Petitie adresata lui N2YO

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO5PQQ » Dum Apr 23, 2017 6:50 pm

am scris-o și pe mail: te loghezi pe site cu utilizatorul de pe forum și folosești o opțiune de ignore user la mica publicitate. :ugeek:

YO6HEM

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO6HEM » Dum Apr 23, 2017 7:13 pm

yo2dno scrie:@8rku: Alternativa existenta, bifa "numai de la radioamatori" e buna pentru "receptori", ca sa zic asa, pentru cei care viziteaza sectia de mica publicitate. Vreau sa scap de postarile interminabile cu resturi, bifez si gata. Dar cei care vor sa vinda ceva ? Cum pot face ca postarile lor, aflate la un loc cu cele nedorite, sa nu fie impinse pe pagina a doua sau a treia de postarile nesimtite, cele cu cite o lampa sau un condensator per postare ? Acolo nu mai merge cu bifarea filtrului, nu ? Sau...?

Asta e ideea, ca postarile sa nu fie impinse imediat la pag.2~3 de anunturile neradioamatorilor;doua rubrici separate...greu de inteles...multumesc YO8RAA!

Avatar utilizator
yo5er
Mesaje: 351
Membru din: Mie Oct 26, 2011 2:39 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo5er » Dum Apr 23, 2017 7:20 pm

Lenea si curiozitatea ... Curiozitatea pt cine ce mai vinde si lenea de a derula paginile, in speranta ca gasiti elementul lipsa din shak, va fac sa petitionati la nesfarsit ...

73's Septy
YO5ER
-YO5KUC Member
-YO DX Club Member #500
http://www.yo5er.ro

YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO9HSW » Dum Apr 23, 2017 7:43 pm

Cred ca noi incercam sa tratam efectul in locul cauzei. Adica eu te primesc in casa mea, te apuci sa faci ce vrei in ea (anunturi fara noima) si-mi mai spui ca daca nu-mi convine sa nu ma uit (tot felul de bife).

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo6rk » Dum Apr 23, 2017 11:35 pm

No, daca tot am intrat in hora...
1: Eu sunt Marius si/sau yo8rku. Nu sunt "domn", nu am mosie si nu domnesc. Sunt/em RADIOAMATORI, ne adresam la persoana 1.

2:Nu mai repet ce am zis legat de optiunea de separare a anunturilor (radioamatori vs. terti). De fapt, problema reala e cea sesizata de yo2dno, confirmata ulterior si de yo6hem. Cum ziceam, bifarea casutei respective, scoate toate anunturile neradioamatorilor. De fapt se vrea ca radioamatorii care posteaza multe anunturi pe zi sa fie opriti. Vrajba de fapt e catre acestia, nu catre x sau y ce nu sunt radioamatori si pot deja sa fie filtrati.
Ok, s-a notat si s-a inteles. Lucram. Am lansat propunerea de a veni cu idei in acest sens. O alta idee a venit de la Sorin, 5pqq. Aici lista ramane deschisa, toti utilizatorii acestui site sunt bineveniti cu idei bune, concrete, pertinente si implementabile.

3: Din multitudinea de intrebari, sintetizand am ajuns la concluzia ca userii nu respecta regulamentul, iar nici o persoana din administrarea sectiunii de mica publicitate nu face nimic.
GRESIT! Regulamentul, asa cum este specificat in josul formularului de introducere a unui anunt, este pe deplin respectat, atat de useri cat si de administratori (ma rog, moderatori). Nu aveti idee de lista celor blocati. Deciziile administrative se iau de comun acord intre toti cei implicati in acest proiect. Nimeni nu taie si spanzura ca are ceva cu cineva. Orice actiune facuta pe portal este salvata in loguri.

Din punctul meu de vedere, termenul de moderator e putin fortat, oamenii care au in grija sectiunea de mica publicitate, pur si simplu administreaza acea zona pe deplin, mai putin optinea de ban (dar se rezolva si aici).

Mircea, daca observi o nerespectare a regulamentului de mp, te rugam sa o semnalezi! Aceeasi rugaminte vine catre toti beneficiarii acestui portal.

4: Aici vreau sa spun cateva chestii tehnice, atat cat trebuie sa spun eu.
Probabil ca multi dintre beneficiarii (prin bunavointa lui Ciprian) acestui spatiu, au mai vazut si au "administrat" diferite site-uri gen bloguri sau forum. Multi cred ca ce au vazut undeva ceva... e identic peste tot. Raspuns: NU!
Acesta nu este un site asa cum majoritatea cred. Cei ce au cunostinte html, php, sql, java, si altele, stiu si inteleg problemele "din spatele cortinei". Restul... credeti ca e "clic, clic" si gata.
Pentru "clic, clic" se munceste in timpul liber si benevol fara a urmari merite, recompense sau statui ridicate; voluntariat.

Tot voluntariat se numeste si munca tuturor celor ce administreza sau care trimit materiale (utile tuturor)!

Inca un aspect, forumul e o sectiune separata de restul site-ului. Cine stie cum se instaleaza, cum se configureaza, stie ce zic; restul, confunda administratorul de pe forum cu administratorul de pe site, moderatorul de pe forum cu altceva.

5: Colegii ce ajuta la administrarea sectiunii de mica publicitate, sunt si ei voluntari. Ei au familii, job-uri, obligatii personale. Nimeni nu e scalv.
Vrea cineva sa ajute? Scrie un mesaj catre Ciprian. Cand s-a cerut ajutorul la moderarea sectiunii de mica publicitate, putini au raspuns "da". Unii s-au retras, altii au venit pe parcurs.
Cine va impiedica sa ajutati? Cati dintre cei ce ati scris pe acest thread ati venit cu idei si solutii? Din ce s-a vehiculat aici, unele chestii sunt notate, altele s-au implementat (logarea cu user si parola la mica publicitate), altele se vor face pe parcurs.

Multumesc de atentie. Acum ma retrag, maine sunt sclav pe bani la "unu", sunt Marius, nu domnesc, nu am mosie, muncesc.

PS: George, respectam regulile casei, adica ale lui Ciprian.
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO8TK » Vin Apr 28, 2017 12:16 pm

Din ce in ce mai bine si mai diversificat. In curand radioamatorii vor fi dx - uri rare la aceasta rubrica.
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 712
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo3gh » Vin Apr 28, 2017 1:36 pm

Nu mai au ce sa vanda ;) Dar sunt multe chestii utile si la neradioamatori, uneori.... Numai bine.

Avatar utilizator
YO4FRF
Mesaje: 13
Membru din: Mie Aug 25, 2010 3:57 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO4FRF » Vin Apr 28, 2017 6:16 pm

Am citit si m-am abtinut pana acum.
Democratia asta este cam prost inteleasa de cate unii...
Dau din cand in cand la sectiunea "vanzari" in cautare de ceva mai specific si ce gasesc?
Zilnic... aceleasi anunturi de rezistente, suruburi si alte ciurucuri. :evil:
Nu dau numele acelor utilizatori, ii gasiti si singuri. Nu stiu daca au o condica de semnat si postat zilnic sau au niscavai programe sa le faca planul la postari ieftine.
Deja cred ca s-a cam umplut paharul si trebuie intrat cu toporul.
Daca dragoste nu e... o facem!
Cam asa si aici cu bunul simt. Daca nu e... il aplicam cu forta.

73! si toate cele bune.
YO-DX-Club #269
--------------------
https://www.OmnisMares.com

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO8TK » Sâm Iun 10, 2017 8:05 pm

Nu am crezut ca voi relua aceasta discutie dar....vad ca lucrurile au scapat de sub control.
Pagini intregi cu lucruri banale, de la rezistente si condensatoare variabile la radiatoare banale si alte componente recuperate.
Asadar mica publicitate a devenit un mare talcioc.
Mai accesez pagini(mica publicitate) si din alte tari dar ca in YO la nimeni!
Chiar nu mai inteleg care este regula.? Macar o regula de bun simt.Chiar nu se poate?
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo5ovm » Dum Iun 11, 2017 9:43 am

Raspund multora nedumiriti de ce se accepta postarea acestor maruntisuri,uneori fara nici o legatura cu activitatile noastre,asta dupa o lunga analiza a siteului in timp,siteul fiind privat si nepercepand taxe de postare totusi are ceva cheltuieli N2YO cu mentenanta lui cat si a domeniului,ca atare are contracte cu furnizori de reclama,acestia mai mult ca sigur cer un nr de afisari pe zi/pagina,daca am posta doar ceea ce este in domeniul nostru,ar fi o pagina pe saptamana,nesatisfacator pentru N2YO,cum sant o gramada de postari cu nimicuri,acestea umple paginile si desigur asigura un numar bun de reclame pe pagini.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori