#V-30857 -Pilon 3 IN 1

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO9HXB
Mesaje: 6
Membru din: Dum Iun 20, 2010 4:46 pm
Contact:

Re: #V-30857 -Pilon 3 IN 1

Mesajde YO9HXB » Mar Dec 06, 2011 9:48 am

Yo9hxb-Caius...mai pretinde ca mai este membru al acestei adunaturi?
In urma cu 2 saptamani,yo9fnj Mitica asta al radioamatorismului ca sa-l convinga sa vina la acest club miraculos a incercat sa-i dea un transceiver Volna.
Transceiverul asta,era de fapt blana ursului din padure,adica nu era al lui Mitica asta.
Era al amicului Zica din Fetesti,yo9fhb.Acesta il daduse lui Mitica renumit meserias sa il modernizeze,urmandsa i-l restituie.
Caius,a aflat de magaria in care urma sa fie implicat,de faptul ca vrea sa i se dea o scula care apartine altcuiva,i-a telefonat lui Zica-proprietarul si furios pe acest Mitica a dat cheia de la club altcuiva,promitand ca in viata lui nu mai da pe acolo.
Draga Marian stii bine ca am un FT897D complet si nu vad de ce as fi avut nevoie de Volna lui Mitica,adevarul este ca Mitica sa oferit sa-i imprumute transceiverul Volna lui YO9IER Bogdan eu fiind de fata,incercand sa urgentez situatia l-am sunat YO9FHB Zica stiind ca este transceiverul lui si am aflat ca nu este de imprumut momentan.In legatura cu relatia mea cu YO9KPL am predat cheia de acces la club din motive personale pe care nu doresc sa le dezbat pe forum.

yo9ier
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 06, 2011 9:27 am
Contact:

Re: #V-30857 -Pilon 3 IN 1

Mesajde yo9ier » Mar Dec 06, 2011 10:01 am

Stimati colegi radioamatori calaraseni si nu numai,in Calarasi nu exista niciun YO9IEU,ci YO9IER adica eu.
Tin sa precizez public urmatoarele:
1)Pana aceasta disputa de pe forum nu v-a inceta,eu nu mai vin pe la radioclub.
2)Nu mi se pare normal ca niste oameni,amatori al aceluiasi sport,sa se faca in tot felul in fata tuturor,mai ales ca acestia se cunosc de o gramada de timp.Domnilor,eu am 22 de ani,citesc posturile dumneavoastra si ma minunez,va comportati exact ca niste pusti de 14 ani care se cearta pe messenger....Chiar nu vedeti ca faceti mai mult rau decat bine?!
3)Daca vreti sa relansati radioamatorismul in Calarasi,asta nu este atitudinea corecta si modul de a o face.
4)Sarbatori fericite! 73! YO9IER


P.S. Sper sa ne auzim cu vesti mai bune(sau sa citim lucruri mai interesante).

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Mansarda lui Mitica

Mesajde yo9fmp » Mar Dec 06, 2011 10:13 am

In discutia pe care am avut-o cu dl Ciobanita acum 2 saptamani pe frecventa Qtc,acesta spunea ca va reorganiza yo9kpl cu toti radioamatorii din Calarasi-si nu cu o parte a acestora.
Mai spunea ca el conteaza pe toti radioamatorii din localitate pentru a activa in acest club,inclusiv pe mine respectiv pe ceilalti radioamatori autorizati.
Din pacate,acest individ Mitica,yo9fnj-care se crede el buricul pamantului,face si desface lista cu membrii agreati unui club la care nu si-a adus absolut vreo contributie in ultimii 15 ani.
Vorbeste in numele tuturor si ia decizii in numele mai multora.
Adica telefonic imi spune ca asta este clubul lui si ca nu am ce cauta acolo.
Ce sa inteleg?
Ca nu sunt singurul nemultumit se vede si din postarile altor 2 colegi...
Prin atitudinea asta si limbajul folosit pentru denigrare pe forum cat si pe 3700 khz,a reusit sa creeze dezbinare si iata deja 3 radioamatori importanti ai acestui club ca s-au retras...
Am spus ca ma retrag,ca nu vreau sa am de a face cu astfel de individ dar iata ca nu inceteaza cu balacareala si insultele pe internet.
Nu stiu care este limita sa...
Ce o avea legatura serviciul meu sau faptul ca am studii/ca urmez 2 doctorate...cu radioamatorismul asta de mahala nu inteleg.

Va rog sa ma scuzati pentru faptul ca scriu despre problemele astea aici.
Locul de rezolvare ale unor neintelegeri este nu aici sau in traficul radio ci la club,prin discutii intre cei implicati,de fata cu acestia,nicidecum in lipsa lor.
Iar un merit in medierea unor neintelegeri trebuie sa le aibe si aceasta Federatie care pretinde ca-i suntem sau nu afiliati.
Va spun 73,si sper ca acest Mitica,al radioamatorismului calarasean isi va reveni.

yo9fhb
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 29, 2010 4:52 pm
Contact:

Re: #V-30857 -Pilon 3 IN 1

Mesajde yo9fhb » Mar Mar 06, 2012 7:55 am

Vreau sa precizez un singur aspect referitor la statia Volna.Am imprumutat-o lui YO9FNJ nu sa o modernizeze,ci sa o foloseasca pana ce el i-si procura o statie de rasdioamator.Consider ca am facut un gest "radioamatoricesc"nici decum sa dau nastere la discutii ce nu-si au rostul!Cu respect va salut ZICA....73'

yo8bnd
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 31, 2011 9:04 am
Contact:

Re: #V-30857 -Pilon 3 IN 1

Mesajde yo8bnd » Joi Mar 15, 2012 6:45 pm

PT yo4bkm, trimite-mi o poza la piloni, yo8bnd@yahoo.fr


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori