Summit YO5KUC 2018

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Summit YO5KUC 2018

Mesajde YO6EX » Dum Oct 14, 2018 3:11 pm

Iata ceva interesant!
Din pacate nu am reusit sa vad chiar de la inceput.
Dar din ce am vazut pot spune ca initiativa bistritenilor merita aplaudata!
Transmisia in direct a actiunii este un lucru benefic si de efect.
Desigur ca pot fi aduse si cateva critici... Hi... :D

Eu nu ma voi referi la subiectele tratate ci strict la partea tehnica (scenariu/regie) a actiunii.
De cateva ori simpaticul moderator (a carui mustata o invidiez ;) )...
a vorbit doar pentru participantii din sala.
"Spectatorii" youtube nu au auzit nimic. A fost destul de frustrant.
A doua domnisoara a avut un subiect atat de lung incat a produs somnolenta in sala si disparitia "spectatorilor" externi. La un moment dat am ramas singurul pe youtube.
Chiar daca subiectul urmator a fost interesant, "spectatorii" plecati nu au mai revenit.
Asta tine de "scenariul si regia" evenimentului.

Semnalul de pauza a fost de efect. Nota 10.

Asi vrea sa fac cateva propuneri, sper sa nu va supere:
-Marimea/lungimea materialelor prezentate trebuie mai bine dozate, ca sa nu devina plictisitoare.
-Acest lucru trebuie bine stabilit intre organizator si prezentator.
-Alternarea diversitatii subiectelor, astfel ca atentia paricipantilor sa fie mentinuta la maxim.
Intre dizertatia celor doua domnisoare trebuia introdus un alt subiect care sa mentina treaz interesul participantilor.
-O publicitate mai mare privind evenimentul, pe toate canalele posibile, saituri YO, forumuri, etc.

Din partea mea felicitari organizatorilor si sper ca la viitorul eveniment sa aveti de doua ori mai multi participanti atat in sala cat si pe youtube.

73 & GL
YO6EX

YO8SDE
Mesaje: 127
Membru din: Mie Aug 04, 2010 2:59 pm
Contact:

Re: Summit YO5KUC 2018

Mesajde YO8SDE » Lun Oct 15, 2018 6:26 pm

Din fericire pentru cei care nu au fost prezenti in sala sau online pe canalul youtube, exista si inregistrarea prezentarilor:
https://www.youtube.com/watch?v=l4K6DKg ... e=youtu.be

Sincere felicitari organizatorilor, celor care au prezentat si ideii de-a fi tramsis/inregistrat si pe youtube.


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator