Fara cuvinte...

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Fara cuvinte...

Mesajde YO3AOE » Lun Aug 10, 2020 7:44 pm

Culmea este ca si pisica e neagra-hi!...

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Fara cuvinte...

Mesajde yo3fhm » Mar Aug 11, 2020 12:26 pm

YO6EX scrie:A-ham-radio-funny.jpg

8-)
Ha ha, meserie! :P Iata unul dintre motivele pentru care am ales sa operez de pe apa !
Doar ca in cazul meu, am reusit sa imbin placutul cu utilul. Eu am adus statia si antenele pe barca, iar Roxanei i-a venit ideea de a face agrement cu burlacite. M-am trezit cu ele pe cap si basca, au adus si un motan, asa ca am si o felina la bord ! Nu se sperie de apa, iar daca scot si ceva pesti la trena, devine terorist! :P

Imagine

Catargul unui velier are cel putin 11m, derivorul reprezinta o masa metalica perfecta introdusa direct in apa (de cele mai multe ori sarata, hi) iar restul vine de la sine (inclusiv propagarea!) :lol:

Doua exemplificari, click pe poze ptr acces la clipurile Youtube aferente:

Imagine

Imagine
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1043
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Fara cuvinte...

Mesajde YO6EX » Mar Aug 11, 2020 1:12 pm

@ YO3FHM:
Candva, demult, cu ani in urma, aboard the S/Y Maya Anna, a Sirius-32DS-4 boat, 4 + 2 crew ...

Cei +2, "Domnul Foxi" un maidanez de rasa incerta de talie sub-medie, extrem de inteligent cu o "voce" cara baga in sperieti orice eventual amator de furtisaguri, dar care avea un respect deosebit fata de "Coana Mutze" o obraznicatura siameza gri cu alb, care arata permanent ca ea era sefa la bord...

A fost odata... :)

73 & good winds,
YO6EX
ex. /MM


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori