Stoienica Sorin - YO9HVP

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO9HVP
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Iul 17, 2010 6:48 pm
Contact:

Re: Stoienica Sorin - YO9HVP

Mesajde YO9HVP » Joi Iul 12, 2018 8:25 pm

yo3fhm scrie: Ai grija ce faci, pana nu e prea tarziu !
Tocmai mi-am turnat un pahar de vin bun! Deasemenea constat ca sunt tare inspirat in seara asta pe partea de design PCB. In rest... Ai dreptate in tot si-n toate... Inteligentule!

Cu privire la primul punct.
Eu mi-am facut datoria de a raspunde intrebarilor, acele proiecte sunt gandite si proiectate de mine chiar daca nu-mi mai apartin. Observ insa ca citati doar ceea ce creeaza zgomot... Felul in care acea firma prezinta produsele nu mai e treaba mea. Maxim ma pot pune intr-o lumina oarecum gresita, dar eu nu ma stresez foarte tare in acest sens. Nu-i pot pune sa-mi stearga numele si nici sa arunce produsele la gunoi. Asta daca aceste produse mai sunt vandute pe undeva, deoarece eu am inteles ca cei doi fosti asociati au vandut firma si modulele au ramas in sarcina unuia din asociati care e posibil la randu-i sa le fi vandut...

yo8siz
Mesaje: 21
Membru din: Vin Mai 18, 2012 5:20 pm
Contact:

Re: Stoienica Sorin - YO9HVP

Mesajde yo8siz » Joi Iul 12, 2018 9:18 pm

In dezbaterea asta deosebit de pasionala si (probabil) puternic partizana orgoliului, cred ca nu trebuia sa intervin. Dar, eu voi face doar o informare a ceea ce este in legatura cu mine si cu esenta acestui topic.
1. In ultimii ani eu am beneficiat de colaborarea cu yo9hvp si am avut, de fiecare data, parte de o intelegere buna chiar daca a fost vorba de piese marunte cu valoare comerciala neglijabila. Daca a fost necesar un sfat (considerat de dansul) mi l-a dat cu multa intelegere.
2. In "raportul" meu, eu am trecut yo9hvp in topul preferintelor spre deosebire de un radioamator notoriu ce vinde pe acest site, care si-a batut joc de mine intro tranzactie care eu o speram reusita; acesta l-am trecut la "index" si va fi in veci evitat de mine(de altceva nu va avea parte de la mine!).
3. As sugera celor ce participa la aceasta dezbatere sa faca eforturi de a fi mai intelegatori, mai eleganti in exprimare, fiindca aceasta comunitate a radioamatorilor este legata de preocupari tehnice specifice si nicidecum de vre-o afinitata razboinica.

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Stoienica Sorin - YO9HVP

Mesajde YO9CHO » Vin Iul 13, 2018 3:03 am

YO9HPV scrie:
YO9IRF

E atat de simplu si usor sa tragi concluzii cand orizontul e la un metru in fata ta, cand poti pipai si mirosi totul, cand totul este limitat la un punct de vedere perfect optimizat, probabil vietii simple pe care o experimentati... Practic, aveti dreptate! Teoria este insa mai complicata si o voi detalia mai jos.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Razvane, stai mai slab cu teoria, da lasa ca iti explica domnu` :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Experimentezi o viata cam prea simpla :lol: :lol: :lol: :lol: Dumnezeule ce personaj!

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Stoienica Sorin - YO9HVP

Mesajde n2yo » Vin Iul 13, 2018 7:57 am

Va propun sa inchidem acest subiect, dezbatut suficient si care prin contributiile postate sper sa raspunda solicitatii initiatorului.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori