Schimbari in reglementarile FCC

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
4x1ad
Mesaje: 471
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:29 pm
Contact:

Schimbari in reglementarile FCC

Mesajde 4x1ad » Lun Mai 01, 2017 8:57 am

Mesaj sters de autor.
Ultima oară modificat Mar Mai 02, 2017 4:25 am de către 4x1ad, modificat 1 dată în total.
"Daca antena buna nu e, nimic nu e...."

"Radio Amatorii nu trebuie sa fie profesionisti in radio-electronica, dar nici diletanti"

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Schimbari in reglementarile FCC

Mesajde yo3cen » Mar Mai 02, 2017 2:59 am

Pe radioamatorii din Romania (& Europa), care viziteaza acest site, de ce ar trebui sa-i intereseze aceste informatii de peste ocean?

Sunt curios daca radioamatorii de peste ocean sunt informati si interesati despre activitatea si legislatia ANCOM...

"Vorbim" discutii ?

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Schimbari in reglementarile FCC

Mesajde YO5PQQ » Mar Mai 02, 2017 7:10 am

Chiar asa. De ce ne-ar interesa, nene? La noi se lucreaza cu ce putere vrem si de catre oricine,oricine lucreaza de pe ce indicativ are chef si din ce locatie are chef fara /p /m,ca e,ca nu e trecuta in autorizatie,in concursuri internationale se incalca regulamente romanesti de operare si auzim cu dipoli dintre blocuri, statii QRP cu +40dB ca ne fac cinste prin concursuri.
Si ne intrebam in trafic care e problema aluia din districtul 5 ca se leaga de viata noastra si ne arata ca incalcam un regulament care este publicat in Monitorul Oficial si este LEGE!
Atunci cand suntem prinsi la prune,punem log de control si primim titlu de radioamatorul fair play al anului. Ca noi suntem cinstiti... Si din cauza nemernicului din 5 se risipesc colectivul si atatea eforturi depuse in a-l reuni.
Cum mai participam in vreun concurs stiind din start ca se fura si ca vom fi furati?!
Cum avem pretentie de crestere calitativa a ham spritului in YO? Cu cine?
Aici e wild wild east,legea o facem noi!
Punem de-o expeditie in D1?

Dr. OM Morel,de ce ati sters mesajul? Oare chiar nu mai exista OM-i care se ghideaza dupa un cod?
Sa aud corul de injuraturi si insulte!


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori