Noul statut al FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo8cln » Lun Apr 08, 2019 12:19 pm

Am pus 4 intrebari la care ar trebui sa raspunda cineva (cu bun simt). Nu am cerut nicio ancheta (nu am cui) . Am indraznit sa-mi exprim niste pareri (oare nu este voie ?) . Nicaieri sintem acum si aceasta " garnitura" noua are o misiune deosebit de dificila . Dar mentin parerea mea ca intrusii trebuie inlaturati indiferent de pozitia ocupata in comisii ( HSCW, US , UUS, creatie tehnica...) 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo3gh » Lun Apr 08, 2019 1:44 pm

Creatie tehnica ? ... nu credeti ca CT-ul vechi a facut ceva in ultimul mandat ( Cristi, Sorin, Cristian, Liviu ...) ?
Eu zic ca da , mai mult decat multe alte CT-uri... Sorin Nimara ca membru si acum sef CT va poate spune , cred ca ati scris in graba fara sa verificati ...

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo8cln » Lun Apr 08, 2019 1:55 pm

Am pus ... nu am vrut sa trec toate comisiile dar nici nu am subliniat vreuna ! E timpul ca cei care se simt cu "musca pe caciula" sa se retraga . 73 !

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO4BKM » Lun Apr 08, 2019 1:59 pm

Un forum deschis al FRR rezolva de la sine problemele de genul celor puse de YO8CLN, fara nicio tenta de vendeta. Cel putin se pun intrebari si se cauta raspunsuri, comunitatea noastra le afla si le dezbate, nu te mai simti persiflat cand esti cu dreptatea in mana, ai impresia ca este cineva care te asculta si care, poate, iti va da si lamuriri competente. Exista un statut, exista regulamente, bune sau rele, asa cum sunt ele, dar exista si ne ghideaza, numai ca acestea contin prevederi din care unele nu au fost respectate in mod vizibil de vehile stafuri, motiv de nemultumire si de tensiune, ele trebuie aratate, cel putin ca sa se stie si sa creeze convingerea ca nu se vor mai produce. Este necesar un feed-back real, nu formal, "zgomotul de fond" al comunitatii trebuie ascultat, nu filtrat.
72!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

yo7fws
Mesaje: 136
Membru din: Lun Mai 14, 2012 9:49 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo7fws » Lun Apr 08, 2019 5:29 pm

Felicitari echipei invingatoare! De voi depinde viitorul FRR si evolutia radioamatorismului YO pe viitor.
Succes!!!

Costi YO7FWS

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo3gh » Lun Apr 08, 2019 7:50 pm

yo8cln scrie:Am pus ... nu am vrut sa trec toate comisiile dar nici nu am subliniat vreuna ! E timpul ca cei care se simt cu "musca pe caciula" sa se retraga . 73 !

:)))) Sorin Nimara nu s-a retras ;) continua treaba buna nevazuta de altii :)

YO5AVN
Mesaje: 140
Membru din: Lun Mar 21, 2011 12:18 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO5AVN » Vin Apr 12, 2019 9:27 pm

Felicitari noilor membrii AG ! Felicitari delegatilor - care se pare ca in majoritatea lor (din pacate cu multe exceptii) au avut sange in batul vesel si au votat dupa convingere si nu dupa "indicatii"!
Cu anchetari eu zic ca nu e cazul sa se pearda vremea si sa se creeze discordii/dusmanii. Cei ce au facut atata rau si asa NU sunt HAM radio - sunt doar indivizi cu autorizatie ANCOM.
Cred ca noul AG sa stabileassca foarte clar si precis atributiile sarcinile si limitele de competenta ale secretarului generaaal si sa urmareasca ca acestea sa fie aplicate/executate INTOCMAI ! Altfel - sry - postul eliberat, concurs....si pus pe altcineva loial noului AG si a HAM SPIRIT!

Deci gata cu vorbe, gata cu vaicareala - era noua - reformulat ar suna cam asa: "Hai la munca cea mare - bob cu bob sa ne unim!" ... sper sa se si faureasca!

73&GL
Joska
YO5AVN


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori