Tunele secrete în Munții Bucegi.

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mar Ian 08, 2019 11:18 pm

Domnilor, vorba domniilor dumneavoastra, radem noi radem da ...lucrurile par sa fie destul de serioase. Iata ce informatie pretioasa am gasit:

"Geoffrey Popescu, un mason de origine română de rangul 33 din Marea Lojă Reunită a Scoției și Irlandei „Walt Disney” dezvăluie adevărurile care ne neliniștesc despre zona Bucegilor."

"Printre acestea a fost și adevărul despre tunelurile din Bucegi, o rețea de galerii secrete care se pare că duc către un panou de siguranță pentru energiile ezoterice ale lumii.

„Mi-a explicat, și trebuie să înțelegeți că risc viața dezvăluind asta, că masonii de mult stăpânesc anumite energii telurice despre care știința abia începe să afle. Este vorba despre energii care pot schimba bine în rău, vremea bună în vremea rea, sănătate în boală și așa mai departe.

Fiecare corp are energia sa, inclusiv corpul uman, energie care rezonează și se vede une ori sub forma chakrelor. Ei bine și Pământul are astfel de energii, la o scară mult mai mare.”

Dacii au fost un popor care au știut să folosească aceste energii. Avem dovezi directe, arheologice. Însă ei nu erau racordați la panoul de siguranțe al lumii fiindcă nu au solicitat niciodată branșarea. Practic dacii ‘furau’ energii ezoterice.” spune biograful masonului decedat.

Bibliografie: http://www.7life.ro/tunelurile-din-buce ... -al-lumii/

P.S. Referitor la acuzatiile ca in aceste postari nu se vorbeste de probleme strict radioamatoricesti, eu cred ca este vorba mai mult de invidie. Dovezile sunt cat se poate de evidente:

1.
mi-au afișat indicativul meu unic și personal așa cum trebuia inca de acum un an
- este vorba de indicative radioamatoricesti
2.
Am de vanzare niste sigurante automate pentru Panoul Energetic din Bucegi!
- este vorba de sisteme de protectie a surselor de alimentare
3.
Planta respectiva (schinduc) creste in mai multe zone din tara, dar numai cea crescuta in zona Ceahlaului are calitati curative si este foarte energizanta.
- aici deja este vorba de bioenergie ce poate fi folosita si la reincarcarea acumulatorilor unei statii radio portabile.
4.
Stiti ca in Ro exista doua zone (una in Moldova), in care pe un anumit drum daca opresti masina, aceasta pleaca singura la deal? La deal nu la vale...
- sunt astfel atentionati radioamatorii care pleaca in portabil in concursurile nationale ca pot face economie de combustibil daca schimba ruta catre Ceahlau (de exemplu) sa treaca prin una din cele doua zone.
5.
Nu știu ce a făcut acea Luana, Roxana sau cine o fi, dar pot confirma că țuica de Buzău e unică, așa că este o informație reală.
- aceasta este o informatie foarte pretioasa. Ma gandesc tot la concursurile YO unde poate fi folosita in loc de cafea.
6.
Si apropos de spirale umane in Rarau, teoria mea e ca in prezenta unui camp electomagnetic extern, oamenii ca si cristalele lichide au tendinta de a se organiza spontan in forme geometrice, altfel nu-mi explic cum apar spiralele astea mai ales in apropierea releelor radio.
- unde se vede clar ca se vorbeste despre campuri electromagnetice si relee radio
7.
Au format un cerc gen spirala si strigau in cor DESCHIDERE TOTALA. Din punct de vedere a e sporadic nu a fost nici o deschidere
- unde se vede clar ca propagarea E-sporadic nu depinde de rugaciuni.
8.
daca ne ducem cu un ampermetru scolar la Sfinx intr-o anumita zi a anului , incepe acul sa miste
-experimente electromagnetice si asa mai departe.

In concluzie va rugam, nu mai criticati postarile colegilor nostri radioamatori. Fiecare are opinia lui si nici una nu trebuie sa va tina
ca la dentist...
. Da? :ugeek:

Avatar utilizator
yo2msb
Mesaje: 175
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:08 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo2msb » Mie Ian 09, 2019 10:59 am

YO9CHO scrie: [...] Dovezile sunt cat se poate de evidente: [...]

Buey, deci... simplul fapt ca ai avut rabdare sa aduni toate alea impreuna imi imprastie neuronii iremediabil. Si nu reusesc sa-i aduc inapoi si sa-i organizez spontan in forme geometrice. :lol:
crocodil de munte

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 11:08 am

@YO2MDB: Slava cerului ca n-a fost efectul de "Gura cascata ca la dentist". Orice , numa asta trece mai greu. S-auzim numai de bine pe carari de munte. 8-) :lol:

yo8rpu
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Feb 21, 2015 7:57 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo8rpu » Mie Ian 09, 2019 11:35 am

Salut YO6ITR, ca sa intelegi putin cum stau lucrurile cu energiile astea, iti recomand cu caldura o carte: ''Marii initiati ai Indiei si Parintele Paisie''

73' si un an cu bucurii!
yo8rpu

YO9GJX
Mesaje: 284
Membru din: Mie Iul 28, 2010 9:33 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9GJX » Mie Ian 09, 2019 7:44 pm

iti recomand cu caldura o carte: ''Marii initiati ai Indiei si Parintele Paisie''


La persoanele paranormal sensibile cartea în cauză provoacă spasme și alergii la tămâie. :D

deci... simplul fapt ca ai avut rabdare sa aduni toate alea impreuna


Scuzați-l pe Mărgărit, vorbește fizicianul din el. E doar invidios că la ei la maori n-au așa ceva.

Nu mă pot abține să vă povestesc o întâmplare tot cu iz energetic. Cu ceva timp în urmă eram cu doi meteorologi la o stație meteo într-un pisc de munte, nu contează unde, foarte celebru și circulat de turiști. Dimineaţa auzind gâlceavă mare am ieşit afară să vedem ce se întâmplă și să vezi minune. Pietroiul din pisc pe care se sprijină cabana era înconjurat de vreo 30-40 de "enoriașe" în costumul Evei dar cu bocanci în picioare și câteva și cu căciuli pe cap. Se țineau de mâini și se încărcau energetic. Am aflat ulterior că erau din OZ și LA. Acțiunea "urâtelor" (nici una nu avea mai mult de 30 de ani) a declanșat energii nebănuite cu efecte neașteptate.
În primul rând meteor-ologul de serviciu a ars mâncarea de 2 ori în mai puțin de o oră, așa că am trecut pe biscuiți și palincă.
Secundo, toate cuplurile și femeile adiacente au plecat de pe vârf având brusc nuș' ce treabă.
Terțo, s-a umplut muntele subit de montaniarzi care pesemne datorită energiei degajate li s-au umflat exagerat mușchii și li s-au supt burțile, plus că vorbeau toți perfect engleză, chiar între ei.
Nu mai vedeai nici un amărât pe acolo.
Din păcate acțiunea s-a terminat destul de rapid datorită intervenției jandarmilor montani chemați de navasta cabanierului. Acritura!

S.O.T.A.

Și la modul mai serios pentru iubitorii activității S.O.T.A., să fie și ceva de radio pe aici, ia uitați ce am găsit căutând prin ftp:

http://softconsulting.cluj.astral.ro/public/kirandulasok/00_Harti/

O colecție întreagă de hărți și cărți montane. Recomand să le descărcați, nu se știe cât stau online, de-a lungul timpului serverul a fost oprit de câteva ori.

Lectură plăcută și "fir întins". Pardon, "cărări însorite"

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 8:07 pm

E doar invidios că la ei la maori n-au așa ceva.


@YO9GJX: Nu rade ca or fi si p`aci da, are cine le apara de intruziunea curiosilor :shock: :lol: :


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

73!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 8:25 pm

@YO9GJX: Daca ma gandesc mai bine, Polul Lumii Energetice este in Bucegi. Sa nu fi ajuns Daci cu sapatul tunelurilor pana la antipozi...? :| :?:

Avatar utilizator
yo2msb
Mesaje: 175
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:08 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo2msb » Mie Ian 09, 2019 9:11 pm

YO9GJX scrie: Și la modul mai serios pentru iubitorii activității S.O.T.A., să fie și ceva de radio pe aici, ia uitați ce am găsit căutând prin ftp:
http://softconsulting.cluj.astral.ro/public/kirandulasok/00_Harti/

Vă foarte mulțumim! (respectând noua limbă română psihedelică cu iz de act legislativ). Chiar nu știam de resursa asta. Rușine mie! Că doar conține cuvântul ”astral” în adresă. :roll:

În altă dezordine de idei și înapoi la topic: tot pe un munte foarte celebru cu stație meteo și pietroi de care se sprijină cabana există un meteorolog care a trăit vreo 30 ani efectiv acolo pe munte. Și care, dacă ești cu adevărat curios și nu superficial, te poate lămuri în maxim 5 minute ce e folclor și ce e adevăr în toate poveștile astea. Probabil știe mai bine decât oricine care este adevărul, da'... dacă nu-l întreabă nimeni... Trăiască ficțiunea produsă în ateliere specializate! Cu grade multe și nu bahice. Dacă picuri în stil chinezesc ani de zile aceeași halucinație la nesfârșit, într-un final vor fi unii care vor pune botul. Pentru că în timp uităm de unde a plecat halucinația și rămâne doar conținutul propagat la nesfârșit. Și ca totul să poarte un nume, i s-a spus Radu Cinamar. Ooopsss! 8-)
crocodil de munte

yo6itr
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 10:47 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo6itr » Mie Ian 09, 2019 9:43 pm

:D YO2MSB pentru cei care nu știți Radu Cinamar este un pseudonim al unui grup yoghin MISA ,grup care a reușit să intoxice Romanii cu descoperirea descoperirilor.........În rest sa auzim numai de bine iar pt YO9GJX bunul meu prieten o mica adăugire că tot ai vbt de Nea George Porancia,Radu Manta și George Resiga.Pe acesta din urmă dacă poți să îl faci nebun chiar te rog deoarece a fost martorul multor întâmplări paranormale atâta in Retezat in 1990 cât și Bucegi și nu numai când a căzut avionul IL 18 in zona vârfului Gugu masivul Godeanu și asta după ce pe caseta neagra găsită la locul accidentului a rămas înregistrat doar atât : vorbele pilotului Ioan Berenghi : Vedeți că se vede.... Îl vedeți ? .... cel mai bun pilot al nostru atunci cu peste 2500 de ore de zbor la activ și tatăl lui Catalin Berenghi.
Au murit atunci 9 oameni.
George Resiga a făcut parte din echipa de salvare și recuperare atunci și ce a văzut în noaptea recuperării in Retezat la uluit.Exact si la fel am văzut și eu în Munții Bucegi pe tot peretele Coștilei 2 ore 45 pe 6 octombrie 2012 alaturi de 20 de martori toți militari.

https://www.google.com/amp/s/lupuldacic ... e-ani/amp/

In rest domnilor mai puneți mâna să studiați ce se afla prin munții României apoi faceți mișto cat vreți domniile voastre.
In ce mă privește nu voi face reclama Radio Amatorismului la antena 3 ba din contra voi spune cu subiect și predicat ce colectiv de Oameni care nu știu decât să muște pe alții pe la colțuri suntem iar când vine vorba de salvari ca cea din apuseni unde Adrian YO3HJV a fost invitat să spună ce buni eram noi radio amatorii la cercetare recuperare....hai mai lasati-ma.
Deci eu doar v-am adus la cu cunostinta că un radio amator face parte într-o emisiune fie ea și religioasă radio amatorismul are aplicații în toate domeniile dar daca suntem necunoscatori atunci mai bine sa tacem din gura pt că suntem vai de Steaua noastră Toți !!!.

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 10:26 pm

In ce mă privește nu voi face reclama Radio Amatorismului la antena 3 ba din contra voi spune cu subiect și predicat ce colectiv de Oameni care nu știu decât să muște pe alții pe la colțuri...


Bunica mea avea o vorba: "Mamaie, daca nu e bun si de brấncă, na-am facut nimic, hai acasa" :mrgreen:


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori