Cand un prost nu are ce face

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Cand un prost nu are ce face

Mesajde yo3ies » Mar Apr 03, 2012 3:58 pm

Ia uite ce mail am primit
From: zuzu zsd <zuzu20077@yahoo.com>
To: "frr@hamradio.ro" <frr@hamradio.ro>; "relatii_cu_publicul@ancom.org.ro" <relatii_cu_publicul@ancom.org.ro>; "silviu.lefter@crucearosie.ro" <silviu.lefter@crucearosie.ro>; "presedinte@crucearosie.ro" <presedinte@crucearosie.ro>; "luiza.mihoci@crucearosie.ro" <luiza.mihoci@crucearosie.ro>; "mihai.bodonea@crucearosie.ro" <mihai.bodonea@crucearosie.ro>
Sent: Tuesday, April 3, 2012 10:13 AM
Subject: incalcarea regulamentului radio

As dori sa stiu cum domnul YO3IES sa imprumute stati radio vhf in banda de radioamatori 145.995 mhz si nu numai si in alte benzi 169,387 cu ton de dcs 065 unor firme particulare (SPARD-TEAM) la diferite concerte si evenimente la care isi desfasoara activitatea (urmatoarele fiind pe 7 aprilie la arenele romane si 21 aprilie la romexpo amandoua noaptea) in scop comercial banda de radioamator nu este in scop comercial si nici nu poate fi utilizata de persoane care nu detin un certificat de radioamator macar clasa III-R sa se poata spune ca dansu ii indruma, iar de cealalta banda care este comerciala parca trebuia sa fi titularul frecventei nu sa pui tot felu de subcoduri poate nu te aude nimeni,si utilizatori statiilor parca trebuiau si ei sa aibe un fel de certificat.precum imprumuta statii si Cruci Rosii sector 4 pe aceleasi frecvente si in aceleasi conditii (diferite actiuni ale filialei cum ar fi SF.Dumitru). singura cale de a emite fara certificat este pmr si cb dar si asta in anumite conditi cu stati nemodificate sa poata sa emita pe o raza de 20-25KM in bucuresti cum sa mai intamplat cu aceste firme emitand cu puteri de 5-15W cu statii motorola in 446mhz

Va rog sa verificati aceste frecvente mai ales ca puteti in datele mentionate si sa luati masurile legale atat impotriva Dl. YO3IES cat si a celor care le folosesc fara nici un fel de licenta nici macar de radioamator si nici de radiotelefonist(atat administratorul firmei SPARD-TEAM cat si a responsabililor Crucii Rosii deoarece firma SPARD-TEAM este administrata de aceiasi oameni si functioneaza cu voluntari din filiala sector 4 cu toate ca face concurenta filialei prin specificul activitati de prim ajutor si cursuri pa,cat si a corespondentilor care folosesc efectiv terminalele de emisie pe aceste frecvente)
In speranta ca se va rezolva ceva va multumesc

Si cred ca ori a gresit indicativul ori nu isi da seama ce abereaza, nici macar nu are curajul sa se semneze dar in urma sapaturilor facute cu GOOGLE am dat de persoana respectiva, cu acest mail a avut un cont pe elforum prin care vindea statii radio iar pe neogen.ro am aflat numele sau real Ciprian Munteanu si conform okazii.ro Fumeaza tigari electronice, iar ca sa ii spun omului ca abereaza nu stau in Sectorul 4 deci nu pot fii membru crucea rosie sector 4 ca sa nu mai spun de altele... dar unde nu e cap vai de picioare.

Prin acest mesaj il rog pe domnul mai sus mentionat sa faca bine sa probeze aceste afirmatii cu ceva palpabil nu cu vorbe altfel ma gandesc serios la o actionare in judecata.


Si ca sa vada ca e tantalau 169,387 Mhz nu se poate programa intr-o statie, poate 169,3875 dar ce sa ii ceri omului

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Cand un prost nu are ce face

Mesajde yo2dno » Mar Apr 03, 2012 6:04 pm

Asta e textul original al reclamatiei ? Asa a fost scris de autor, fara puncte, fara virgule, fara (vai!) cratime, de parca l-a scris un procesoman analfabet care trimite zilnic memorii (scrise pe hirtie de caiet ingalbenita cu creion chimic muiat in gura) la primarie ? Chiar daca acuzatiile sint conforme cu realitatea, felul in care a fost facut reclamatia e de toata jena. Mai bine taci decit sa iti dezvalui lipsa de pregatire elementara.

A, pardon, e o virgula. Inaintea conjunctiei "si" ! hihihi...

yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Re: Cand un prost nu are ce face

Mesajde yo3ies » Mar Apr 03, 2012 6:10 pm

Da e textul original. Si pe deasupra e anonima.


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori