Anunturi Platite

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
Yo3iwp
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 19, 2015 12:50 am
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde Yo3iwp » Mie Apr 01, 2015 12:47 pm

Stimate Ciprian,
Sunt convins ca introducerea acestei taxe nu va va recompensa eforturile necesare intretinerii platformei. Probabil ca veti reusi sa starangeti ceva de la bisnitarii consacrati si inerenti ai siteului, si de la cei care vor sa-si upgadeze dotarile. Cu parere de rau, ma astept sa dispara vanzatorii de maruntisuri, atat de necesare uneori, si sa ma plictisesc de anunturile repetitive.
Daca situatia financiara nu va mai permite mentenanta acestui site, nu credeti ca s-ar gasesi printre noi cativa subscriberi?
Zic si io!
Tache

4x1ad
Mesaje: 471
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:29 pm
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde 4x1ad » Mie Apr 01, 2015 12:58 pm

YO7MG scrie:Azi de dimineata am postat un anunt,la vanzari(V75845).Fiind platit am solicitat bon de casa...anuntul mi-a fost sters.Am vrut sa sesizez ANAF-ul dar mi-au spus ca trebuie sa le platesc deplasarea peste ocean...


@YO7MG: stai linistit, Ciprian a fost deja luat la ochi de fiscul american (IRS) pentru imbogatirea rapida si suspecta din clickurile mioritice. Ori, pe langa IRS, pana si ANAF pare un pisicut bland. Acum sunt cautati si complicii, fara de care nu ar fi putut sa acumuleze atatea milioane de dolari intr-un timp atat de scurt. :lol:

73 de Morel, 4X1AD ex.YO4BE
"Daca antena buna nu e, nimic nu e...."

"Radio Amatorii nu trebuie sa fie profesionisti in radio-electronica, dar nici diletanti"

YO7MG
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 6:24 pm
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde YO7MG » Mie Apr 01, 2015 1:07 pm

4X1AD : M-am linistit,tocmai cautam sa vad daca copilotul acela de saptamana trecuta duce vre-un avion peste ocean.Ma gandeam sa facem cadou o excursie...la cativa prieteni.DAR NUMAI AZI DE 1 APRILIE.

Yo3iwp
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 19, 2015 12:50 am
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde Yo3iwp » Mie Apr 01, 2015 1:26 pm

Felicitari,
Pe mine m-ai pacalit! M-am dumirit dupa ce am vazut modalitatile de plata!
Astept cu interes si bagare de seama 1aprilie 2016! :)))
Bafta!

yo8cev
Mesaje: 22
Membru din: Vin Ian 21, 2011 6:40 pm
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde yo8cev » Mie Apr 01, 2015 3:13 pm

Cred ca e un fel de....PD1A.....asa il cunoasteti voi pe Ciprian ? :D


yo6po
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 23, 2014 10:44 pm
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde yo6po » Mie Apr 01, 2015 8:57 pm

Pe vremuri aparuse in TEHNIUM in numarul din luna aprilie( sau poate martie ?), o rubrica speciala cu montaje PD1A.Printre altele era vorba de filetarea unei sirme CuEm fi 1mm HI!

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde yo3gh » Mie Apr 01, 2015 10:16 pm

Erau multe in Tehnium dar Ciprian a reusit multe in timp :))) tareeee, eu cel putin le-am "gustat" intens in aceasta perioada hai sa ii zic ciudata :))) super !

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Anunturi Platite

Mesajde YO4SI » Joi Apr 02, 2015 12:22 am

Phiii !! Cand sa cred ca Ciprian ajunge multimilionar si se doteaza cu un camp de antene sa nu mai bata noroaiele spre NR4M, ba chiar vine si in YO sa ridice mult dorita Casa Radio si chiar mai multe Casute Radio in fiecare judet cu cercuri de radioamatorism cu profesori cu salarii grase, na ca am intrat in 2 aprilie si totul s-a naruit. Dar ramanem cu zambetul pe buze ! Iti multumim Ciprian !


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori