Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
YO7MG
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 6:24 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO7MG » Lun Ian 02, 2012 7:31 pm

Dumnezeu sa-l odihneasca , sincere condoleante familiei.I-am simtit lipsa de ceva timp...la QTC-uri,insa de acum inainte amintirea acestui OM va ramane vie mult timp, YO7KBS.

yo9bxe
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 02, 2012 1:15 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo9bxe » Lun Ian 02, 2012 7:32 pm

A disparut cel ce ne-a tinut aproape unii de altii. A disparut un adevarat ROMAN. A disparut cel care a stiut sa imbine pasiunea cu distractia si cu omenia. A disparut cel mai care a stiut sa organizeze activitatea de radioamator in toata tara. A disparut cel care avea intotdeauna un cuvant de impaciuire.
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA ! Condoleante familiei ! YO9HXE - Dora si YO9BXE - Nelu
Fişiere ataşate
yo3apg.jpg
YO3APG intre copiii de la YO9KPJ
yo3apg.jpg (57.06 KiB) Vizualizat de 6809 ori

yo3ifx
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 02, 2012 2:05 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3ifx » Lun Ian 02, 2012 8:35 pm

Domnul Vasile Ciobanita a fost pentru mine exact ca un tata,de la care am invatat o multime de lucruri in domeniul matematicii,fizicii si electronicii.M-a meditat la fizica si matematica la radioclub,ce nu intelegeam apelam la dansul,m-a ridicat la un nivel inalt,unde nu credeam ca voi putea ajunge vreodata,dansul a crezut in mine si in potentialul meu ca pot ajunge la un nivel mult mai inalt la mate,fizica si electronica decat am crezut eu.El mi-a dat incredere in mine,m-a introdus in aceasta lume si m-a facut cat de cat cunoscut.Ma simt impacat cu gandul ca l-am ajutat de fiecare data la targurile de la turbomecanica unde m-a pus sa vand reviste,si la campina de curand,si in ultimul moment l-am ajutat la spital unde am fost alaturi de el atat fizic cat si spiritual,si tot ma simt vinovat ca nu l-am putut ajuta mai mult.O data cu pierderea lui,simt ca am pierdut jumatate din inima mea,voi avea toata viata mea un gol in suflet pentru aceasta pierdere inestimabila.Toti radioamatorii neaveniti care l-au crticat sa nu aiba tupeul sa vina la ceremonia de inmormantare.Domnule Ciobanita va spun la revedere si Dumnezeu sa va aiba in paza;Respect si recunostina vesnica.Odihnitiva in pace!!!!!!!!!!

yo3bl
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 28, 2010 11:10 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3bl » Lun Ian 02, 2012 8:41 pm

Am pierdut un prieten ....
Sincere condoliante familiei.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Lilian
YO3BL

yo3ija
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:06 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3ija » Lun Ian 02, 2012 8:49 pm

L-am cunoscut de putina vreme, dar din primul moment am vazut un om deosebit, permanent dornic sa ajute, sa faca bine. Din clipa cand l-am cunoscut m-a ajutat sa devin radioamator. Acum cand Dl. Ing. Vasile Ciobanita nu mai este, aproape ca nu-mi mai pot imagina intrunirile de martea de la club, QTC-ul fara vocea sa binecunoscuta. Era un motor al acestei mici comunitati de radioamatori, nelipsit atat la club, la FRR, la toate intrunirile de peste tot de prin tara si strainatate, practic avea energia sa fie peste tot. Nu-mi vine sa cred ca nu mai este. Totul s-a intamplat atat de repede. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

yo3hak
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 05, 2011 10:33 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3hak » Lun Ian 02, 2012 9:24 pm

Din pacate a disparut motorul si carma "corabiei" nostre Radioamatorismul. Acest om a depus atat suflet pentru aceasta pasiune si cred ca a ajutat pe fiecare cu ce problema avea, in ciuda faptului cate avea pe cap, prezent la aproape toate intalnirile care organizau in tara. Nu stiu ce va fi de aici inainte, daca cineva va putea conduce corabia mai departe, daca va putea face macar o parte din ce a fost. Sincere regrete si Dumnezeu sa va aibe in paza. Veti fi totmereu in inimile noastre!

yo8shi
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:59 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo8shi » Lun Ian 02, 2012 9:41 pm

A disparut cel ce mi-a deschis ochii spre radioamatorism, cel ce m-a indrumat si mi-a fost alaturi atat cat a putut si m-a incurajat ce fiecare ocazie.
A disparul un bun prieten, un exemplu pentru mine dar si pt orice alt OM din aceasta lume
Imi pare rau ca in ultima vreme nu am mai luat legatura cu el, si acum, subit s-a dus
D-le. Vasile, o sa ramai mareu viu in inima ta, o sa-mi tin promisiunea ce ti-am facut-o si poate de acolo de unde esti acum sper sa vezi asta
Dumnezeu sa te odihneasca, desi dupa mine aici n-a fost drept, luandu-te atat de devreme, atat de subit

DB5AG
Mesaje: 11
Membru din: Lun Ian 02, 2012 2:08 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde DB5AG » Lun Ian 02, 2012 9:46 pm

Condoleante familiei indoliate! o pierdere grea pentru radioamatorismul romanesc, indiferent pe ce meleaguri se desfasoara...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

DB5AG - Gabriel
Ultima oară modificat Lun Ian 02, 2012 9:55 pm de către DB5AG, modificat 1 dată în total.

yo5amf
Mesaje: 34
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:12 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo5amf » Lun Ian 02, 2012 9:54 pm

Vasile nu mai e print noi....
De ce, numai cand omul dispare, simtim imensul gol, ce lasa in urma lui?
Ma framanta o serie de remuscari: oare l-am ajutat sufucient de mult, oare ne am apropiat sufucent de el, sa ne povesteasca si necazurile, framantarie lui ?
Optimismul, ce radia din el ne a facut sa credem, ca totul este in regula cu el....
Cunoastea, pe nume, pe fiecare radioamator, in fiecare colt de tara si cu fiecare dintre noi schimba cateva cuvinte blande si prietenoase...
A fost un om placut, diplomat si intelept.
Condoleante familiei indoloiate. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Alex/yo5amf

yo5oed
Mesaje: 6
Membru din: Mie Aug 25, 2010 10:06 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo5oed » Lun Ian 02, 2012 10:10 pm

A plecat dintre noi un OM deosebit lasind un imens gol in sufletele multora dintre noi.
Pe aceasta cale transmit sincere condoleante familiei indoliate.
Vasile! Dormi in pace.
Dumnezeu sa-l odihneasca.
Ferenc Lovas
YO5OED


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori