Site-ul FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo8sgm
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 14, 2013 11:28 pm
Contact:

Site-ul FRR

Mesajde yo8sgm » Vin Apr 26, 2019 3:56 pm

Salutare tuturor,

Dupa o absenta de aproape un an e zile datorata unei motivatii ce tine de balacareala si jignirile permanente proferate de mereu aceeasi neimpliniti "critici carcotasi" fara initiativa, m-am hotarat sa incerc acum sa "afizez" un pdv. Ma bucur sincer ca perspectiva activitatii FRR este, unanim identificata pana acum, ca imbucuratoare. Este un pas mic spre mai bine si este un pas bun. MI-au placut toate postarie, mai ales ce a lui YO4BKM referitoare la voluntariat. Aici astept o schmbare totala de atitudine. Am "voluntariat" chiar insistent pe domeniul Situatiilor de urgenta mai bine de 6 luni insa "am vorbit ca trelevizorul". Am realizat si am transmis un inceput de politici si proceduri in acest domeniu si...nicio reactie ca interes pentru acest domeniu in care am lucrat aproape 8 ani in tara si in afara ei. Poate acum o sa fiu pus la treaba de un responsabil al CA altfel, eu nu mai vin cu initiative doar ca sa ma aflu in treaba.

Audentis Fortuna Iuvat!

73!...de YO8SGM

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Pagina FRR

Mesajde YO4BKM » Lun Iun 10, 2019 10:39 am

Buna ziua,
Atasez cateva capturi ecran care arata ce se intampla la mine cu pagina FRR, rubrica Discutii, http://www.hamradio.ro/discutii
Cand a fost infiintata am putut sa o accesez de pe laptop, direct din google. Dupa un timp, cu acelasi laptop si aceeasi retea de date, accesul imi era refuzat dar puteam deschide pe telefonul mobil care folosea aceeasi retea de date a Telekom. De fapt, cu laptopul accesez internetul prin intermediul telefonului mobil cu aplicatia Hotspot. Destul de incomod cu tastarea pe telefonul mobil am scris la rubrica Discutii a FRR ce se intampla, am primit sfatul sa deschid din gmail in loc de google. Mi-am facut cont pe gmail si am putut deschide de cateva ori, dar acum apare acelasi blocaj cu aceleasi mesaje, mai intai mesajul A aparut o eroare (#383) in timpul comunicarii cu serverul. REINCARCATI, dupe ce reincarc apare alt mesaj, Acest grup ori nu exista, ori nu aveti permisiunea sa il accesati. Daca stiti sigur ca grupul exista, contactati proprietarul grupului si solicitati acces.
De pe telefonul mobil am deschis Despre grup din rubrica Discutii unde a aparut o trimitere prin e-mail catre forum cu precizarea ca se poate contacta proprietarul si administratorul. Am accesat trimiterea, am scris mesajul cu explicatiile in genul cedlor de mai sus, dar a fost refuzata expedierea lui, cu recomandarea sa mai incerc. Am mai incercat odata, a aparut acelasi mesaj, acum incerc pe radioamator.ro, singurul forum care functioneaza fara sa dea peste mana.
Si, pentru ca tot am deschis discutia, mai semnalez cateva lucruri pe care, firesc, ar fi trebuit sa le scriu pe Forumul FRR. Constat ca din 22 mai nu s-a mai scris nimic nou la Discutii. Sunt goale de continut, comparativ cu vechea pagina a FRR, Arhiva, Stiri sau comunicate sportive, exista doar QTC-urile din februarie-august 2017, nu gasesc regulamentele campionatelor din calendarul competitional.
Atasez pagini ecran care arata cele semnalate mai sus referitor la Discutii si rog sa ma lamureasca cineva cu privire la ce se intampla pa pagina FRR. Primele doua figuril sunt copii ecran de pe laptop (se vede ca este activ gmail), celelalte doua sunt copii ecran de pe telefonul mobil.
73!

---
admin edit
Mesaj mutat: exista un topic pe aceeasi tema, nu este necesar deschiderea unui nou subiect!
Fişiere ataşate
FRR-1.png
FRR-2.png
FRR-3.png
FRR-4.png
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

YO4ISC
Mesaje: 22
Membru din: Mie Oct 16, 2013 10:58 pm
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde YO4ISC » Lun Iun 10, 2019 6:10 pm

YO5BFJ scrie:Dupa parerea mea consiliul nu poate face totul singur. Trebuie ajutat prin VOLUNTARIAT de intreaga comunitate , nu numai de "sportivi". Asta daca vrem sa avem pretentia sa ne reprezinte pe toti . Din cate am citit prin documentele prezentate de candidati, si mai ales de presedinte , se doreste acest lucru. Succes !



Cititi va rog cu atentie ultimul rand din pagina home a sitului HAMRADIO.RO.
Dupa ce o sa dispara de acolo mai vedem...
Fişiere ataşate
hamradio.jpg
'73 de YO4ISC
Cristel TEODORESCU,

Imagine
YO3KXL/RoLink Team
http://www.rolink-net.ro

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde YO4SI » Lun Iun 10, 2019 8:54 pm

Am citit draga Cristel . Un psiholog cred ca ar spune ca este descurajant pentru cei neafiliati.
Eu iti multumesc pentru ce faci pentru noi. Ce m-as face eu cu YO4SI-7 daca nu ai fi dumneata,
neafiliat FRR sa-mi preiei tramele de APRS ? Iti multumesc din suflet !! Mircea = yo4si.
Fişiere ataşate
Pagina1FRR.JPG
Se incearca, se incearca mereu...
Pagina1FRR.JPG (65.97 KiB) Vizualizat de 7988 ori

yo4fyq
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 12:43 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo4fyq » Mar Iul 02, 2019 9:35 pm

Salut ,
Sitele FRR a intrat in proces de schimbare www.hamradio.ro , precum si sectiunea Forum a devenit mult mai prietenos prin noua interfata http://www.hamradio.ro/phpbb/
73 de YO4FYQ/KN44FD Claudiu
http://www.uus.ro

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo6rk » Mie Iul 03, 2019 8:07 am

Asa mai arata a site de federatie, felicitari! Chiar imi place sa-l rasfoiesc.
Cel vechi parca era de... saraci HI.
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

yo7fws
Mesaje: 136
Membru din: Lun Mai 14, 2012 9:49 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo7fws » Mar Iul 09, 2019 9:59 am

Salut

Site-ul FRR este ok. Ce nu mi se pare ok este faptul ca mesajele scrise la sectiunea Forum, trebuiesc aprobate de Admin. Cum adica aprobate? De ce? Corect este ca mesajul sa fie publicat in timp real.

Salutari !
Costi YO7FWS

yo3lw
Mesaje: 40
Membru din: Dum Mai 14, 2017 7:53 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo3lw » Mar Iul 09, 2019 10:20 am

@yo7fws. Multumim pentru informare. Vom verifica solicitarea Dvs si ...din cate imi amintesc am activat postarea automata. Este important sa avem feedback din partea utilizatorilor pentru a putea rezolva problemele. Va doresc o zi buna in continuare! 73 de Cristi, yo3lw

yo7fws
Mesaje: 136
Membru din: Lun Mai 14, 2012 9:49 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo7fws » Mar Iul 09, 2019 5:22 pm

Salut Cristi

Trebuie pus pe pagina principala un anunt vizibil, link, in limba engleza, unde participantii, la CIUUS, din afara tarii, sint informati unde se incarca fisele de concurs. Acesta trebuie sa ramina acolo o luna de zile cit dureaza perioada de primire a fiselor. Daca cineva intra si nu gaseste informatia aceasta, pleaca si numai revine niciodata, iar asta inseamna o fisa lipsa.

Salutari!
Costi YO7FWS

yo5puv
Mesaje: 135
Membru din: Vin Mai 22, 2015 9:59 pm
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo5puv » Lun Iul 25, 2022 11:29 am

Actualmente site-ul hamradio.ro are ceva problema critica...
eroare-hamradio-ro.png
eroare-hamradio-ro.png (6.33 KiB) Vizualizat de 2109 ori


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori