"CONVOCATOR" LA ADUNAREA GENERALA

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo4hgx
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Iun 12, 2010 3:02 am
Contact:

Re: "CONVOCATOR" LA ADUNAREA GENERALA

Mesajde yo4hgx » Mie Apr 13, 2011 8:03 pm

Si uite ca a trecut si "marele eveniment", fara ca apelul nostru sa fi facut vreo diferenta notabila.

Regret ca nu sunt membru FRR dintr'un singur motiv: ca nu'mi pot inainta cererea de retragere!

Succes tuturor!

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: "CONVOCATOR" LA ADUNAREA GENERALA

Mesajde yo3hjv » Mie Apr 13, 2011 11:01 pm

yo2lsp scrie:Un punct de vedere corect, cu care sunt total de acord. Dreptul ti-a dezvoltat "stiinta" discursului. Mai ramane ca ceilalti sa stie sa asculte.
Nu vreau sa fiu rau, dar problemele radiomatorismului romanesc se vor rezolva odata cu schimbarea generatiilor. Pe moment, putine sanse...
Cine doreste schimbarea , alternative sunt: SRR, Asociatia QSO BANAT , si alte cluburi care nu sunt afiliate FRR; sau cum spuneai si tu: pot chiar ei sa constituie una. Totul e sa vrei sa faci ceva. Nu e suficient sa ceri si sa astepti sa se intample. E nevoie sa te mai si implici.

73!


Edi, sunt prea multe orgolii si prea multe pretexte pentru a refuza spiritul comunitar. In cele din urma, organizatiile sunt deschise, transparente si cine are ochi sa vada poate face diferenta.
Cu toate ca optimistul din mine tinde sa iti dea dreptate in ceea ce priveste schimbarea de mentalitate, realistul (cititor de istorie) inclina sa faca apel la cei 2000 si 20 de ani care demonstreza contrarul.
Radioamatorismul a fost transformat intr-o afacere care aduce fie titluri pe legitimatii fie o pensie; de abia cand se va recunoaste statutul de ocupatie in care se cheltuie vom reusi sa dam varfuri si in activitatea competitionala si in fairplay.
Nu degeaba varfurile in radioamatorismul YO au o atitudine mai retrasa si nu se implica in aceste "zbateri".
Iar pentru asta o sa imi iau iarasi castane de la "onor publicul" cititor sau ascultator, la fel ca atunci cand am militat pentru "privat" si pentru "elite".
Si este greu de inteles de ce, radioamatorismul "sportiv" sprijinit si organizat cu pricepere nu reuseste sa fie tot atat de performant ca cel "amatoricesc" precum este cel din, de exemplu, DL?!? Ca orgoliile de aici sunt cu mult peste cele de acolo!
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori