Sondaj de opinie

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo3gdi
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iul 19, 2010 10:09 pm
Contact:

Sondaj de opinie

Mesajde yo3gdi » Joi Noi 17, 2011 7:31 pm

La adresa http://www.radioamator.eu/index.php?top ... n#msg26215 gasiti un sonaj de opinie initiat de subsemnatul ce contine urmatorul text:


Propun un sondaj foarte interesant. La o asemenea personalitate vibranta ca cea a domnului Sandbrand (e romanesc, nu va uitati urat) se cere un club de sustinatori. Eu propun sa votati :
1. da -daca personajul va aduce un plus de cunostiinte si va binedispune prin inscrisurile si comentariile sale din spatiul virtual;
2. nu - daca personajul va aduce un minus in cunostiinte prin scrierile sale psihosavante cu iz de conspiratie ezoterica si va consterneaza prin jignirile si invectivele aduse partenerilor de dialog ...tot in spatiul virtual.
Acest sondaj il declar inchis la data de 1 decembrie 2011 ora 00.00 urmand ca apoi, rezultatele sa fie facute publice iar ,,adrisantul" incunostiintat despre existenta lui . Chiar daca pare o gluma, eu voi trata prezentul sondaj cu foarte mare seriozitate (deja caut sediu...social ) . Asa ca ...poftiti la alegeri !

... ceea ce am scris imi asum fara nici o remuscare... domnul respectiv prin actiunile sale a starnit aprinse dispute . Este cazul sa luam atitudine in ceea ce il priveste ...daca ceea ce scrie este agreeat de marea masa a radioamatorilor autorizati yo...voi fi primul sustinator al dansului...daca nu...il voi ruga sa fie foarte atent la exprimari ...nu de alta...dar legea romaneasca are consecinte si in afara yo. Gluma este gluma ...dar s-a cam sarit calul si de o parte si de alta si nu este normal.

n2nnu

Instructions from the Alpha Dog.

Mesajde n2nnu » Joi Noi 17, 2011 8:18 pm

Iata cum se petrec lucrurile la SRR. Seful indica ce multimea are de spus si toata lumea aplauda :)
Si eu m-am speriat! Oh....

Acum sint SIGUR ca SRRul s-a ingropat singur! Cine va vota pentru o astfel de organizatie care aplica metoDe Hitleriste constituientilor?

TOT CE INDICA YO3HJV ESTE O MINCIUNA. GOGONATA :) :) :)

De... prea mult Cobol :) :) :)

Ciprian, I am sorry... I could not resist but I promise that this is the last posting on this topic.
Thanks.





Administrator


Posts: 4.105

Re: Rad cu lacrimi - N2NNU
« Reply #21 on: Today at 18:37:46 »Are propriul spatiu pe net, inchidem aici.

Ca sa nu se uite, a fost ban-at permanent pentru injurii aduse altor utilizatori de forum, pentru utilizarea a cel putin 10 IP-uri de la tot felul de proxy-uri dubioase. De asemeni, am o caruta de mesaje prin care mi se cerea sa il extirp din forum.
Punct.
Logged
Adrian
YO3HJV
Am indicativ din trei litere si sunt mandru de asta!
Pagina mea
"The use of COBOL cripples the mind; its teaching should, therefore, be regarded as a criminal offense."-E.W. Dijkstra

YO3IBZ
Mesaje: 12
Membru din: Mie Aug 03, 2011 1:54 pm
Contact:

Re: Sondaj de opinie

Mesajde YO3IBZ » Joi Noi 17, 2011 8:50 pm

nu NU NU NU si iara nu!!!! ajunge :D ignoratil pe domnul Sandbrand ( cu nume ROMANESC )!

yo3gdi
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iul 19, 2010 10:09 pm
Contact:

Re: Sondaj de opinie

Mesajde yo3gdi » Joi Noi 17, 2011 9:50 pm

Comentariu in topic:


Votul este usor tardiv Cristi! La cate a facut pe aici, deja i s-a aplicat "ban" - restrictie de a posta.
Tocmai cand ma gandeam sa ridic acesta interdictie, considerand ca a invatat ceva, domnia sa a demonstrat de ce este capabil.
Distanta fata de "zero" (multime vida) este doar exemplificarea lui "asa nu".
Evident, "nu".

Nu este de loc tardiv. Ce, la tine la tribunal, juratii delibereaza inaintea faptelor??? Poate noi gresim, poate omul are dreptate . Eu nu am glumit cand am spus ca ar trebui sa ii fie repermis accesul aici; poate omul incearca sa ne comunice iar noi nu il putem receptiona. Scopul acestui sondaj este de a vedea parerea cat mai multor radioamatori vis a vis de postarile dumnealui, cu siguranta vor fi voci din ambele tabere . II voi trimite pe 2 ianuarie tot continutul acestui topic, indiferent de rezultate. Am creeat un topic si in radioamator.ro cu link aici pentru a anunta aceasta intentie, mi se pare acest forum mai lejer decat cel de la radioamator.ro; voi posta acolo si acest comentariu pentru a nu lasa loc de interpretari . Las votarea sa se desfasoare, pentru alte comentarii astept raspunsuri in p.m. sau mail .

n2nnu

Re: Sondaj de opinie

Mesajde n2nnu » Joi Noi 17, 2011 11:36 pm

YO3IBZ scrie:nu NU NU NU si iara nu!!!! ajunge :D ignoratil pe domnul Sandbrand ( cu nume ROMANESC )!



RASISM???

YO3IBZ
Mesaje: 12
Membru din: Mie Aug 03, 2011 1:54 pm
Contact:

Re: Sondaj de opinie

Mesajde YO3IBZ » Vin Noi 18, 2011 3:00 am

pai mai rasist esti tu cu intrigile tale la adresa radioamatorizmului romanesc!

n2nnu

Cer inlaturarea lor de la conducerea SRRului

Mesajde n2nnu » Vin Noi 18, 2011 4:52 am

Aici este o solutie de mijloc pentru toate mesajele acestea disturbante.
SRR ul va expunga pe Domnii YO3HJV si YO3IBZ si va alege doi alti membri care vor representa
societatea. Pana asta nu se intampla N2NNU va scrie de unde poate, cum poate si oricui vrea sa aculte depre adevarata fata a SRRului. Radioamatorii Romani nu au nevoie de personaje cult-centrice (3HJV) sau rasist-Hitleristice (3IBZ). Mentalitatile acestea apartin trecutului.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Sondaj de opinie

Mesajde yo9fmp » Vin Noi 18, 2011 11:13 am

@n2nnu
Nu vad ce calitate ai ca sa ceri asa ceva :lol: :lol: :lol:
Nu esti membru al SRR,iar daca ai fi fost ti-ar fi trebuit o motivatie serioasa-in afara josniciilor ce le scrii aici despre prea multi membri sau nemembri ai acestei Societati.
Este inutil sa iti prezint o situatie comparativa intre rezultatele si preocuparile acesteia si ale FRR-ptr ca nu le-ai intelege.
In final nu vad ce te retine sa scrii pe aici/vad ca prea multi te resping.
Uite,daca vrei sa scrii despre o Societate de radioamatori...de ce nu scrii despre cea din Washington(buricul Pamantului)
Well,domnule :lol: :lol: :lol: ideea este ca 30 de ani de trait departe de tara,nu cred ca te motiveaza ca sa bălăcărești realizarile celor ce s-au luptat aici cu o situatie grea legislativa,financiara,etc.
Iti doresc sa ai parte de intelegere,sa pricepi ca nu cei despre care scrii sunt inadaptati si nu ei apartin vremurilor trecute.
Poate raspunsul trebuie sa il cautati intr-o oglinda!

n2nnu scrie:Aici este o solutie de mijloc pentru toate mesajele acestea disturbante.
... N2NNU va scrie de unde poate, cum poate si oricui vrea sa aculte depre adevarata fata a SRRului.

WELL domnule :lol: :lol: :lol: iti doresc in final sa poti scrie mult pe alte forumuri sau pe privata.
Este o modalitate de a ne continua linistiti,poate discutiile.
Eu,unul m-am saturat de cate ori ati intervenit deturnand discutia cu alte subiecte neinteresante si cu aprecieri de tot felul,ironice sau insultatoare.
Va doresc multa sanatate,se pare ca este cea mai indicata!

Cu drag,
acelasi Marian

YO3IBZ
Mesaje: 12
Membru din: Mie Aug 03, 2011 1:54 pm
Contact:

Re: Sondaj de opinie

Mesajde YO3IBZ » Vin Noi 18, 2011 12:12 pm

eu il sfatuiesc sa ne lase in pace si sa nu ne mai streseze cu mesajele lui ca noi avem treburi mai importante decat domnia sa, si daca tot vrea sa scrie de unu si de altu atunci sa o faca aici > http://n2nnu.wordpress.com/


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori