Alegeri 2016

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8TK » Joi Feb 18, 2016 3:32 pm

Buna ziua pentru toata lumea,

Vreau sa va anunt pe aceasta cale ca am fost desemnat de AS DORNA DX GROUP si CSTA Suceava candidat la conducerea comisiei UUS din cadrul FRR.
Initial am vrut sa fac public aceasta candidatura dar......nu am avut unde.Ma refer la un site oficial al FRR.Probabil aceasta problema va fi rezolvata in curand de urmatorul CA al FRR.
Stiu ca asteptarile iubitorilor de UUS sint mari si rabdarea a ajuns la limita.Le-am trait si simtit din plin.Nu am inteles niciodata de ce sa procedat asa.De ce a lipsit cu desavarsire transparenta decizionala.??(ma refer la arbitraj,la clasamente si alte si alte probleme marunte care au creeat un intreg greu de inghitit).
Si totusi eu inca traiesc cu speranta ca nu e totul pierdut si de aceea ma angajez in aceasta competitie.Sper sa reusesc si impreuna sa facem ceva.Nu pot da termene si sa fac promisiuni ca totul va fi bine in scurt timp.E mult de lucru si problemele sint destule.
Nu am sa reusesc,nici o problema,ma dau deoparte si las pe altul mai bun ca mine.

Cu stima Silviu Damian

YO8TK.
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo4bxx
Mesaje: 44
Membru din: Mar Aug 31, 2010 4:49 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo4bxx » Joi Feb 18, 2016 3:50 pm

Ce rusine, am trait sa o vad si pe asta. Eu am mai scris pe aici si eram dezamagit de postacii carcotasi care-l vorbeau de rau pe YO3JW Pit. Il vorbeau aceia care nici macar nu-i cunosteau toata activitatea si ce a facut pentru noi, radioamatorii…
Dar sa citesc acum ca postacii il critica pe Adrian Sinitaru YO3APJ ma face sa cred ca multi radioamatori au luat indicativul fara sa stie istoricul si ce este a fi ham, fara sa stie nimic despre cei care au pus bazele acestei pasiuni in YO. Ce sa mai spun, sunt si mai dezamagit… Ce sa ne mai asteptam de la viitoarele alegeri cand nu se inscrie nimeni pentru alegeri dar sunt criticati cei care ne ajuta din pasiune! Numai eu si Mircea YO4SI ii luam apararea lui Adrian??? Nu facem radioamatorism sa luam primele locuri in concursuri! Facem concursuri, trafic, construim montaje si antene din pasiune. Din PASIUNE! Nu vreau sa jignesc pe cineva, dar mai sunt cateva zile pana la alegeri si ar trebui sa fim uniti intre noi, dar uniti si cu cei care legal vor fi votati, sa fim uniti cu toti hamii in pasiunea noastra! Doresc tuturor succes in activitate!
YO4BXX Cornel

yo9ceb
Mesaje: 47
Membru din: Joi Mar 08, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo9ceb » Joi Feb 18, 2016 5:35 pm

YO4BBX nu esti singurul care ia o atitudine ,eu YO9CEB am luat atitudine contra acestor "postaci carcotasi"din districtul 8 (nu ma refer la majoritatea din yo8) ci ,la cei care nu au mama nu au tata,se iau de YO3JW,de YO3APJ,poate ca maine poimaine se vor lua si de,....,si o vor critica ca ............Asta e tara lui COCA COLA ,stiti proverbul,Hi.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo8cln » Vin Feb 19, 2016 8:17 am

Off topic .As dori sa-mi precizati (subliniati) fraza unde a fost denigrat YO3APJ. Ne cereti fapte ?! Daca timpul va permite va rog sa accesati yo8ssb.blogpost.ro unde o sa vedeti o parte a realizarilor AS DORNA DX GRUP, incepind de la repetoare , noduri aprs , unde scurte , uus si pina la 10 gHz (gigahertzi) toate facute de o mina de inimosi pasionati de radio (citeodata postaci , tnx de compliment). On topic. Silviu yo8tk a postat intentia lui de a candida la alegerile din 27.02. Ma asteptam sa vab mai multe asemenea intentii, aici (in alta parte nu se poate). 73 ! de yo8cln.

yo3jx
Mesaje: 144
Membru din: Vin Sep 23, 2011 7:41 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo3jx » Vin Feb 19, 2016 9:05 am

Buna ziua. Foarte pe scurt, candidez pentru presedinte F.R.R. la urmatoarele alegeri, dosarul meu este integistrat de mult la secretariatul federatiei cu toate datele necesare. Am si o platforma program pentru mandatul urmator dar il voi face cunoscut doar in cazul in care comunitatea doreste prezentarea. Formal sunt membru CSAT desi s-au facut multe interpretari, ba a fos fabricat peste noapte un "secretar general" anume Lom Valentin Ionut de care nu-si mai aminteste nimeni sau cei ce l-au impus rusinos nu vor sa se stie adevarul. Dumneavoastra hotarati, eu doar fac o oferta bazata pe experienta mea tehnica, de pasionat radio, de organizator ca sef de club municipal Bucuresti. Nu luati in seama falsuri facute de interesati prin care eu as fi denigrat F.R.R si M.T.S. Au fost "confectionate" la politie prin pile si relatii tocmai ca sa "aiba liniste" din partea mea, stiti ca v-am relatat adevarul intodeauna. Sa fie bine, Dan, YO3JX.

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8SSB » Vin Feb 19, 2016 9:31 am

Ptr YO9CEB - ti-ar placea sa-ti faci o cabana in Bucovina? vreau un raspuns sincer de la tine... cunosti oamenii din Bucovina s-au din districtul 8 ? STII CE PROFESII AU? mi-ar placea sa fii mai rezervat in comentarii care nu au sustinere in realitate!
Cred ca intrebarile au fost facute cu subiect si predicat direct lui Adrian- YO3APJ, sincer nu cred ca Adrian are nevoie de avocat.

O zi faina sa ai si linistita!

73 de YO8SSB!

YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO9HSW » Vin Feb 19, 2016 9:58 am

@YO4SI
Nene Mircea, nu mi s-a parut ca cineva a denigrat pe YO3APJ sau i-a negat calitatile de operator. Am mai discutat asta, radioamatorii exponentiali nu au nici un fel de vizibilitate. Eu vreau sa-l vad pe Adrian spunand lucrurilor pe lume si punand piciorul in prag la Adunarea Generala. Presupun ca el nu va fi intrerupt de 7BBE...

@JEIXU
De acord cu Dan, eu sustin public candidatura domniei sale ca si pe cea a lui YO8TK.

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8SSB » Vin Feb 19, 2016 10:04 am

Nimeni nu contesta calitatile lui YO3APJ, un radioamator si un operator de marca, dar a facut o afirmatie care a deranjat , mai exact la adrsesa lui YO8TTT membru la AS DORNA DX GRUP.

yo9how
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Noi 27, 2010 9:04 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo9how » Vin Feb 19, 2016 10:16 am

Cred ca, prin afirmatia "Despre YO8TOH am numai cuvinte de admiratie. Pacat ca incaput pe maine rele." YO3APJ s-a referit la perioada cand YO8TOH a facut parte din echipa YP0A, echipa coordonata de "celebrul" YO8WW.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo8cln » Vin Feb 19, 2016 10:24 am

Din nou off topic ! Lucian yo8ssb , aici nu este o confruntare yo8 (zona Sucevei)si restul lumii ! Daca va uitati atent prima mea postare legata de fraudator nu pomeneste (sau denigreaza ) pe nimeni. Nici in celelalte (postari) nu am pomenit nimic despre radioamatorul yo3apj ci m-am adresat d-lui Sinitaru si nu in ideea de al denigra ci pt. a incerca sa scot adevarul la suprafata, toate legate de alegeri la care, inca o data va spun ca vor aduce in tabara "invingatorilor" si oameni nu tocmai "curati"! On tipic. Ciprian n2yo a postat doua exemple despre cum s-a facut campania pt. alegeri in trecutul apropiat. Acum nu se mai poate ? 73 ! de yo8cln.


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori