UKW FUN 1.0

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
YO5AVN
Mesaje: 140
Membru din: Lun Mar 21, 2011 12:18 pm
Contact:

Re: UKW FUN 1.0

Mesajde YO5AVN » Sâm Sep 18, 2021 1:08 pm

Draga YO8CLN - lasa in pace "intrusii" - ii priveste ce fac. Viata e atat de scurta - nu merita sa pierdem vremea cu ei. Sa ne vedem de treaba, pasiunea noastra - si daca mai avem resurse si inspiratie - sa ajutam "intrusii" sa se lepede de satana...si ...poate ajung si ei sa faca ceva de performanta....
73 & GL Joska

YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: UKW FUN 1.0

Mesajde YO5VAE » Sâm Sep 18, 2021 8:09 pm

yo8cln scrie:Te salut Joska !
Nemultumirea mea nu este impotriva organizatorilor. Toata stima pentru ce au facut !
Din pacate am fost avertizat de prezenta "intrusilor" , prezenta care a avut ca scop
deturnarea intr-o oarecare masura a scopului intilnirii ! Si eu as fi bucuros de o intilnire ,Joska
cu palinca cu sau fara maciese ! Pe Dany yo5ld l-am cunoscut cind avea 1 an si 3 luni si dupa aia la
concursurile de la yr8d. Este un tinar fantastic , ai cu ce te mindrii ! Din pacate , trebuie sa spun din
nou : pt. mine indivizii care fura sint hoti si nu ma pot asocia cu ei indiferent de locatie (Simbata de Sus ori Suceava ). 73 ! de yo8cln.

Salutare tuturor.
Ghita, sincer eu ma asteptam sa va intalnesc acolo (pe cei din YR8D). Sau cel putin asa stiam, ca veti veni. Imi pare rau ca nu ati reusit sa ajungeti. Totusi parerea mea e ca gresesti daca crezi ca participand la o astfel de intalnire, vei fi asociat cu anumite persoane/intrusi. Ne-am adunat acolo sa ne simtim bine, sa ne cunoastem si sa incercam sa facem ceva spre binele pasiunii noastre, indiferent de patura sociala, apartenenta politica, culoare sau vechi neintelegeri.
Legat de greii UKW-ului, nu stiu ce sa zic...dar cu siguranta au fost prezenti multi oameni de valoare acolo, oameni care aduc valoare UKW-ului.
Intalnirea a fost una constructiva, bazata pe pareri sincere, spuse din experienta acumulata, pareri expuse intr-un mod mai mult decat civilizat. Discutiile avute au fost discutii placute, chiar daca unele au fost in contradictoriu. Ma bucur ca la intalnire am avut "reprezentanti" din aproape toate "structurile" reprezentative pentru radioamatorismul YO, cu care am putut schimba cate o parere.
De asemenea, subscriu la majoritatea comentariilor anterioare.
In speranta ca va fi si UKW 2.0, ii multumesc lui YO2LSP si celor care l-au ajutat pentru organizarea impecabila a acestui eveniment. Sper ca anul viitor sa fim mai multi, iar "adunarea generala pentru discutii" sa dureze mai mult.
73 de YO5VAE - Edy

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: UKW FUN 1.0

Mesajde YO3ITI » Sâm Sep 18, 2021 8:46 pm

YO5VAE scrie:
yo8cln scrie:Te salut Joska !
Legat de greii UKW-ului, nu stiu ce sa zic...


Am luat patru kile în concediu, de care scap acum încet-încet. E posibil să mă încadrez în categoria de mai sus ?

73 M
====================
73 de YO3ITI

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: UKW FUN 1.0

Mesajde yo8cln » Joi Sep 23, 2021 9:09 am

Salut Edi !
Sint de acord ca gresesc ! Am gresit anul trecut , cind nu am verificat ora la logul trimis
la CI UUS 2020 , fiind depuctati total ! Am gresit anul acesta cind pe o vreme groaznica
am mers la acelas campionat si am instalat antene ! Cind a venit vremea odihnei am
constatat ca locatia este plina de fum ! Am dormit cu geamurile deschise iar temperatura era
4 grade ! Ca sa fim "rasplatiti" am fost puternic depunctati , gradul de confirmare fiind sub
30% , nemai intilnit in aproape 50 de ani de activitate ! Nici pina acul nu am vazut logurile dupa arbitrare.
Acum vad un raport al comisiei de uus in care se atrage atentia ca sint multi care gresesc la intocmirea
loguri-lor ! Exista o prevedere in regulamente care spune ca logurile gresite vor fi returnate
pentru a fi corectate ! Nu vad in raport cite loguri au fost returnate ?
UKW FUN 1.0 , in 2019 cind s-a lansat propunerea am "percutat" imediat mai ales ca se pomenea
de o reorganizare a activitatii UKW in YO ! Nu am fost prezenti pentru ca am aflat ca acolo vor fi prezenti "personalitati" care nu au nicio treaba cu miscarea UKW , din contra...
Am stiut ca ei merg acolo pentru a "deturna" , in masura posibilitatilor scopul acestei miscari ! Si au reusit ! Ma bucur ca sinteti optimisti in ce priveste masurile care se vor lua in viitor si va doresc succes !
73 !
P.S. FRR este o oganizatie de drept privat dar atentie , nu este un SRL ,propritatea unui (unor) indivizi
care isi permit sa ia masuri dupa bunul lor plac !


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori