Subiecte de discutie la Adunarea generala

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
n2nnu

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde n2nnu » Lun Noi 07, 2011 5:01 pm

GGX.

Iti multumesc ca mi-ai atras atentia catre siteul nostru. Ai dreptate. El este complet distrus acum. Tocmai am vorbit cu administratorul DC care mi-a spus ca au observat activitatea pe situl meu si au trasat-o la un ISP din Bucuresti. Acum sint in convorbiri cu ei ca sa stabilesca cu precizie cine este persoana respectiva. Pot pune pareu de acuma ca se va dovedi ca este un radioamator Roman :)

Ca sa vezi, "The unintended consequences" :) vrei sa-mi faci un rau si totusi i-mi faci un bine.
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate :)

n2nnu

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde n2nnu » Lun Noi 07, 2011 5:23 pm

Cred ca va trebui sa gasesc timp sa pun la punct blogul meu personal. Mentalitatea unor participanti al acestui forum nu permite conducerea unor discutii civilizate si la obiect. Fenomenul de struguri acrii este asa de prevalent ca impiedica orice communicare cu adevarat stiintifica.
Incepind cu 4bkm, continuuand co 3GGx si terminanad cu cine stie cine, invidia si mandria nejustificata face orice communicare imposibila.

Am sa postez in curind o adresa unde va veti putea varsa veninu in liniste fara sa va fie frica de
admin. :)

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde yo3ggx » Lun Noi 07, 2011 5:25 pm

n2nnu scrie:Tocmai am vorbit cu administratorul DC care mi-a spus ca au observat activitatea pe situl meu si au trasat-o la un ISP din Bucuresti. Acum sint in convorbiri cu ei ca sa stabilesca cu precizie cine este persoana respectiva.

Nu merita efortul sa investigati. Puteti intreba si va spun tot ce vreti sa stiti..:-)

n2nnu scrie:Ca sa vezi, "The unintended consequences" :) vrei sa-mi faci un rau si totusi i-mi faci un bine.

Am invatat la scoala (romaneasca, e adevarat) ca de cele mai multe ori critica este constructiva.
Eu voiam sa fac un bine, dar cum apartinem unor culturi diferite (ca sa nu spun opuse) e normal sa fie inteleasa pe dos.

n2nnu scrie:Sa-ti dea Dumnezeu sanatate :)


Si dumneavoastra la fel (dar fara ":)" de la sfarsit. Eu vorbesc serios...

73 Dan YO3GGX

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde yo3ggx » Lun Noi 07, 2011 5:46 pm

n2nnu scrie:Cred ca va trebui sa gasesc timp sa pun la punct blogul meu personal. Mentalitatea unor participanti al acestui forum nu permite conducerea unor discutii civilizate si la obiect.

Sper ca e vorba de alte discutii, nu de cea de fata.
Eu tocmai asta am incercat. Sa port o discutie civilizata si mai ales la obiect.
Din pacate raspunsul nu a fost pe masura.

n2nnu scrie:Fenomenul de struguri acrii este asa de prevalent ca impiedica orice communicare cu adevarat stiintifica.

Inca mai incerc sa gust strugurii ca sa pot spune daca sunt acri sau nu. Din pacate viticultorul, din cate se pare, i-a cultivat virtual si nu am de gand sa gust nici biti, nici vorbe...
Astept un esantion macar din strugurii mult laudati... dar cred ca-i astept degeaba, nu sunt decat cel mult pe hartie. Astept cu nerabdare sa ma contraziceti cu realizari palpabile, nu cu vorbe si pagini web pompoase (ca termeni dar nu si continut). Atunci vom putea discuta stiintific si la obiect.

O fi la noi "pamantul" mai putin roditor, dar tot iese ceva ce poate fi aratat, gustat..

n2nnu scrie:Incepind cu ..., continuuand co 3GGx si terminanad cu cine stie cine, invidia si mandria nejustificata face orice communicare imposibila.

Eu am incercat sa comunic, dar se pare ca am vorbit singur. Ca sa fiu invidios pe cineva (invidie pozitiva si constructiva) ar trebui sa am macar un motiv. Inca il mai astept.
Pe cine si de ce as putea fi invidios?

In epoca in care traim sunt nenumarate exemple de oameni care incearca sa dovedeasca ce si cat de mult au cltit. Atat de mult incat nu prea le-a mai ramas timp sa si realizeze ceva...
mai mult decat sa apese CTRL+C si apoi CTRL+V.

n2nnu scrie:Am sa postez in curind o adresa unde va veti putea varsa veninu in liniste fara sa va fie frica de
admin.

Chiar daca nu pare (din exterior) traim intr-o tara libera. Libertatea de exprimare este garantata prin constitutie. Sunt absolut convins ca admin-ul nu o va incalca. Dovada cea mai concreta? Faptul ca puteti in continuare sa scrieti pe acest forum, care sincer ar fi fara sare si piper frara dumneavoastra.

73 Dan YO3GGX
P.S. Si uite cum incet incet s-au adunat o gramada de subiecte pentru Adunarea Generala...:-)

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde yo3hjv » Lun Noi 07, 2011 6:21 pm

Dane, nu ai informatiile la zi!
Mai nou e vorba de Sandlabs din Yonkers, Hughes Terrace, dar si aia s-a dus de rapa... Am incredere insa, ca Andromeda a prevazut tot!
Sau, de fapt, vine sfarsitul lumii si de aia s-au dus "low profile"...
Vezi si mirarile de aici: http://web.archiveorange.com/archive/v/ ... Ti5Cnw8xbt
Sau ce "urme" a lasat prin alte locuri de pe internet: http://lists.contesting.com/_amps/2002-12/msg00124.html Numai pareri bune, nu?

Legat de Adunarea Generala, cred ca principalul subiect de lamurit ar fi daca este nevoie sa se abandoneze afilierea si sa se treaca la asocierea de persoane. in opinia mea, asta este sursa problemelor si cauza neintelegerilor.
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Andromeda si Sandlabs

Mesajde yo9fmp » Lun Noi 07, 2011 6:27 pm

Vad subiecte ptr.Litigii si Instante pe ceea ce scrie Steve WA1QIX ...
illegal CB operators,Disguise their identity...First of all Mark is a fraud.
.......................................................................................
> >"mark" <mark@sandlabs.com>
> >is Alex Sandbrand N2NNU (Alex@sandlabs.com)
> >and Alex Von Yonkers
> >and probably several others as well.
> >
> >He is also a disgrace to the ham community as well. Just check the FCC
> >enforcement logs.
> >Someone suggested checking out his two MS and his PhD credentials but he
> >will not give you his real name anyway.
Sandlabs is a blank, however.
Si eu credeam ca este vorba despre http://www.axnscifi.ro/shows/andromeda :lol: :lol: :lol:

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde yo3hjv » Lun Noi 07, 2011 6:48 pm

Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

n2nnu

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde n2nnu » Lun Noi 07, 2011 7:36 pm

9fmp :)
Se cunoste securistu :)

3hjv.

Atentie! esti foarte aproape de o reclamatie la ANCOM si 9fmp nu te va putea ajuta!

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Subiecte de discutie la Adunarea generala

Mesajde n2yo » Lun Noi 07, 2011 7:56 pm

Imi pare rau sa constat, dar discutia nu mai contine niciun fel de "Subiecte de discutie la Adunarea generala", asa ca se incheie aici.

73s de CipriaN N2YO


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori