FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde YO9HSW » Dum Mar 08, 2015 4:04 pm

frr.jpg

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde yo9rij » Dum Mar 08, 2015 6:51 pm

Citind "Raport de INACTIVITATE FRR" constat ca secretarul general al FRR minte cu nerusinare inducand in eroare pe proprii membrii> FRR nu a fost prezenta la Kazanlak 2014!! Info aici; http://hobbyradio.info/index_en2014.html
Ma chinui sa traduc insiruirea de reprosuri (ca raport de activitate nu se poate numi) si sa il trimit si la IARU!
Restul e can can!
73!

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde yo5ajr » Dum Mar 08, 2015 7:17 pm

Petrica, eu am deschis site-ul indicat la Kazanlak dar acolo nu vad participantii, adica eu (si aaltii ca mine...hi) nu pot sa-mi dau seama daca FRR a fost sau NU! Asa ca - pana la proba contrarie a FOST daca asa raporteaza la realizari.

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde yo9rij » Dum Mar 08, 2015 7:23 pm

Miki te rog mergi la sectiunea Facebook in josul paginii si poti vedea fotografiile cu participanti. FRR a fost setata pe "INVIZIBLE MODE" Hi! Miki crede si nu cerceta! Ce le mai place la unii treaba asta! Ha ha!

YO5AVN
Mesaje: 140
Membru din: Lun Mar 21, 2011 12:18 pm
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde YO5AVN » Lun Mar 09, 2015 12:19 am

Draga Petrica YO9RIJ - cu traducerea - lasa mai moale! 1) cei ce au redactat si au afisat stupidul si agramatul "raport" sunt si ei autorizati YO - deci ne facem cu totii de ... coco....2) - eu nu cred ca este posibila redarea intr-o alta limba toate gogoritele din materialul respectiv - cu toate nuantele si interpretarile / greselile de exprimare etc. Materialul este tipic mioritic. Eu cred ca daca ar fi fost pus portarul de la MTS sa scrie materialul - ar fi iesit mai acatarii. Hai sa ne concetram la NU, NU, NU aprobati prin votul delegatilor la AG a niciunui material prezentat de CA FRR . De fapt un delegat cat de cat normal la cap NU are cum sa aprobe asa un "raport". Desi NU mai sunt 20 de zile - nu gasesc nicaieri raportul comisiei de cenzori si nici bilantul financiar pentru 2014. Deci, inca odata: Cq CQ CQ catre delegatii AG FRR - Votati NU toate materialele prezentate spre aprobare de catre CA al FRR!!!!! - numai asa avem sansa la GL!

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde YO8RFS » Lun Mar 09, 2015 10:40 am

@YO5AVN
Degeaba faci apel....El nu va avea niciodata efect.
Vad ca nimeni nu a inteles care e treaba cu FRR...
FRR are ABSOLUTA nevoie de hirtiile scrise ale delegatiilor cluburilor precum ca au fost la adunare.
ACESTEA conteaza, restul, ce spun delegatii , ce nevoi au ei, ce s-a facut in perioada analizata, NU INTERESEAZA pe nimeni. Ministerul de aceste banale hirtii are nevoie......restul e CANCAN.
FARA aceste hirtii nu se poate justifica nici un leu. Aceasta e marea durere, nu realizarile, nerealizarile sau dorintele membrilor sai.
Asa ca daca se vrea cu adevarat sa se schimbe ceva, ar trebui ca delegatii sa nu participe la aceasta
MAREATA adunare. ABIA atunci ministerul si onorabila conducere FRR o sa-si aduca aminte si de amaritele astea de cluburi. Cind vor numara PRETIOASELE delegatii si vor constata ca din 62 delegatii au numai 10....15, o sa inceapa sa-si puna intrebari existentiale cu adevarat.
...Abia atunci dragul nostru PRESEDINTE et company, va incepe sa telefoneze pe la cluburi (desi nu a facut-o niciodata de cind e la conducere) :
" "Ce ba....va rascularati ??? " ....Nu mai continui ca o sa-i supar prea tare pe unii.
Acesta e singurul mod legal prin care putem sa facem condurea FRR sa discute cu noi, cei ce formam de fapt FRR, care obtinem rezultate,care cheltuim bruma noatra de bani pentru competitii, etc.
Asa ca daca vreti cu adevarat sa puneti conducerea FRR sa discute cu cluburile, ACEASTA e singura cale legale. In rest, putem sa vorbim cit vrem, NIMENI nu ne va baga in seama.
Uneori depindem si de coloana vertebrala a noastra. Cred ca e timpul sa ne aducem aminte ca o mai avem...............

YO3JW
Mesaje: 577
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: FRR - Materiale pentru Adunarea generala 2015

Mesajde YO3JW » Lun Mar 09, 2015 1:43 pm

"FRR are ABSOLUTA nevoie de hirtiile scrise ale delegatiilor cluburilor precum ca au fost la adunare."
Un mare adevar! Daca nu se aduna jumatate + 1 din membrii afiliati nu se poate tine AG si va trebui reprogramata. Alte cheltuieli, alte probleme.
Undeva am pus urmatorul mesaj:
"Desemnarea prin vot deschis a reprezentantului cu drept de vot al clubului la Adunarea Generală a Federației Române de Radioamatorism.
Poate ar trebui adaugat si cu ce mandat pleaca. Cu ce este de acord si cu ce nu este de acord.
Altfel se orienteaza la fata locului dupa cum vrea muschii lui!
Tot asa cum la intoarcere sa dea socoteala de ce a facut"

Cati din cei care vor participa au aceste lucruri lamurite? Poate cineva sa raspunda ca la ei in "batatura" asa s-a facut !? Poate, dar din comentariile de aici nu rezulta acest lucru!
Mie de asta imi este frica! Vor veni si vor impune parerea lor, nu a voastra, a membrilor.


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori