Explicatie necesara

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Explicatie necesara

Mesajde YO3AOE » Joi Dec 15, 2016 8:26 pm

Astazi dimineata exista pe acest site o postare a lui Tavi-YO4BKM cu niste noutati tehnico-stiintifice de un interes deosebit,care interesau in aceeasi masura si comunitatea noastra.Din motive absolut obscure postarea respectiva a fost eliminata foarte repede si nu inteleg de ce,daca s-ar putea o explicatie...

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde yo5ajr » Joi Dec 15, 2016 8:39 pm

Da. Ma alatur intrebarii. Si mie mi se pare inexplicabil disparitie postarii extrem de interesanta al lui Tavi. Sa fie cu teoria "conspiratiei"? Inteleg ca un articol de al meu in care am dorit sa fie felicitat un coleg radioamator, acum la sfarsit de an pentru aportul in mediatizarea evenimentelor in legatura cu radioamatorism in blogul sau iar persoana in cauza din modestie nu a dat acceptul aparitiei articolului, dar in cazul lui Tavi nu inteleg. Dar - ori ce are explicatia, numai intrebarile noastre spre FRR raman vesnic ignorate dar cu asta ne am obisnuit.
73 de Miki

YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO8RAA » Joi Dec 15, 2016 8:41 pm


yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde yo5ajr » Joi Dec 15, 2016 8:45 pm

Hi. Ai dreptate draga Mircea. Pesemne ca am fost oaie. Daca cauti hat mai inainte gasesti. Sa vezi cum functioneaza sindromul de turma in care eu am fost oaie....hi. Felicitari pentru vigilenta Mircea si multumesc (mim) 73 de Miki

YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO8RAA » Joi Dec 15, 2016 8:49 pm

:D Merry Christmas!

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO3AOE » Joi Dec 15, 2016 9:11 pm

Draga Miki stai linistit ca nu ai gresit,nu este nici o "roza",postarea-din motive ciudate-a disparut si a re-aparut,am discutat chiar cu autorul care mi-a confirmat ca a re-postat-o...

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde yo5ajr » Joi Dec 15, 2016 9:21 pm

E de a dreptul straniu. Ce sa mai crezi? Cred ca ma duc in sihastrie in munti, dar cu transceiver....hi. Tragicomic. Tavi ai grija de tine, nu as vrea sa imprunez degetele de la maini si sa ridic deasupra capului...hi. Tnx AOE 73 de Miki

YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO8RAA » Joi Dec 15, 2016 9:33 pm

YO3AOE scrie:Astazi dimineata exista pe acest site o postare a lui Tavi-YO4BKM cu niste noutati tehnico-stiintifice de un interes deosebit,care interesau in aceeasi masura si comunitatea noastra.Din motive absolut obscure postarea respectiva a fost eliminata foarte repede si nu inteleg de ce,daca s-ar putea o explicatie...
E usor sa arunci afirmatii gratuite...
Mai greu e sa te uiti la data postari care a fost ieri si nu azi dimineata.
"Se petrec transformări mari!
Mesaj de YO4BKM » Mie Dec 14, 2016 7:00 pm"

Dar ca sa mai vii si cu bazagonii de genul "am vorbit cu autorul si a repostat"...e "lata" rau.... :lol: :lol:
Cineva a pierdut o zi si inca nu stie :o Curat tragicomic

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO3AOE » Joi Dec 15, 2016 11:18 pm

In limba romina literara se spune si mai ales se scrie bazaconii,nu "bazagonii", dar poate ca este doar un regionalism si atunci ar fi oarecum scuzabil,iar cine nu crede poate lua legatura directa cu autorul si va fi lamurit.

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Explicatie necesara

Mesajde YO3AOE » Sâm Dec 17, 2016 7:59 am

Nu,chiar nu am avut intentia sa scriu "romana" cu i din a,fiindca nu sint de acord cu mai noile gaselnite lingvistice de genul "sunt" in loc de "sint" si altele,care nu-mi plac si pe care le gasesc superflue si neavenite.Nu orice modificare de acest gen este neaparat si buna sau potrivita,dar-mai ales!-nu este obligatorie... In ceea ce priveste postarea in discutie,ca sa nu facem din tintar armasar,cine nu crede sau vrea neaparat lamuriri suplimentare,poate-foarte simplu dealtfel!-sa ia legatura cu autorul postarii si se va lamuri.In ceea ce priveste implicarea prezumata a lui Ciprian,pentru cine-inca-nu stie, supervizarea si modificarile textelor acestui site nu sint neaparat si in mod special facute doar de el,mai are niste ajutoare care pot interveni in mod relativ independent,asa ca nu am "acuzat" pe nimeni in mod explicit...


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori