HAARP - o primejdie globala

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo3hjv
Mesaje: 785
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3hjv » Vin Ian 06, 2023 9:07 am

yo3cen scrie:"HAARP a trimis un impuls de 9,6 milioane de unde radio în fiecare secundă spre asteroid, la interval de 2 secunde" :ugeek:

Sărbători fericite!


Nici nu indraznesc sa ma gandesc ce articol misto ar iesi despre locuitorii din zona B-dul Corneliu Coposu care sunt bombardati zilnic cu 101.9 milioane de unde radio de la un transmitator FM de vreo 2 KW!
Sau de aia din zona Baneasa, bombardati zilnic de un radar meteo cu peste 5 miliarde (!!!) de unde radio de la un radar meteorologic!
etc etc

An nou fericit, mai bun si cu articole mai misto!
73
YO3HJV

PS
Chiar si portabilele se pare ca bombardeaza (ma rog sunt mai pe lejer) cu niste sute de milioane de unde radio dupa cum lucrati in VHF sau UHF...
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3fhm » Sâm Ian 07, 2023 6:04 pm

Continuand inspirata postare a lui Dan YO3GH, ma simt dator sa informez audienta interesata asupra prezentei urmatoarelor articole care aduc amanunte foarte importante despre HAARP:

- HAARP, o armă cutremurătoare (24.04.2013, articol sters intentionat de agentii de influenta anti-conspirationisti, pentru ca Ziua News a avut curajul de a publica informatii spulberatoare despre odiosul sistem folosit de americanoizii de peste ocean) ; multumim WaybackMachine !
- Cum se modifică voit vremea prin HAARP şi GWEN (31.07.2017)
- Snowden dezvăluie Agenda globală de asasinate prin sistemul HAARP (03.12.2022)
- Instalația secretă HAARP a SUA, din nou în acțiune: Experimentul NASA care a lovit cu 9,6 milioane de unde radio (31.12.2022 )

Multumita temerarilor ziaristi de la ZiuaNews, experimentul diabolic al americanoizilor a fost dat in vileag si speram ca reactia maselor populare va determina democratia romaneasca sa ia o atitudine ferma impotriva acestui experiment toxic pentru omenire.

Dupa cum stiti, laserul de la Măgurele, proiect cofinanţat din fonduri europene cu 311 milioane de euro, a atins 10 PetaWatts, cea mai mare putere din lume ; informatiile pe surse spun ca mega-laserul nostru ar putea fi utilizat in lupta anti-HAARP !

Stirile oficiale mentioneaza doar faptul ca la nivel guvernamental, a fost organizat un eveniment special pentru a marca această premieră mondială.
https://www.gov.ro/ro/media/comunicate/laserul-de-la-magurele-a-atins-cea-mai-mare-putere-din-lume-10-petawatts&page=1

73! :roll: :lol:
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3gh » Sâm Ian 07, 2023 10:19 pm

@yo3fhm: interesante articolele, … de acord ca sunt multe necunoscute inca despre HAARP, si poate nu o sa le stim niciodata, merci ptr info! Apreciez…

@yo3aoe: observ ca tot insistati ca am resuscitat o tema deja existenta pe forum, … da, am pus un articol “ciudat” zic eu ca sa nu comentez negativ continutul, dar ca sa il citeasca direct de la sursa colegii de forum sa se minuneze … va deranjeaza ca am redeschis subiectul?
D-vstra cand ati deschis subiecte nelegate de radioamatorism nu a comentat nimeni, chiar au sarit hams sa va ajute, cu bune intentii… imi aduc aminte acum doar de subiectele: ceas programabil, televizor LG defect …

Hai sa fim mai buni in 2023 :) si sa avem armonie … au fost destule incordari pe forum in 2022, :)))

73 de yo3gh

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3cen » Dum Ian 08, 2023 3:39 pm

@3FHM: nu credeam ca pe acest site, vizitat de persoane cu oarecare cultura tehnica, voi vedea linkuri către "fituici" care propaga teorii ale conspirației.

Iată o exprimare "stiintifica" dintr-un link propus de tine:

"se știe că în 2003 programul dispunea de 48 de antene uriașe, înalte de 20 de metri, legate toate la un emițător de 1 MW. Proiectul final prevede însă instalarea a 360 de antene - 3 megawați, fiecare"

Intai au folosit antene legate la un singur emițător de 1MW, apoi renuta la emițător si folosesc doar antene de "3MW fiecare". :lol: :lol: :lol:

Emițătorul de la Bod din anii '60 avea o putere de 1.2MW, nu producea cutremure prin nu știu ce colt al planetei și nici nu omora, selectiv, anumite persoane accesandu-le creierul. :lol:

Mai rămâne sa citim pe aici despre faptul ca "tot mai multi" considera ca pământul este plat. Hai înapoi în evul mediu.
73

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3cen » Dum Ian 08, 2023 3:57 pm

Încă una din link-urile propuse de 3FHM:

"Turnurile HAARP arată ca nişte antene normale, dar sunt specializate în emisia de unde radio" :lol:

Va dați seama unde s-a ajuns tovarasi? Sa se folosească de antene care arata "normal", dar care de fapt sunt folosite la emisia de unde radio! :lol:

Halal ziarist, halal conspiraționisti....

73&CL

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3gh » Dum Ian 08, 2023 5:51 pm

Il cunosc bine pe Cezar, postările lui vor sa ne spuna altceva :) , un semnal de alarma legat de presa si modul de informare :))), mai ales in zona tehnica , ceva de genul “ aveti grija ce cititi”

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3fhm » Dum Ian 08, 2023 6:16 pm

yo3cen scrie:@3FHM: nu credeam ca pe acest site, vizitat de persoane cu oarecare cultura tehnica, voi vedea linkuri către "fituici" care propaga teorii ale conspirației.

Gabi,
Desi ne-am cunoscut, se pare ca nu iti mai amintesti de mine.
Daca ti-ai fi adus aminte, probabil ca ai fi inteles cel putin rolul smiley-urilor ce urmeaza dupa 73!-ul din finalul postarii mele.
YO3GH s-a prins 8-)
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: HAARP - o primejdie globala

Mesajde yo3cen » Dum Ian 08, 2023 11:08 pm

Cezar,
Știu ca ne-am cunoscut și în ce împrejurări, dar nu m-am prins de intenția ta. HI HI.
Toate cele bune,
Gabi, 3cen
73& CL pe acest topic.


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori