QTC YO

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: QŢK YO

Mesajde YO8RAA » Joi Noi 22, 2012 6:00 pm

Mda ... s-a marit gaura in gard ... :roll: Ocoliti.

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: QTC YO

Mesajde YO8TK » Joi Noi 22, 2012 8:00 pm

Prietenii stiu de ce!!!! spun asta.
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: QTC YO

Mesajde yo9fmp » Joi Noi 22, 2012 8:59 pm

Revenind la radioamatorism versus amintirile unuia de la Spitalul 9 as vrea sa arat ca trebuie sa tratam cu respect pasiunea noastra...
In ultima vreme vedem ca multi sunt suparati,acuza arbitrii,regulamente iar de cealalta parte transmiterea unui Buletin Informativ se face superficial sau experimentand prezentatori diferiti doar dupa voce sau sex...
QTC-ul a ramas o emisiune unidirectionala.
Se cer doar confirmari de receptie si atat.
Anormal, as spune...
Poate dupa fiecare punct informativ ar trebui dezbateri,completari.
Cum sa imbunatatesti participarea in cadrul unei activitati?
Doar prin confirmarea receptiei?
La QTC ni se spune doar despre planificarea unor ''concursuri'',ceva despre reguli de respectat...
Competitia sportiva presupune implicarea ''sportivilor'',imbunatatirea Regulamentelor si a controlului/ nu numai prezentarea unui program de participare,si acela cu balbaieli,defectiuni de pronuntare,etc.
Tot astept sa aud la QTC si despre cei care sunt castigatori,despre munca lor,eforturi dar totul se limiteaza numai si numai la clasamente.
Chiar emisiunea asta nu se poate transmite de cineva competent?
Adica pe sectiuni sau de catre responsabilii activitatilor/comisii din C.A.
Sa prezinte domn'le ce rezultate miraculoase au in Comisiile ce le conduc.
Daca nu au rezultate sau le este rusine sa ni le prezinte sa plece.
Cred ca sunt clar...
Ultima oară modificat Vin Noi 23, 2012 6:25 am de către yo9fmp, modificat de 2 ori în total.

yo8bge
Mesaje: 45
Membru din: Lun Noi 28, 2011 6:16 pm
Contact:

Re: QTC YO

Mesajde yo8bge » Vin Noi 23, 2012 12:46 am

Din groapa in groapa, vom ajunge in apa!
Mai lasati loc si la o raza de optimism.

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: QTC YO

Mesajde yo5ajr » Vin Noi 23, 2012 8:06 am

"Radio Erevan" de pe vremuri functiona cu succesuri....Azi putem vedea pe toate taramurile din "BramburiLand" o pemanenta debusolare. Se pare ca cei in drept nu stiu sa aleaga un colectiv competent si inimos. Ori - cum e o perioada de "tranzitie" - sa nu fim atat de aspri, cu rabdare se va limpezi aceasta supa in fierbere....numai sa vrem totii cu adevarat. :evil:

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: QTC YO

Mesajde yo8cln » Lun Noi 26, 2012 10:49 am

Am cautat pe site-ul FRR ceva legat de candidaturile la postul de secretar general. Nu am gasit nimic ! Am inteles ca ar fi depuse doua. Oare de ce asa putine ? Conditia de domiciliu stabil in capitala este oare in regula in ce priveste Codul Muncii ? Daca eu vreau sa muncesc in capitala pot sa stau si la hotel...important sa fiu la munca si sa am capacitate in ce priveste fisa postului.
73! de yo8cln


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori