Cea mai buna aparare ste atacul !

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo2lta
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 15, 2021 6:51 pm
Contact:

Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde yo2lta » Mar Apr 26, 2022 11:59 pm

Am de vinzare ceva aicea si am primit un email de la yo3geo care spone asa : "Dupa amiza va trimit adresa si stabilim detaliile" la ora 22:41 primesc un email care spune : "Am impresia ca nu cititi mesajele de pe mail.
La ora 21:58 am trimis un mail cu adresa mea ,daca dumneavoastra nu va uitati nui vina mea...." , poi eu nu vind zilnic ceva sa fiu tot cu ochi in calculator, la noi in ardeal ora 22 nu este dupamasa ! , a trbuit sa sterg anuntul promitind acestuia rezistentele ... e , sanatosi sa fim ca nu stam noi in 4 rezistente si nici nu ne inbogatim cu bani de pe ele , le aveam in plus si ziceam ca poate trebuie la cineva ca sunt la bani buni , trebuia sa le pun la 100 de lei si nu aveam complicatiile astea , va doresc tot ce este mai bun , 73.

yo3geo
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 30, 2020 12:30 am
Contact:

Re: Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde yo3geo » Mie Apr 27, 2022 6:15 pm

Tue, Apr 26 at 9:59 PM

STEFAN GHEORGHE
Str
Sector 2 Cod OP
Bucuresti
Telefon :
Fan curier ...
Cum facem cu banii?

O zi buna.

Tue, Apr 26 at 10:00 PM
Buna seara ,
Mai le vreti sau le-am scos din redio amator degeaba?


Tue, Apr 26 at 10:05 PM
acum 5 minute v-am trimis adresa
O zi buna.

Tue, Apr 26 at 10:32 PM
Le-am re pus la vinzare , mai am doar 4 buc. daca le mai vreti le pun rezervate
si imi platiti in avans bani pentru ele si transportul va fi gratuit ,
pina acuma era doar ramburs.

Tue, Apr 26 at 10:41 PM
Am impresia ca nu cititi mesajele de pe mail.
La ora 21:58 am trimis un mail cu adresa mea ,daca dumneavoastra nu va uitati nui vina mea....


V-am comunicat ca am renuntat la ele, si am cateva cumparari finalizate de pe radioamator.
Vanzare placuta.

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde YO3ITI » Mie Apr 27, 2022 7:57 pm

yo2lta scrie:Am de vinzare ceva aicea si am primit un email de la yo3geo care spone asa : "Dupa amiza va trimit adresa si stabilim detaliile" la ora 22:41 primesc un email care spune : "Am impresia ca nu cititi mesajele de pe mail.
La ora 21:58 am trimis un mail cu adresa mea ,daca dumneavoastra nu va uitati nui vina mea...." , poi eu nu vind zilnic ceva sa fiu tot cu ochi in calculator, la noi in ardeal ora 22 nu este dupamasa ! , a trbuit sa sterg anuntul promitind acestuia rezistentele ... e , sanatosi sa fim ca nu stam noi in 4 rezistente si nici nu ne inbogatim cu bani de pe ele , le aveam in plus si ziceam ca poate trebuie la cineva ca sunt la bani buni , trebuia sa le pun la 100 de lei si nu aveam complicatiile astea , va doresc tot ce este mai bun , 73.


Cu tot respectul pe care e posibil să-l acord în condițiile astea... ați terminat măcar patru clase primare ?
M
====================
73 de YO3ITI

yo2lta
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 15, 2021 6:51 pm
Contact:

Re: Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde yo2lta » Joi Apr 28, 2022 10:44 am

Cu tot respectul, din gradinita am invatat doar sa fiu om si sa nu ma bag unde nu imi firbe oala si daca am facut scoala este doar treaba mea si nu cred ca intereseaza pe nimeni cita scoala am sau nu ! La noi exista citeva faze ale zilei ; dimineata , amiaza ,dupa masa , seara si noapte , si vorba este egala cu ceva scris. Off-topic , 73.

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde YO3ITI » Joi Apr 28, 2022 7:45 pm

yo2lta scrie:...si nu cred ca intereseaza pe nimeni cita scoala am sau nu !


Atâta timp cât faceți public un mesaj complet agramat, îi interesează pe toți cei din spațiul public. Este ok dacă nu cunoașteți limba română, dar atunci rugați pe cineva care o cunoaște să vă scrie mesajele. Modul în care o măcelăriți în scris este o jignire adusă acestei limbi.

M
====================
73 de YO3ITI

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Cea mai buna aparare ste atacul !

Mesajde YO4BKM » Vin Apr 29, 2022 11:06 am

YO3ITI are perfectă dreptate. Să nu uităm că aici se uită și copiii care sunt interesați de radioamatorism, nu este o platformă "numai pentru adulți" precum unele posturi TV deocheate.
Pentru mulți din cei mici si neavizați radioamatorii sunt persoane fantastice, vrăjitori ai undelor radio și ar fi extrem de neplăcut, mai ales pentru noi, să invețe că de fapt radioamtorii pot fi vulgari si grobieni în purtare, persoane răutacioase, departe de atitudinea prietenoasă și politicoasă afișata ipocrit în "DR OM ...".
Ar dispare farmecul unui domeniu plin de mistere, că rautate întalnesc oriunde în lumea asta, măcar aici să găsească o oază mai curată.

72 de Tavi YO4BKM!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori