Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO9HG
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iul 07, 2012 4:20 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde YO9HG » Joi Mar 28, 2013 10:41 am

Dl Stolnicu, mai dati-va inca odata demisia. O singura data nu v-a fost indeajuns pentru dumneavoastra!
YO9HG

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo9rij » Joi Mar 28, 2013 10:59 am

@ YO9HG,
Dr OM va rog nu va mai compromiteti! Ati facut acest lucru de prea multe ori pana acum cu rezultate masluite pe la concursuri si campionate!
Acum nu incercati sa faceti Ham Ham pentru a fi pe placul conducerii FRR!!
Stati linistit! Va rog frumos!
73!

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde YO8DHD » Joi Mar 28, 2013 12:18 pm

Cred ca atacurile personale nu-si au locul aici. Revitalizarea toppicului are drept scop readucerea in actualitate a unui eveniment important pentru noi toti fie ca ne convine sau nu. Poate ca sunt colegi de hobby care au stiinta de candidaturi din partea unor cluburi si ii rog sa le posteze aici. Atacurile personale se pot face mai simplu pe adresele personale.

yo3bl
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 28, 2010 11:10 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo3bl » Joi Mar 28, 2013 2:07 pm

Salutare tuturor .
apropo mai stie cineva - se tine in 6 aprilie adunarea sau nu ? De ce intreb ? Nu se stie ordinea de zi , cine vine ? cine pleaca ? Secretar & Presedinte mai avem ? Sau nu mai avem nimic si incepem de la zero?

73
Lilian
YO3BL

yo3jx
Mesaje: 144
Membru din: Vin Sep 23, 2011 7:41 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo3jx » Joi Mar 28, 2013 4:22 pm

@ YO3BL

Salut Lilian.

Conclavul A.G. F.R.R. se va desfasura siugur in Municipiul Bucuresti sambata 6 aprilie anno Domini 2013 la sediul Agentiei Nationale pentru Sport si Tineret din strada Vasile Conta, la sala N. Comaneci, etajul 8, recomandat accesul intre orele 9 - 9:45 unde sunt bineveniti toti radioamatorii si simpatizantii bucuresteni si nu numai, vom avea de toate acolo, si presedinti de comisii centrale si candidati, delegati ai cluburilor YO chiar...Habebimus secretarum generalum. Pax vobiscum!

YO9HG
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iul 07, 2012 4:20 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde YO9HG » Joi Mar 28, 2013 5:31 pm

Pe un asemenea om, cum esti dumneata, nu e bine sa-l contrazici, ceilalti te-ar putea confunda.
Si inca un mic amanunt, daca ma mai acuzati de furturi sau masluiri ale campionatelor arbirate de mine, s-ar putea sa ne intalnim in justitie.
YO9HG

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo9rij » Joi Mar 28, 2013 6:52 pm

Domnule Margarit, haideti sa incepem cu justitia chiar de la prezentul campionat national de CW pe care il arbitrati ilegal.
Conform regulamentului https://docs.google.com/folder/d/0B3bR- ... Vg3UW5fZTA

Trebuia sa fiti desemnat, impreuna cu bunul dumneavoastra prieten YO9XC, care v-a atras in aceasta ilegalitate, cu cel putin 45 zile inaintea primei etape si se publica.
- Nu ati fost numit
- Nu s-a publicat.
- Nu este consemnat in nici un proces verbal de sedinta de CA.
Asta pentru acest campionat, fara sa intru in amanunte!
Pot spune ca voi cere legal anularea clasamentelor pe care cu spor le intocmiti acum!!!
Doar pentru a vedea cata dreptate aveti cand deschideti subiectul!

Pentru campionatele trecute pe care le-ati arbitrat conform regulamentului de arbitraj se intocmesc fise de arbitraj. Personal am luat TOATE documentele comisiei de arbitraj in primire si nu am gasit nimic, nici macar urma de asa ceva. (solicitati macar la FRR sa va trimita o copie la cele intocmite de arbitrii CN US SSB 2012, sa vedeti macar cum arata!)
Deci din punct de vedere a legii ati comis o ilegalitate pentru ca:
- in baza clasamentului ati prejudiciat statul atribuind o valoare (medalia, tricou) fara acoperire legala conforma cu prevederile ANST.
- ati interventi asupra rezultatelor de concurs prin refacerea log-urilor fara sa fiti desemnat prin hotarare de CA. Cand gasiti prevederea legala prin care arbitru trebuie sa stearga mingea la fotbal pentru ca jucatorul sa dea mai bine cu piciorul in ea sa imi spuneti!
-etc

Mergem mai departe?
Daca doriti continuam in justitie!
Nu doresc sa continui pe acest subiect doar pentru ca sunteti suparat pe mine, dar din punct de vedere a legalitatii actiunilor dumneavoastra ar trebui sa aveti mai multa grija.
A dori !nu este egal cu A putea!!
Sanatate si viata lunga va doresc!
73!

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo3hjv » Joi Mar 28, 2013 8:32 pm

yo3jx scrie:@ YO3BL
... sunt bineveniti toti radioamatorii si simpatizantii bucuresteni si nu numai, ...

Pun pariu ca pe mine m-ar da afara in suturi! :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) 8-)
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

yo3jx
Mesaje: 144
Membru din: Vin Sep 23, 2011 7:41 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo3jx » Joi Mar 28, 2013 8:51 pm

Adrian, crede si nu cerceta. Apreciez spiritul umoristic. Veniti, cu cat mai multi cu atat mai bine. 73, Dan-Liviu. :idea:

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo8cln » Vin Mar 29, 2013 9:01 am

Daca avem de toate, si SG si presedinti de comisii, de ce se mai fac alegeri ? Noi (nu numai cei din yo8) nu sintem la curent nici cu locurile vacante, nici cu candidaturile in CA. Cineva spunea ca doar nu este secret de stat ! De stat nu este, dar pentru noi este secret ! Oare este bine ? Ca de corect este la fel ca la CN... 73! de yo8cln


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori