Enia Constantin (costica43) yo3ive

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
yo4tl
Mesaje: 30
Membru din: Lun Dec 01, 2014 8:29 am
Contact:

Enia Constantin (costica43) yo3ive

Mesajde yo4tl » Lun Oct 26, 2020 12:27 pm

Buna ziua ,
In urma cu ~ 15 zile am achizitionat o" Sursa Liniara Stabilizata ALTAi by Maxcomm EP-925" de la yo3ive . Initial printr-un mesaj am spus ca ofer o suma cu transport inclus . Raspunsul a fost ca este deacord cu propunerea mea. Trimite coletul si imi comunica ca transportul trebuie sa-l platesc eu . Dupa o discutie mai lunga ( tf. ) , am fost deacord , dar sa nu depaseasca 30 lei . Costul transportului a fost 60 lei , il sun si ii comunica ca daca nu suporta si el 25 lei din transport , nu ridic coletul, . A fost deacord cu propunerea mea si ridic coletul , la desfacerea lui alta surpriza ,instrumentul pe curent [ A ] nu functiona . Convenim telefonic sa trimit sursa inapoi si ca imi trimite alta si suma de 25 lei . Am timis coletul cu posta romana unde costul a fost ~ 12 lei !!! , el trimite tot cu posta . La al- II - lea colet alta surpriza :D sursa este in 3 picioare ( handicapata hi hi ) sasiu torsionat ~ 5 mm si fara suma convenita ( 25 lei )
CONCLUZIE : Aceasta sursa m-a costat cu ~ 75 lei mai mult decit convenisem ( intelegere ) impreuna .
Consider ca trebuie evitat acet tip de personaj ( una spune si alta fumeaza ).

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Enia Constantin (costica43) yo3ive

Mesajde YO8TK » Lun Oct 26, 2020 2:40 pm

Buna postarea! Ma gandeam si eu la o astfel de sursa dar dupa experienta lui YO4TL..... nu mai vreau!Sorry!
Multumesc Victor.

73!!
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo3fff
Mesaje: 271
Membru din: Lun Ian 02, 2012 8:10 pm
Contact:

Re: Enia Constantin (costica43) yo3ive

Mesajde yo3fff » Joi Oct 29, 2020 2:20 pm

Multumesc pentru postare. Util de stiut.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori