Se politizeaza ANCOM?

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Se politizeaza ANCOM?

Mesajde YO3AOE » Dum Sep 13, 2020 10:49 am

Va salut! si bucuros! de re-intilnire.Imi pare bine ca ati gasit acel circuit integrat cautat de tatal dvs.,stiu ca parca il am si eu pe undeva,dar nu sint acasa,sint inca in vacanta noastra anuala obisnuita la tara cu sotia,asa ca n-aveam cum sa va ajut.In ceea ce priveste subiectul,nu ma refeream la vreo institutie anume ci la modul general la intreg universul institutional mondial. Da,inteleg perfect! ceea ce scrieti,asa! este,din pacate Banul si interesele lui conduc(e) lumea,nu ratiunea sau considerentele tehnico-stiintifice referitoare la mai bunul mers al societatii umane, sintem departe de asa ceva-hi!,este o realitate de ne-contestat,dar asta nu ne poate impiedica-sau cel putin nu inca-hi!-sa gindim si sa ne exprimam opiniile in acest sens,cel putin pina cind-nu noua, dar sigur generatiilor viitoare-li se va implanta inca de la nastere sau nu mult dupa-acel micro-cip "minune"-hi!-care,pe linga memoria gigantica-declarata!-accesabila oricind la nevoie,va putea contine practic orice altceva ne-declarat...Ce sa facem,ne mai descarcam si noi naduful-hi!


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Google [Bot] și 7 vizitatori