Alegeri 2016

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde n2yo » Mie Feb 17, 2016 5:46 pm

Ca de fiecare data, sugerez evitarea jignirilor si a atacurilor la persoana pe acest topic si forum.

73s de Ciprian N2YO

yo9ceb
Mesaje: 47
Membru din: Joi Mar 08, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo9ceb » Mie Feb 17, 2016 7:18 pm

Oare cum sa ajuns aici.
Nu mai avem respect de nimic.Vrem sa fim mereu primi(tip bolsevic)indiferent ce va fi.
Nu conteaza opinile altora .
Propun ca la toate concursurile interne si internationale ca acesti Pseudo radioamatori sa fie clasati pe primul loc.
Mie rusine ca fac parete din aceasta categorie(radioamatori cu gura)
Fapte domnilor.
Nu mai defaimati adevarati radioamatori care au facut totusi ceva penrtu radioamatorismul Romanesc.
VOI CE ATI FACUT?(dumneavoastra)
Tipic M........ :lol:

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8DHD » Mie Feb 17, 2016 7:24 pm

Intotdeauna cand se ajunge la acest subiect discutiile devin aprinse. Da unii din districtul 8 si acum au probleme cu faptul ca atunci un district intreg a fost pus la zid pentru faptele unei persoane. Si da, Ghita refuza sa mai participle fiindca tot atunci s-a zis echipa de la Suceava nu echipa care a participat de la Suceava. Sa nu uitam totusi ca YP0A este un indicativ al carui titular este FRR. Si tot nu putem uita ca in cadrul comisiei de disciplina s-a elaborate un raport cu ce s-a intamplat atunci, despre care a scris mult zic eu YO4PX. Ceea ce a scris comisia si articolele lui YO4PX au fost in van. Nimeni nu le-a luat in seama. De asta echipa de la Dorna si cea de la Suceava au refuzat cativa ani participarea in echipa nationala la in IARU. Si sa nu uitam ca in ultimii ani amplasamentul de la Suceava a participat dupa ce s-au facut presiuni, nu din proprie dorinta. Sunt fapte despre care s-a vorbit, despre care s-a scris si care raman ca inainte, adica un intreg district este acuzat pentru faptele dovedite a unei personae si nimeni nu face nimic pentru a lamuri odata pentru totdeauna aceasta problema.

yo9ceb
Mesaje: 47
Membru din: Joi Mar 08, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde yo9ceb » Mie Feb 17, 2016 7:31 pm

Nu se leaga nimeni de districtul YO8 ci....?

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8DHD » Mie Feb 17, 2016 7:43 pm

Haideti sa revenim la topic. Chiar daca a fost facuta pe alt topic consider ca propunerea lui PIt este foarte buna. Votul sa fie cumva la vedere ca membrii cluburilor afiliate sa stie daca reprezentantul lor acolo a votat ceea ce a fost mandatat sa voteze. Si o bulina neagra, suntem in 17 februarie si nu avem nicaieri postat cine si unde vrea sa candideze. Mai sunt 10 zile si in weekendul viitor cluburile care au lasat pe ultima suta de metri sedinta anuala tocmai ca sa poata hotari in cauza nu au ce sa hotarasca, ce candidati vor avea votul lor.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde n2yo » Mie Feb 17, 2016 7:54 pm

Si eu sunt de parere ca propunerea lui YO3JW este buna, dar nu va fi pusa in practica, cu exceptia cazului in care statutul ar mentiona expres acest lucru. Secretomania este un betesug cu o indelungata istorie in cadrul conducerii FRR. Acum aproximativ 10 luni clubul in care sunt membru a solicitat o lista a reprezentantilor prezenti la sedinta AG de anul trecut. Nici pana acum nu a primit un raspuns la aceasta solicitare, deci nu se poate nici macar sti cine a fost in sala.

73s de Ciprian N2YO

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde n2yo » Mie Feb 17, 2016 8:11 pm

In completare ca raspuns la postarea lui YO8DHD, iata cum cred eu ca ar trebui sa arate pe site-ul FRR o prezentare introductiva a candidatilor pentru alegerile din acest an:

Alegeri 2008 http://www.radioamator.ro/alegeri2008/
Alegeri 2012 http://www.radioamator.ro/alegeri2012/

73s de Ciprian N2YO

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8DHD » Mie Feb 17, 2016 8:17 pm

Nu sunt impotriva FRR, desi poate unele din postarile mele fac sa para acest lucru. Sunt impotriva unor fapte de care se face vinovata FRR prin reprezentantii sai si aici voi dori sa le enumerez:
1. Obligativitatea cluburilor afiliate de a depune petitiile cu un timp inainte. Nu ar fi o problema mare. Problema apare din faptul ca FRR ca organizatie bugetata are obligatia de a raspunde la petitii intr-un anumit timp.
2. Obligativitatea de a avea legitimatie tip FRR. Iarasi nu as avea nimic impotriva atata timp cat cluburile afiliate ar fi fost oficial instiintate de acest lucru. Statutul FRR nu s-a modificat, multe din cluburi nu au primit nici o hartie oficiala legata de acest lucru. In clipa in care va aparea modificarea oficiala treaba va fi ok. Si apropos, pe site-ul yodx.ro, regulamentul a fost modificat mult dupa concurs si acest lucru poate fi probat. La categoriile junior, seniori, cluburi era trecut doar membru al unui club afiliat, ulterior aparand sintagma (radioamatori legitimaţi la FRR)
3. Conditionarea participarii la AG de plata taxei anuale. Oameni buni, pentru a plati acea taxa trebuia sa existe o factura proforma. Asta e legea la cluburile departamentale. Daca FRR nu a emis acea proforma cum se poate plati o taxa.
Sunt numai cateva probleme legate de comunicarea FRR - cluburi afiliate. Alti colegi de hobby probabil ca au altele si cred ca e bine sa le stim pentru ca pe viitor sa fie rezolvate.

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO8RFS » Mie Feb 17, 2016 8:22 pm

... Titlul topicului este "Alegeri 2016" nu "Dat la gioale 2016" :lol:
Ar fi interesant daca am scrie ce asteptam de la :
1. Viitorul presedinte al FRR
2. Viitorul sef al comisiei de disciplina
3. Viitorul sef al comisiei de UUS
...si lista ar mai putea continua....
Poate asa o sa le facem programul de "guvernare" hi :mrgreen:
Acum serios, niciodata nu am apreciat oamenii care nu au coloana verticala, indiferent de situatie. Cei care spun pe sub masa" Psst.... sefu vezi ca Gigel copiaza" sint demni de mila. A combate impostura se face de cei cu coloana verticala, care nu lasa loc la interpretari asupra ideilor si faptelor lor. Intr-un cuvant nu-si ascund faptele, mai ales cind dreptatea e de partea lor.
Intrucit FRR nu a sanctionat cum se cuvenea faptele......peste citeva zile o sa vedem o canditatura si un curiculum vitae ...cin care reiese ca e mai curat ca Alba ca zapada.... :evil: Ba o sa ne ameninte ca o sa ne arate el....cine-i.
Si uite asa o sa ne mai calareasca 4 ani pentru ca noi plecam capul....Ba o sa mai faca si presiuni..."Ce ba, nu va place ce fac ? Vedeti ca va aranjez eu...."
Va suna cunoscut nu? :oops:
Poate sant eu paranoic dar viitorul asa se prefigureaza a fi . Asta daca noi nu o sa scoatem capul din nisip.... Dar mai stii....de unde sare PRESEDINTELE??? :lol:

YO2MMO
Mesaje: 19
Membru din: Mar Ian 03, 2012 2:59 pm
Contact:

Re: Alegeri 2016

Mesajde YO2MMO » Mie Feb 17, 2016 8:59 pm

Buna seara, tuturor! Sunt membru al FRR, dar, de ceva vreme ( asta insemnind cativa ani ), nu prea inteleg de ce! Simt ca acest " organism" ( asta ca sa nu spun "organ" ), nu ma reprezinta, ca atare, nici nu (mai) particip la concursurile "organizate " sub aceasta egida"! O mentiune speciala: in fiecare an, asteptam cu deosebita bucurie, "Maratonul Ion Creanga"! De cind am fost furat la drumu' mare, pe mine m-ati pierdut si la aceasta manifestare! ( vorbesc de editia 2015!).


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori