Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO2LEA
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Mar 01, 2014 10:49 pm
Contact:

Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO2LEA » Dum Feb 11, 2018 12:10 pm

Ascultati si voi ce stiri se transmit pe DIGI24 .....am ramas mut
https://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/lu ... ent-875923

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo3gh » Dum Feb 11, 2018 12:39 pm

Daaa , ... nu il vazusem aici pe forum .... l-am vazut in media si l-am pus dimineata pe grupul YO pe facebook si au comentat pertinent acolo f multi dintre noi ... ne intoarcem in timp , gresit .

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo5ajr » Dum Feb 11, 2018 1:28 pm

Radioamatori de pretutindeni din YO! Aceasta stire difuzata a ridicat mingea la fileu pentru noi. O ocazie unica sa facem caz din asta, sa cerem explicatii, scuze, tam tam. Aici fac apel la Presedintele FRR Adrian, la ARR la SRR dar si juristilor radioamatori ca in unison sa ceara socoteala in public vs. de aceasta stire difuzata in public. Nu cred ca a existat sau exista radioamatori tradatori de Tara. Au jignit nu numai radioamatorii din Romania, dar au jignit insusi esenta si moralul radioamatorilor de pretutindeni. O eventuala tacere din parte celora pe care am amintit dar si din partea nostra va arunca radioamatorismul pe o banca virtuala al celor acuzati de spionaj in mentalul cetatenilor manipulati atat de josnic. Va este indiferent?? :mrgreen:

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO6EX » Dum Feb 11, 2018 1:53 pm

Nu degeaba Digi24 este numit si UM24.
Au primit ceva ordine?

Oricum FRR ar trebui sa se sesizeze si sa trimita un protest oficial.

P.S.
Imbecilii habar n-au ca in Coreea de Nord nu a fost si nici nu este picior de radioamator autohton.

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo5ajr » Dum Feb 11, 2018 1:59 pm

Pai....in aceasta idee chiar si MTS - ul! Pai cum? MTS finanteaza activitatile dusmanoase Tarii?
Nu - aici este un moment unic pe care trebuie lamurit tot in media! Daca nu - sa nu ne miram ca chiar incepe o vanatoare dupa "spioni" si daramarea antenelor, acele care mai sant!. Asa din sentiment "patriotic". Ce spun parintii ale caror copii se intereseaza de radioamatorism? E colossal!

yo3fuu
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 02, 2012 12:00 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo3fuu » Dum Feb 11, 2018 3:06 pm

e clar o confuzie grava,preluata de un externist digi24.la bbc spune de ofiteri de informatii si spioni si de entuziasmati de radio(pasionati) nu de ham radio amateur.
http://www.bbc.com/news/av/world-428197 ... e-can-hear
ar trebui sa facem o petitie sa cerem o dezmintire la redactie@digi24.ro

Avatar utilizator
yo2msb
Mesaje: 175
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:08 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo2msb » Dum Feb 11, 2018 3:18 pm

M-am uitat de 3 ori la materialul video de la BBC incercand sa descopar cuvantul "radioamator" rostit sau scris macar odata. N-am reusit. Oare sunt singurul?
De unde concluzia ca mama tampitilor e mereu gravida iar copii ei ajung jurnalisti la Digi 24.

P.S.: inca sunt indragostit de muzica shpionilor capitalisti de la Dire Straits. Seulement pour les connaisseurs. 8-)
crocodil de munte

Avatar utilizator
yo3gfh
Mesaje: 143
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:32 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo3gfh » Dum Feb 11, 2018 5:18 pm

In materialul in format text nu (mai) apare cuvantul "radioamator"; in clipul video ramane insa imensa tampenie...

Asta e o boala mai veche pe la noi... electricienii se pricep la zugravit, zugravii la instalatii electrice si toata lumea se pare ca se pricepe la jurnalism.

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO3ITI » Dum Feb 11, 2018 7:26 pm

Who gives a Sh...t ?
73
====================
73 de YO3ITI

yo2cr
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 03, 2010 11:08 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo2cr » Dum Feb 11, 2018 7:57 pm

In acest caz este necesar sa intervina FRR si sa ia atitudine, altfel pentru ce exista FRR? Pentru ce platim si de ce avem nevoie de autorizatii daca suntem astfel catalogati?
--
ex. YO2LEO


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori