Profit sau pe de-a moaca ?

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO3ITI
Mesaje: 405
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Profit sau pe de-a moaca ?

Mesajde YO3ITI » Sâm Mai 22, 2021 10:19 pm

YO8RAA scrie:Va contrasalut dle. M
......


Gizăs ! Am ceva de citit. Pe zilele următoare.
Azi am altceva mai bun de făcut. ;)

73
M
====================
73 de YO3ITI

YO3ITI
Mesaje: 405
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Profit sau pe de-a moaca ?

Mesajde YO3ITI » Lun Mai 24, 2021 6:54 pm

Pentru YO8RAA.

Mi-ați spus-o. Mă simt copleșit de atâta înțelepciune, mă plec cu umilință în fața dv., mă simt zdrobit de volumul și incisivitatea argumentelor irefutabile, accept înfrângerea în acest fascinant dialog de idei. Glumesc, evident.

Nu pricep însă de ce sunteți atât de încrâncenat. Dar dacă asta vă place, e alegerea dv. Oricum, apropos de finanțarea radioamatorismului în YO (și strict de dragul faptelor) sunt unul dintre puținii care au contribuit financiar mai mult decât vă imaginați doar că eu nu am bătut niciodată toba. Am păstrat facturile, însă. :D

Încă ceva: nici nu mă erijez, nici nu sunt salvator al radioamatorismului. Ce-i drept am salvat multe vieți, cândva, prin natura profesiei și asta este singura mea carte de vizită care contează. Dar nu mai salvez demult pe nimeni. M-am lămurit cu timpul că unii oameni și situații pur și simplu nu suportă nici ajutor nici salvare.

Între timp am aflat mai multe despre dv și am înțeles de unde tonul acid și bezna din suflet. Nu vă fie teamă. Pe termen lung toți devenim irelevanți. Toți.

Cu stimă
73
====================
73 de YO3ITI


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori