In Memoriam

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
4x1ad
Mesaje: 471
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:29 pm
Contact:

In Memoriam

Mesajde 4x1ad » Joi Sep 06, 2018 1:30 pm

In memoria prietenului nostru Laurian Iliescu YO4QZ, doi copacei au fost plantati in Padurea radioamatorilor "Silent Keys Forrest" (4X4SKF) de catre Shalom 4Z4BS si Morel 4X1AD.
Fişiere ataşate
qz ad.jpg
qz bs.jpg
"Daca antena buna nu e, nimic nu e...."

"Radio Amatorii nu trebuie sa fie profesionisti in radio-electronica, dar nici diletanti"

YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: In Memoriam

Mesajde YO4PX » Vin Sep 07, 2018 12:06 am

Ar fi important de menţionat că îndărătul acestor acţiuni de prezervare a memoriei unor radioamatori dispăruţi sau de cinstire a unor persoane dragi se află Shalom Bacalu 4Z4BS, secretarul asociaţiei naţionale Israel Amateur Radio Club care, deşi aflat la o vârstă înaintată şi cu sănătatea şubrezită, a dedicat multă energie misiunii pe care şi-a asumat-o dezinteresat, fără a se fi bucurat prea mult de recunoştinţa şi aprecierea pe care o merită cu asupra de măsură.
Mai multe despre domnia-sa, despre istoria şi prezentul Pădurii radioamatorilor din Israel şi despre modalitatea de dedicare a unor pomişori în amintirea unor persoane decedate sau pentru onorarea celor încă în viaţă în articolul de la această adresă:
https://yo4px.blogspot.com/2016/08/padurea-radioamatorilor-istorie-si.html#more
Acum, în apropierea sărbătoririi Anului Nou ebraic 5779 adresez d-lui Shalom Barak 4Z4BS mulţumirile mele şi sincere urări de sănătate. L’Şana Tova!
Francisc, YO4PX


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori