule.Numai astfel ne vom ilumina.
73 de la YO9CHO/ZL
p.s. pe cand un indicativ ca merita, sigur ai!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Aurel Cristian si vechituri la suprapret

Mesajde YO9CHO » Lun Ian 17, 2011 8:44 am

Mult Stimate Dle Cardiacu', va rog sa nu ma deceptionati, contez pe Dvs.(Stima!).Iata ce ati postat mai de mult:
"cardiacu » Dum Dec 05, 2010 10:10 am

yo2lzn scrie:
Salutare tuturor. Cred ca nu exista radioamator sa nu se fi pacalit macar o singura data......
Si pentru ca si eu sunt radioamator am luat si eu pacaleli(sa nu spun TEPE) dar de la Posta Roomana(intentionata greseala, vine de la room...) care ori a deteriorat coletul,ori a venit desfacut....
Consider ca atunci cand cumperi ceva stii cel putin teoretic cum sa folosesti obiectul pe care doresti sa-l cumperi, daca nu apar cazuri ca cel de mai sus.....
Pacat ca sunt multi radioamatori care nu vad decat BANUL cu orice pret......
SANATATE SI NUMAI BINE TUTROR!

Salut!
Eu am fost patit si eu la randul meu de posta romana.
Am trimes un colet cu 2 telefoane mobile cu incarcatoare la ele,ambele folosite nu erau noi si le-am primit napoi numa incarcatoarele coletul a fost refuzat ca fiind ambalat prost
Coletu era trantit si ravasit doamna de la ghiseu a spus ca e vina mea ca nu am trecut valoare pe colet si ca nu l-am ambalat corespunzator
Mariane tu ai gresit ca ai tracut aici vanzarile sau cumpararile tale nu era locul sa te justifici in fata unor chilipirgii.Vrei sa ajuti pe cineva si iesi tot tu in paguba as crede
Cum bine scrie si yo2xxx nu au cascat ochii bine si acuma dupa ani de zile striga vai ce teapa am luat si cat de incorect a fost xxx.Despre ei nu scriu nimica.
Termen corect ar fi ce teapa si-au tras fara a se informa ce cumpara le spun eu la multi.
Cumparatorul e obligat sa se informeze si nu vanzatorul.
Cumpararile de ocazie de pe net nu sunt ca in magazin cu garantie sau inlocuire produs.
Mai ales in Romania te expui la risc singur.Iar daca nu iti convine ce cumperi il trimiti inapoi atuncea si nu peste ani.
Trebe sa fii prost Bata ca sa cumperi ceva ce nu iti trebuie.
Cred si altceva si anume ca ai cumparat poate ca sa revinzi.
Am vazut ca pe http://radioamator.ro/call-book/yocall. ... am&x=0&y=0 iti prezinti casa masina si motocicleta de lux ca si haina de piele si nu activitatea ta din radio.
Asta spune mult pentru mine cel putin
Cel mai mare risc este ca pe cei cunoscuti din tranzactii sa-i aranjezi prin trafic sau mai bine pe forum cum s-a facut pe cel al lui yo4aul sau pe asta odata
Eu il admir pe yo9fmp pentru sinceritate fata de altii care vand anonimi sau in numele nevestei sa scape de reclamatiile noastre.
Daca el si-a scris cateva vanzari sau cumparari ce s-ar face altii ar trebui sa scrie romane intregi cu cate tepe au dat sau luat.Iar cei ce se ocupa de bussines cumparand si revanzand asa le trebuie.Sa nu se astepte la o supermarfa la preturile de vanzare mici pe care le cauta.
Doresc la amatorii de chilipiruri sa ia cat mai multe tepe,mai ales cand incearca sa prosteasca pe cel corect.

73!cardiacu

Mesaje: 26
Membru din: Mie Noi 17, 2010 11:59 am
Mesaj privat "
P.S.Nu e pacat sa stricam jocul?Deveniti inconsecvent si ma deranjeaza...Eu va sustin...sunteti otusi un GENIU al radioamatorismului, nu e pacat sa deceptionati un sustinator atat de ardent Maester?.Pupi! adica 88!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Aurel Cristian si vechituri la suprapret

Mesajde YO9CHO » Lun Ian 17, 2011 8:56 am

Sincer...mie cel mai mult imi place capra vecinului.E mortala la rotisor!la fel imi plac toti cei care imi dau sfaturi, viata e mult mai lina cand ai un prieten adevarat.
O zi/seara buna. :geek: Succes la vanzari/cumparari!

lz2tt
Mesaje: 8
Membru din: Mie Dec 22, 2010 10:37 pm
Contact:

Paolazzo si USP-ul de 500 ron=satisfactie mare

Mesajde lz2tt » Lun Ian 17, 2011 11:25 am

Cele mai mari dx-uri se pot face numai in fm si numai cu scule consacrate ca r126 si r105 de aici si pretul.
Recomand scule militare de acum 50 ani pentru ca numai cu ele poti sa iti incepi cariera sa detii abilitati in operare.
USP-ul acela a apartinut unui presedinte al federatie noastre de radioamatori Paolazzo parca si de aici pretul.
Numai numele lui pus langa un receptor cu AM face 500 lei.
Eu sunt ptr preturi cat mai mari.
Ele trebuie puse des in anunturi zilnice pentru a nu se face comentarii negative.
73/88/99,55 si CL :o


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori