Românii si 1 Decembrie

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Românii si 1 Decembrie

Mesajde yo9fmp » Joi Noi 29, 2012 9:53 pm

Prietene,cunosc problema/prestez ceva activitati didactice conf unui contract de studii la o universitate.
Stiu ce inseamna educatie si respect in Invatamant.
Mai ales salarizare.
Salarii diferite, preocupari diferite, idei diferite sunt concepte discutabile.
Sa vorbim insa de Ziua noastra Nationala...
Am ramas cu o impresie neplacuta dupa ce am vizionat clipul pus in primul post.
Exista tineri care nu cunosc Istoria noastra/de aceea acuzam lipsa de educare.
Ultima oară modificat Vin Noi 30, 2012 7:45 am de către yo9fmp, modificat de 6 ori în total.

YO4REC
Mesaje: 18
Membru din: Vin Iun 25, 2010 9:14 pm
Contact:

Re: Românii si 1 Decembrie

Mesajde YO4REC » Joi Noi 29, 2012 9:55 pm

Ocrotitorul spiritual al orasului Galati este Sfantul Andrei. Cu ocazia acestei zile speciale vreau sa transmit urari de sanatate si fericire radioamatorilor ce parta numele de Andrei, sau Andreea pentru YL, si sa va invit sa participati la concursul "Zilele Galatiului" care se va desfasura maine 30 Noiembrie 2012. Detalii suplimentare se pot gasi la :
http://www.glaris.ro/RegulamentZileleGalatiului2012.pdf
Va asteptam sa participati la editia a treia a concursului nostru.
73' YO4REC Lucian

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Românii si 1 Decembrie

Mesajde yo3cen » Vin Noi 30, 2012 8:15 pm

yo9fmp scrie:Prietene,cunosc problema/prestez ceva activitati didactice conf unui contract de studii la o universitate.
Stiu ce inseamna educatie si respect in Invatamant.
Mai ales salarizare.
Salarii diferite, preocupari diferite, idei diferite sunt concepte discutabile.
Sa vorbim insa de Ziua noastra Nationala...
Am ramas cu o impresie neplacuta dupa ce am vizionat clipul pus in primul post.
Exista tineri care nu cunosc Istoria noastra/de aceea acuzam lipsa de educare.



Prietene jandarm, 9fmp, doctorand cu activitati didactice, imi permit sa te intreb (out of topic radioamatori):
i) - ce rol au jandarmii in Romania - comaparativ cu politistii?
ii) - folosirea pulan-nului (tnx 3gh), (bata) de batut manifestanti - se invata la scoala default de jandarmi si se rafineaza metodele prin studii de doctorand? Cum se foloseste la batut stiftul acela de vreo 15 cm care iese din pulan?
iii|) - care este ultima ta "interventie" ca jandarm - pe cine ai inghesuit, batut, supravegheat ultima oara? In ce conditii si de ce?

9fmp...nu puteam pune, de curiozitate, intrebarile de sus decat unui radioamator care lucreaza la jandarmi...si, deoarece dumneata afirmi ca esti jandarm, cred ca esti persoana potrivita ca sa dai raspunsuri.

P.S.: puteam sa te intreb si care a fost ultimul DX (colectie personala) lucrat de tine.
Ultima oară modificat Sâm Dec 01, 2012 1:55 am de către Anonymous, modificat de 6 ori în total.

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 715
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Românii si 1 Decembrie

Mesajde yo3gh » Vin Noi 30, 2012 8:39 pm

Imi permit o corectie ptr 3cen . Corect este " pulan " . Ptr conformitate in Dex on-line exista urmatoarea definitie pe net:
Pulan, pulane- bastoane făcute dintr-un cauciuc dur şi folosit de poliţişti ca instrument de tortură, bătaie, ameninţare etc. Etimologie necunoscută.

:)

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Românii si 1 Decembrie

Mesajde yo9fmp » Sâm Dec 01, 2012 6:41 am

Multumesc Dan pentru ajutorul dat lui yo3cen sa scrie corect/s-a chinuit la editarea de 6 ori pt. a-mi pune niste intrebari care nu isi au rostul fata de titlul topicului de discutii in care scriem: Românii si 1 Decembrie
@yo3cen...raspunsul la intrebari este in legea 550/2004 art 27 pct.4 si art 29 si legea 218/2002
Despre activitatile mele radioamatoricesti sau de cercetare in domeniul ingineriei electronice si telecomunicatiilor poti citi pe cele 2 bloguri ce au link-uri puse mai jos.
Altfel, nu raspund la provocari! :lol: :lol: :lol:
Mai ales de Ziua Nationala...

La multi ani România!


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori