F.R.R. si afaceri necurate

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde yo8rcw » Mie Ian 19, 2011 5:21 pm

Fane -yo8rcw
Crdiacule vezi tu scrii ca
cardiacu scrie:Problema dumitale este identitatea mea,iar a mea este sa arat adevarul.
Adevarul a iesit la suprafata.
Ce vrei mai mult?
Sa iti spun ca individul asta a golit camere intregi ale radiocluburilor de aparatura,de emitatoare functionale de peste 1kw prevazute cu AT,surse si alte echipamente date radioamatorilor in custodie?
Are dreptul dl. Ciobanita sau un responsabil de club sa instraineze aparatura fara acordul radioamatorilor?
Te rog daca ai ceva posteaza la text,nu te mai baga in discutie altfel.

Problema ta este adevarul, ce adevar a iesit la iveala, nu realizezi ca suna a calomnie??
De ce nu enumerezi macar un radioclubpe care l-am golit de echipament?? De ce acuzi oameni?? Tu nu realizezi ca am dreptate??
cand amicul yo2dno a plasat remarca lui ai trecut la adjective....Te rog daca ai ceva posteaza la text,nu te mai baga in discutie altfel altfel ce??
Repet da o lista cu cei pagubiti...

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei

Mesajde yo2dno » Mie Ian 19, 2011 5:45 pm

Cardiacule,

Consider ca rau au facut cei care ti-au dat replica la continutul textului tau. Textul tau are valoare zero cita vreme e aruncat de dupa pom. Daca ti l-ai fi asumat am fi discutat la obiect. Nu ai curaj sa-l semnezi, e zero. Ai observat, probabil, ca in celelalte cazuri, la alte subiecte, de principiu, ti-am raspuns la tema. Aici nu e cazul, pentru ca de fapt nu ai scris nimic. Zero. Daca vei avea bunul-simt sa te arati, mai vedem, deocamdata pentru mine ai postat o pagina goala, o purtatoare nemodulata, cum mai au unii obicei sa puna de sub acoperirea anonimatului
Problema bagatului in discutie iar nu e de competenta altcuiva. De-aia e forum, ca sa ne spunem parerea.
P.S. Pe unele subiecte s-ar putea sa fiu de partea ta. Bineinteles dupa ce vei iesi din ascunzis !

Avatar utilizator
yo6qcd
Mesaje: 18
Membru din: Mie Aug 25, 2010 6:18 am
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde yo6qcd » Mie Ian 19, 2011 7:05 pm

Ceva pute aici si se ascunde noua cititorilor.
Nu este vorba de numele sub care scriem ci despre ce scriem,in fapt despre aparatura luata de la cluburi si revanduta.
Aici cei vinovati trebuie sa dea socoteala,si pe mine nu ma intereseaza numele lor faptul ca sunt anonimi sau nu e vorba de ceva urat pentru radioamatori sa li se ia de la club aparatele pe bani putini sau cu o hartie de la federatie si revandute apoi pe bani frumosi in cercuri de smecheri.
Asa ca Stefane,scrie domnule ce ai luat domnule de la cluburi care sunt ele si daca a fost legal,asta e intrebarea.
Nu o mai lălăiți pe langa subiect ca stim sa citim printre randuri si mai stim si noi una@alta.
73 de Liviu, radio YO5QCD

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde YO8TK » Mie Ian 19, 2011 7:11 pm

As oferi o recompensa de 100 euro pentru cine spune ce indicativ are tov.cu dureri de inima.(cardiacul).Dupa cate a scris el pe aici,cred ca nu are curajul de a spune ce indicativ are.Daca are!!!
Oricum pasiunea lui este sa arunce cu rahat in ventilator.Ventilatorul in functiune.
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

bogdan
Mesaje: 16
Membru din: Vin Aug 20, 2010 7:39 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde bogdan » Mie Ian 19, 2011 7:19 pm

De acord cu Remus!Cartile pe fata baieti...Si asta cat mai repede!

yo2xxx
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 24, 2010 8:55 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde yo2xxx » Mie Ian 19, 2011 7:22 pm

YO8TK scrie:As oferi o recompensa de 100 euro pentru cine spune ce indicativ are tov.cu dureri de inima.(cardiacul).Dupa cate a scris el pe aici,cred ca nu are curajul de a spune ce indicativ are.Daca are!!!
Oricum pasiunea lui este sa arunce cu rahat in ventilator.Ventilatorul in functiune.


depinde cum are elicea montata ventilatorul cu pricina si cine se afla in spatele ei.
cert este un lucru,ca o serie de indivizi care au indicativ radio si spun ca sunt radioamatori au pus mana sub diverse forme pe aparatura militara pe nimic pe care o ravand pe forum la preturi mari.
citim anunturi si vedem cine sunt.

asa ca in ce scrie cardiacul indiferent cine ar fi este mult adevar,iar pentru mine nu conteaza cum scrie sub ce nume are fiecare om libertatea de a o face.
73!

vk3yis
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:00 pm
Contact:

Re: Cine a devalizat radiocluburile din tara

Mesajde vk3yis » Mie Ian 19, 2011 8:27 pm

Am sa il ajut eu pe domnul radioamator Fănel yo8rcw sa isi aduca aminte de un radioclub(deocamdata) pe care l-a devalizat.
Este vorba de yo9kpl unde prin2004- 2005 au fost aduse de la STS 2 emitatoare KN1 compuse din 4 blocuri inalte de peste 2 metri si care contineau exact ce scrie @cardiac adica partea de sinteza cu 10 memorii,toate modurile de lucru,sursa,liniar de 1.5kw.
Dupa aparatele astea,am auzit ca domnul Fănel alias yo8rcw a venit cu un camion si o adresa de la Federatie.Radioamatorilor membri nu li s-a spus nimic ca s-a hotarat de sus sa li se ia emitatoarele astea,nu li s-a cerut parerea.
Domnul Fănel a platit se pare atunci niste sportivi de la Asociatia Sportiva Calarasi cu 200 000 lei vechi/persoana ca sa-i incarce in camion emitatoarele cu pricina.
Radioamatorii au ramas cu ochii in soare iar acum unii se chinuie sa stranga piese pentru a construi un liniar,cand bine mersi puteau sa foloseasca liniarul gata facut de la cele 2 emitatoare.
Scriu aceste randuri in memoria lui yo9fe Gigi care s-ar rasuci in mormant afland cum au fost instrainate emitatoarele respective-dupa care a alergat peste tot ca sa le poata obtine.
Am auzit ca asa s-a procedat si la Constanta,Giurgiu.
Nu stiu daca ce l-a determinat pe dl Ciobanita sa-i aprobe lui yo8rcw sa ridice emitatoarele.
La fel nu stiu ce trebuinta are yo8rcw cu atata aparatura adunata tocmai de la capatul celalalt al tarii,din atatea judete.
Intr-adevar forumul este plin de indivizi fara scrupule,care fac rost de aparatura radio militara gratis sau pe nimic si o revand cum vor ei la preturi incredibile.
Ei au indicativ cum se scrie mai sus si au si caței care sa-i apere de cei care-i acuza.
Sper ca nu ma veti acuza ca nu folosesc un indicativ sau ca arunc cu rahat in ventilator.

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde yo8rcw » Mie Ian 19, 2011 8:48 pm

Dragi prieteni radioamatori si nu numai!!
De ce mereu va e frica ca altul se imbogateste si nu voi??
Cardiacule si mai nou yo2xxx de ce nu intelegeti ca nu e asa cum credeti voi, am luat aparatura de la armata sau STS si o revindem sa facem bani??
Credeti ca din asta traim? Eu lucrez in strainatate, am venit de mii de euro pe luna, nu ma intereseaza sa fac profit din sculele alea, mai mult am cumparat multe si pot multi sa spuna cum le-am revandut sau chiar dat cadou!! Ca sant uni care mor de ciuda si de invidie..
Fratilor, termenu de bisnitar e ramasita a timpurilor apuse, in fond un bisnitar eraun intreprinzator, de la el ne procuram tranzistori si piesele cu care am construit primele montaje! Un bisnitar risca libertatea sa faca rost de niste piese la care castiga ceva dar era munca lui, voi asta nu intelegeati!! eu imi amintesc ca pe primul A7B am dat 100 lei si doua mese la restaurant sa-l primesc, si sant multumit, am fost si atunci, acum trebuie sa arunc cu noroi in cel care mi l-a dat ca era comunist?? Astea erau timpurile!! Dadeai o lada cu bere pe un aparat, acum trebuie sa-l dai degeaba?? am cumparat o masina de la armata si avea montat echipament pe ea, intrebati baieti de la Vaslui cate au primit de la mine si pe cati bani..... Ca am multe scule acasa, am, da am bagat mii de $$ in ele!! eu daca vreti va dau listade unde le-am cumparat, dar tu cardiacule de ce nu enumeri aici radiocluburile pe care le-am golit de echipamente?? Pentru ca pur si simplu mergi pe premize!!!
Nu stii nimic concret, baniesti si doar improsti cu noroi! Eu nu as da recompensa 100 euro ca Silvi, as da mai mult si doar pentru a spune la toata lumea cine e cardiacu!!!
Si vreau sa mai spun ceva, daca vreti sa cumparati sau sa vindeti, pretul dicutatile cu partenerul de afaceri nu pe forum!! Eu de exemplu i-am vandut lui Sile yo4cwi un filtru duplexor cu un pret, el l-a cumparat cu acei bani care aveau o valoare atunci, acum daca il vinde cu mai mult inseamna ca e excroc, nu prieteni, preturile se aliniaza!! Mie mi-a facut cadou Costel KG6NK un trcv pe care l-am vandut cu 100$ in 10 rate lunare lui YO8RPM! De ce? Vama si transportul din SUA cat m-au costat??
De ce nu va ganditi si la amanunte??
As dori ca cei care au scule de la mine sa scrie si ei ceva pe forum exemplu yo3apj, yo8att, yo8bcf, yo6awr, yo8rgc, yo4ccd, yo8raa, sa scriesa realitatea, nu sa ma sprijine dar sa vada cardiacul ce am facut pt radioamatori!!
Si repet de ce nu ai curajul saspui cine esti???
dupa introducerea cu Radiocluburile Patriei.... mai lipseste sa fi scris si a iubitului conducator... cred ca esti o fosila comunista invatat cu anonime si cu reclamatii inca de pe vremea dupa care cred ca plangi!!!! am dreptate?? Daca imi spui cine esti chiar si pe mesaj privat iti dau dreptate!!!!!
Si pentru ultimul care iar semneaza anonim deci tot fara verticalitate, pot sa-l anunt ca amun singur echipament din ala si l-am obtiunt corect!! si nu mai trageti atata ca NIMENI nu a obtinut aparatura gratis!!!
Si tot unu scrie:
[b]Dupa aparatele astea,am auzit ca domnul Fănel alias yo8rcw a venit cu un camion si o adresa de la Federatie.Radioamatorilor membri nu li s-a spus nimic ca s-a hotarat de sus sa li se ia emitatoarele astea,nu li s-a cerut parerea.
Domnul Fănel a platit se pare atunci niste sportivi de la Asociatia Sportiva Calarasi cu 200 000 lei vechi/persoana ca sa-i incarce in camion emitatoarele cu pricina.
[/b]
am auzit, se pare, numai incertitudini nu ca Stiu SIGUR!
Daca aveti nelamuriri scrieti-mi si intrebatima nu mai cadeti in ridicol pe aici!!

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde yo8rcw » Mie Ian 19, 2011 8:52 pm

Fane YO8RCW
Adresa mea de e-mail este roexpedition@yahoo.com si daca cineva doreste acele finale le dau gratis - sa se acoperecostu carburantului - cu conditia sa le puna in functiune!!

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si vanzari din Radiocluburile Patriei?

Mesajde n3gg » Mie Ian 19, 2011 8:59 pm

Domnu Fane pe noi nu ne intereseaza cum ai facut mata avere sau parerea despre economia capitalista.
Uite @unu spune ca i-ai lasat pe amaratii aia de la Calarasi fara aparatura cu care si-ar fi facut un liniar.
Macar acum recunoaste domnule ce dracu vrei sa iti dam exemple din toata tara?
Ai dat spaga pe la Ciobanita si la responsabilul de la Clubul din Calarasi sa iei aparatura.
Asta este adevarul.
Si mai este adevarat ca radioamatorilor din Calarasi nu li s-a spus nimic de asta,cum ai facut si prin alte parti.
Ce faceai domnule cu 2 emitatoare de aceleasi fel?
Tocmai dumneata mare ambasador al radioamatorismului foarte romanesc.
Ai plecat din nordul tarii tocmai in sud sa-i lasi pe radioamatori fara aparate.
Dupa care le-ai facut poze si le-ai vandut in tara sau strainatate.
Asta esti!


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori