Noul Statut si Noul Consiliu de Administratie

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Noul Statut si Noul Consiliu de Administratie

Mesajde yo9fmp » Dum Apr 10, 2011 10:23 pm

Ne spune cineva si noua celor ce nu am putut participa la Adunarea asta fantastica cum s-a terminat/ce hotarari s-au luat...si mai ales cum s-a modificat Statutul ala miraculos?
S-a inaugurat minunata Casa a Radioamatorilor cu nemai-intâlnitul Birou de QSL -uri?
Ce alte promisiuni s-au facut si de catre cine?
Am cautat pe site-ul oficial si nimic...
Iar aici am vazut doar niste poze facute de catre Nini(yo3ccc)din care mi-a atras atentia ca s-a dat o masa cu pahare de spritz/ca de obicei...
S-a schimbat ceva sau a ramas ca inainte?

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

VREAU SI EU!

Mesajde yo9fmp » Dum Apr 10, 2011 11:44 pm

Am vazut in pozele postate de yo3ccc la sfarsitul Adunarii miraculoase multa euforie...
Domnii ciocneau paharele iar unii se scobeau cu scobitori fireste intre dinti poate de resturi ale fripturilor devorate...
Am si eu o intrebare.
Scuzati ca sunt insistent.
Radioclubul meu nu mai exista.
Nu mai are nici CIS-ul ala,nu a avut sprijinul fostei federatii si am auzit ca s-a votat radierea lui de pe o lista acum vreo 2 zile...ca nu mai exista de drept.
Practic s-a dus dracu ca atatea zeci de alte cluburi...
Acuma intreb...
Ce facem cu bunurile existente de fapt, cu aparatura,mobilierul,sculele,pilonul si antenele?
Sunt evidente contabile ptr ele?ca eu nu le-am vazut de vreo 30 de ani...
Le praduim intre noi?
Sau folosim rubrica de vânzari de pe site-ul asta unde nu dam vreun nume sau indicativ?
Ce ziceti domn Secretar?
Cum ar fi legal?http://www.qsl.ro/yo3ccc/Sedinta%20CA%20al%20FRR%2009.04.2011/slides/P3210075.html#picttop

p.s. va rog insistent sa mi se raspunda in mandatul asta.
Prefer aici!

Avatar utilizator
yo3gjc
Mesaje: 18
Membru din: Lun Iun 14, 2010 3:05 am
Contact:

Re: VREAU SI EU!

Mesajde yo3gjc » Lun Apr 11, 2011 12:06 am

Pai e simplu...o sa trebuiasca sa le donati la 8WW sa-l ajute la furaciuni, eventual faceti o cheta sa strangeti si bani de transport si apoi cu umilinta, in genunchi, rugati-l sa va primeasca donatia cu promisiunea unui chiolhan regesc cu ragaieli de mici, bere si...altele.
yo9fmp scrie:Am vazut in pozele postate de yo3ccc la sfarsitul Adunarii miraculoase multa euforie...
Domnii ciocneau paharele iar unii se scobeau cu scobitori fireste intre dinti poate de resturi ale fripturilor devorate...
Am si eu o intrebare.
Scuzati ca sunt insistent.
Radioclubul meu nu mai exista.
Nu mai are nici CIS-ul ala,nu a avut sprijinul fostei federatii si am auzit ca s-a votat radierea lui de pe o lista acum vreo 2 zile...ca nu mai exista de drept.
Practic s-a dus dracu ca atatea zeci de alte cluburi...
Acuma intreb...
Ce facem cu bunurile existente de fapt, cu aparatura,mobilierul,sculele,pilonul si antenele?
Sunt evidente contabile ptr ele?ca eu nu le-am vazut de vreo 30 de ani...
Le praduim intre noi?
Sau folosim rubrica de vânzari de pe site-ul asta unde nu dam vreun nume sau indicativ?
Ce ziceti domn Secretar?
Cum ar fi legal?http://www.qsl.ro/yo3ccc/Sedinta%20CA%20al%20FRR%2009.04.2011/slides/P3210075.html#picttop

p.s. va rog insistent sa mi se raspunda in mandatul asta.
Prefer aici!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Noul Statut si Noul Consiliu de Administratie

Mesajde yo9fmp » Lun Apr 11, 2011 12:53 am

@Dane...
E o traditie in tara noastra sa cumperi pe nimik orice.
Acuma,eu sunt mai prostanac.
Cine este domnle yo8ww-ul asta?
Este si el membru in CA?
Este vreun campion?
Scrii matale ca este consumator de mici si bere/am retinut dar ce are asta de a face cu Noul Statut al amatorilor(de radio nu de mici)sau cu FRR-ul asta
Pe cuvant daca inteleg.
Ajutati-ma!


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori