Alegeri 2011 - Lista candidati incompleta

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO4REC
Mesaje: 18
Membru din: Vin Iun 25, 2010 9:14 pm
Contact:

Alegeri 2011 - Lista candidati incompleta

Mesajde YO4REC » Mar Apr 05, 2011 1:17 pm

Un fenomen foarte interesant, are cineva din cadrul FRR un motiv oarecare de a ascunde intenția unui radioamator de a candida la una din funcțiile vacante ?
Am cunoștință de o candidatura depusă in termen statutar, dealtfel si confirmată de primire, dar care nu apare pe lista publicată pe forum.
Dacă este doar o greșeală neintentionata, se poate corecta prin republicarea listei, dacă sunt alte motive, așteptăm un punct de vedere al conducerii FRR. Bineinteles in timp util.

YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: Alegeri 2011 - Lista candidati incompleta

Mesajde YO4PX » Mar Apr 05, 2011 6:52 pm

Unde aşteptaţi un punct de vedere oficial? Aici, pe acest forum? Când aţi văzut ca vreun membru al C.A. să răspundă la o întrebare pusă aici, sau în altă parte? Dar măcar nouă spuneţi-ne cine este persoana a cărei candidatură nu a fost luată în seamă.
YO4PX
Ultima oară modificat Mar Apr 05, 2011 9:33 pm de către YO4PX, modificat 1 dată în total.

YO4REC
Mesaje: 18
Membru din: Vin Iun 25, 2010 9:14 pm
Contact:

Re: Alegeri 2011 - Lista candidati incompleta

Mesajde YO4REC » Mar Apr 05, 2011 9:22 pm

Buna seara

Imi este greu sa cred ca membrii consiliului de administratie nu au fost informati pina in acest moment de existenta celei de-a patra candidaturi pentru functia de vicepresedinte.
Deasemenea nu cred ca nimeni din CA nu se informeaza despre continutul radioamator.ro si radioamator yahoo groups. Inca mai cred ca este doar o omisiune neintentionata, in acest sens republicarea listei complete a candidaturilor este necesara de drept.Cred ca este in interesul tuturor celor ce vor avea mandat de a vota, sa cunoasca in timp util care este lista reala si completa a persoanelor care si-au depus candidatura.
Nu am permisiunea persoanei in cauza de ai da numele, pot sa va spun ca exista o confirmare prin email din parte FRR a primirii candidaturii. Propunerea a venit din partea unei asociatii membre a FRR, a fost depusa in termenul statutar de 5 zile, deasemenea a fost trims si CV-ul aferent.
Inca mai cred in intentia FRR de a organiza alegeri corecte si transparente, deci sa avem rabdare, si sa asteptam republicarea listei, in aceasta seara sau maine dimineata.

yo8cgr
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 5:59 am
Contact:

Re: Alegeri 2011 - Lista candidati incompleta

Mesajde yo8cgr » Mie Apr 06, 2011 7:02 am

Rog sa fiu scuzat, dar nu inteleg ce fel de alegeri se fac la FRR. Se fac alegeri generale sau numai de completare a biroului? Daca se fac alegeri numai de completare este de rau. De ce persoana cu functia de PRESEDINTE nu a avut pana acum curajul sa demisioneze si el din aceasta functie? Pana cand ne v-a mai duce cu presul? Ce a promis ca v-a face ,nu a facut nimic. Probabil este o persoana care se incalzeste numai cu aceasta functie si nu stie ca pentru incalzire sunt si alte surse. I-am vazut si poza. Arata foarte bine. Ii place si popii.
Cu stima pentru toti si cu speranta in mai bine
YO8CGR - Eugen
Campulung Moldoenes


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori