Noul statut al FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo3gh » Dum Apr 07, 2019 6:41 pm

Felicitari tuturor ! O schimbare buna , acum sa vedem si rezultatele !

Avatar utilizator
YO9FNP
Mesaje: 89
Membru din: Lun Noi 29, 2010 3:26 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO9FNP » Dum Apr 07, 2019 6:57 pm

Multumesc tuturor celor care ne-au trimis propuneri si mesaje de incurajare inainte de alegeri si felicitari dupa...
Multumesc celor care au crezut in noi si speram sa le confirmam asteptarile.
Radioamatorismul trebuie sa redevina pasiunea care sa ne apropie si nu sa ne dezbine!
73,
Dan YO9FNP

YO9GJX
Mesaje: 284
Membru din: Mie Iul 28, 2010 9:33 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO9GJX » Dum Apr 07, 2019 7:25 pm

Formidabilă răsturnare de situație și o surpriză plăcută. Noua echipă o să facă desigur multe dar nu trebuie lăsat totul pe ei, trebuie să ajutăm fiecare cu ceva, atât cât poate fiecare.
În mod sigur o să avem ceva ce n-am avut deloc până acum, filosofia Open Source ;) , deschidere și comunicare la toate nivelele, de fapt de la lipsa de comunicare a plecat tot răul.
Doamne ajută!

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO4BKM » Dum Apr 07, 2019 7:32 pm

Și vechea echipă va trebui să facă multe: bagajele!
73!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo9rij » Dum Apr 07, 2019 8:26 pm

FELICITARI SINCERE noii echipe!
73! de YO9RIJ PETRICA

YO9JAR
Mesaje: 36
Membru din: Mie Iun 30, 2010 7:56 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO9JAR » Dum Apr 07, 2019 8:38 pm

Felicitari!

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo8cln » Lun Apr 08, 2019 8:48 am

Simbata seara , cind au inceput sa vina mesajele de la AG m-a apucat un moment de "euforie" ( ceva asemanator am simtit si in decembrie 1989 cind aveam 34 de ani ). Atunci m-am " lecuit" repede ?
Mesajele erau inbucuratoare dar erau exprimate de oameni tristi ! Expresii " totul s-a desfasurat ca la usa cortului" au continuat si duminica ! Acum intrebari :
1. Cine a creat acea atmosfera de " usa cortului " si cu ce scop ?
2. Cine a dat telefoane unor delegati vineri seara cum ca nu se mai tine AG ?
3. Cine a sustinut ca numarul cluburilor care trebuiau sa aiba reprezentanti la AG este de 52 cind in realitate era 42 ?
4. De ce nu a fost publicat pe site-ul frr numarul cluburilor care au achitat taxele (conform statut) si numarul membrilor care stabilea criterii de votare ? Cine trebuia sa faca aceasta ?
Noul CA al FRR va trebui sa identifice personajele care au dus la decaderea organizatiei in ultimii 7 ani si sa-i invite " la plimbare", asta daca nu se va apela la "demisia de onoare" !
Este imperios ca si in comisii sa nu mai existe personaje dubioase , habarniste si opurtunisti .
Sperantele sint foarte mari ! 73 !

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO8TK » Lun Apr 08, 2019 9:51 am

Nu este necesar sa faca ancheta CA al FRR ci ne au fost xyz personaje negative. Ei au fost trimisi acasa prin votul delegatilor . CA al FRR are alte atributii. Sunt multe alte lucruri mult mai importante de facut. Nu politie! Daca incecep cu razbunari de acest fel riscam sa ajungem ......nicaeri. Se vede ca dilemele continua la nesfarsit. Frica unora ca peste noapte alegerile pot fi pierdute este oarecum justificata...seamana cu alegerile din 2009 cand scorul sa schimbat peste noapte. Cei care au fost in acel partid stiu mecanismul....si au dileme .Hi!!
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde yo5ajr » Lun Apr 08, 2019 10:34 am

Ai dreptate Silviu. "Vanatoarea vrajitorilor rai" ar lua din energia garniturii nou alesi, la ce bun? In istoria radioamatorismului tot la partea "gunoi" ajung, si asta este snctiunea istorica a celor multi pe veci. Sant multe de schimbat, reparat, ca de ex. amenintarea din Statut privind "aducerea prejudiciilor imaginii FRR" - care este ambigua si undeva chiar anticonstitutionala etc. Hadeti sa dam curajul si sprijin moral noilor alesi. 73 de Miki

YO9IRF
Mesaje: 328
Membru din: Sâm Iul 21, 2012 4:43 pm
Contact:

Re: Noul statut al FRR

Mesajde YO9IRF » Lun Apr 08, 2019 11:40 am

Felicitari Dan, succes maxim !

Asta pare "refresh-ul" pe care il astepta multa lume, de mult timp.


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori