Discutii libere.....

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde yo8cln » Joi Feb 05, 2015 1:30 pm

Deranjez cu o intrebare: Se poate asculta qtc-ul de ieri, inregistrat undeva ? Mny tnx, 73 ! de yo8cln.

YO6CFB
Mesaje: 48
Membru din: Mar Iun 22, 2010 8:23 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde YO6CFB » Joi Feb 05, 2015 2:56 pm

Cred ca se va putea descarca de pe saitul Federatiei in zilele urmatoare

73 de yo6cfb, Lacy
Ultima oară modificat Joi Feb 05, 2015 3:35 pm de către YO6CFB, modificat 1 dată în total.

yo9how
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 9:04 pm
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde yo9how » Joi Feb 05, 2015 3:14 pm

Nu se poate, tocmai asta este problema ;) (inca nu a fost incarcat pana la ora 15:13)
Nu credeti ca informatiile pe care le postam ar trebui verificate personal?!

YO5PBW
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 24, 2010 10:19 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde YO5PBW » Joi Feb 05, 2015 3:38 pm

Si cine nu a facut-o? Cine nu si-a verificat informatiile postate ?

yo9how
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 9:04 pm
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde yo9how » Joi Feb 05, 2015 4:10 pm

Eu nu l-am gasit nici pe prima pagina, nici la rubrica QTC si nici la rubrica 2015 :( (aici ma refer la siteul hamradio.ro)
Un link va rog, daca se poate; daca intr-adevar este postat, imi cer scuze fata de YO6CFB.
PS: nici pe http://www.frr.org.ro nu am gasit qrc-ul de ieri, ultimul qtc postat este din 28 ianuarie.

YO5PBW
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 24, 2010 10:19 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde YO5PBW » Joi Feb 05, 2015 4:41 pm

....problema e ca YO6CFB nu a afirmat ca ar fi postata undeva inregistrarea QTC-ului :( (desi a scris in limba romana)

yo9how
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 9:04 pm
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde yo9how » Joi Feb 05, 2015 5:07 pm

Inseamna cu nu ati citit corect intrebarea lui YO8CLN, desi este scrisa in limba romana! :lol:
Dupa ora 16:38, inregistrarea qtc-ului din 04 februarie se poate asculta aici: http://frr.org.ro/qtc/

YO5PBW
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 24, 2010 10:19 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde YO5PBW » Joi Feb 05, 2015 5:20 pm

..e perfect. `I rest my case`

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde yo8cln » Vin Feb 20, 2015 8:25 am

Pe site-ul frr a aparut urmatorul comunicat :
"AG a FRR - detalii organizatorice
postat cu 17 ore în urmă de Adrian Mocanu [ actualizat la cu 17 ore în urmă ]
Pentru ca Adunarea Generala a Federației Române de Radioamatorism din 2015 să se desfășoare operativ rugăm structurile sportive care vor participa prin delegații lor să prezinte problemele astfel:
a. Fiecare delegat va trebui ca pe delegațiile cu care se vor prezenta să se menționeze că sunt desemnați de adunarea generala a structurii sportive din care provin.
b. Cu cel putin 20 zile înainte de data Adunării Generale a Federației Române de Radioamatorism structurile vor trimite în forma scrisă, prin internet, la adresa frr@hamradio.ro o scurtă prezentare a problemelor însoțită de o prezentare individuală, pe larg, a fiecărei solicitări cu justificarea acestora. Se recomandă folosirea fișierelor cu extensia .txt sau .pdf
c. Secretariatul Federației Române de Radioamatorism va pune pe site–urile Federației Române de Radioamatorism toate aceste materiale astfel ca fiecare radioamator membru la o structura să aibă acces la propunerile și problemele prezentate.
d. În cadrul Adunării Generale discuțiile se vor limita la aceste materiale și unde se vor vota.
e. În cadrul Adunării Generale nu se vor accepta alte comentarii sau propuneri dacă nu sunt în forma scrisa.
f. Raportul de activitate și rapoartele comisiei de cenzori, cât și ale Comisiilor vor fi făcute publice cu 20 zile înainte de Adunarea Generala pe site –urile Federației Române de Radioamatori.
g. Comentariile pe marginea acestor materiale prezentate de conducerea Federației Române de Radioamatori și a comisiilor, cât și a propunerilor sosite, se pot face de reprezentanți structurilor membre pana în momentul comunicării celor care sunt delegați (cu 5 zile înainte de data AG al FRR) Comentariile se trimit în formă scrisa la frr@hamradio.ro
h. Aceste materiale vor fi trimise și la Ministerul Tineretului și Sportului spre știința la termenele de mai sus

În cadrul Adunării Generale nu se vor mai citi aceste materiale și se va trece direct la dezbateri pe puncte a rapoartelor și a propunerilor primite. Se recomandă studierea lor în prealabil.
Consideram astfel că exista posibilitatea că toți membrii din structurile afiliate pot avea acces la materialele prezentate și ca ele pot fi dezbătute în cadrul fiecărei structuri. Astfel delegații vor trebui să-i reprezinte pe membrilor și nu pe cea a conducătorilor acestor structuri.
Se recomandă ca deciziile să se facă prin vot în cadrul unor întâlniri de lucru.

Secretar General
Mitrut Marius "
Fiind un act oficial , ma asteptam la o limba romana mai corecta ! Dar intrebarea este alta : cum si unde vor dezbate membrii structurilor afiliate problemele pe care le vor citi in acele documente ? 73 ! de yo8cln

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Discutii libere.....

Mesajde YO8DHD » Vin Feb 20, 2015 8:38 am

O treaba hilara. Pe site-ul nou acelasi comunicat dar iata cum apare punctul b
b. Cu cel putin 20 zile inainte de data Adunarii Generale a Federatiei Romane de Radioamatorism structurile vor trimite in forma scrisa, prin internet, la adresa frr@org.ro o scurta prezentare a problemelor insotita de o prezentare individuala, pe larg, a fiecarei solicitari cu justificarea acestora. Se recomanda folosirea fisierelor cu extensia .txt sau .pdf
Alt site alta adresa de email.


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori