YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde YO4PX » Sâm Mar 10, 2012 3:08 pm

Într-un mesaj primit astăzi dl. Adrian Zaiţ, secretarul general interimar al FRR a răspuns întrebărilor prezentate în Scrisoarea deschisă pe care i-am adresat-o în 5 martie 2012. Răspunsurile sale au fost inserate cu albastru în textul articolului.
http://yo4px.blogspot.com/2012/03/scrisoare-deschis-catre-dl.html
Cititorii sunt invitaţi în continuare să contribuie cu comentarii sub articol. Sunt preferabile comentariile asumate prin semnătura cu numele şi/sau indicativul autorului.
YO4PX
http://yo4px.blogspot.com

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde yo7ilv » Sâm Mar 10, 2012 4:25 pm

:!:
In sfarsit!! Dumnezeu ne-a grait!!!Dupa doi ani de ...post si rugaciuni!!!
Totusi , acest raspuns , pentru mine ,naste alte intrebari! :?
- de ce tocmai acum?!
- de ce tocmai la rugamintea Dvs. ?
- dar Dvs. , de ce i-ati pus aceste intrebari abia acum , in prag de primavara si ...alegeri? :o

cu deosebita consideratie!!!

YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde YO4PX » Sâm Mar 10, 2012 4:41 pm

Simplu:
Acum, pentru că acum urmează Adunarea generală a FRR şi, implicit, alegerile generale pentru Consiliul de administraţie;
De ce la rugămintea mea? De fapt nu era o "rugăminte" ci o cerere, dar regulile comportamentului civilizat prescriu ca atunci când te adresezi cuiva cu o cerere, s-o faci sub formă politicoasă. Ar trebui să-l întrebaţi pe YO8OW de ce mi-a răspuns mie şi nu de pildă Dv. Probabil pentru că nu i-aţi adresat întrebări organizate într-un material jurnalistic apt de a fi publicat.
De ce abia acum? Probabil nu ştiţi că eu adresez astfel de întrebări de multă vreme, şi nu numai în articole de pe saitul meu, ci şi în nenumărate mesaje şi scrisori trimise de mulţi ani conducerii FRR. De ce nu am primit răspunsuri până acum? Întrebaţi-i pe cei care trebuiau să dea aceste răspunsuri - membrii Consiliului de administraţie al FRR. Primăvara este un factor care în sine nu joacă niciun rol în chestiunea de faţă, cu atât mai mult joacă însă alegerile în Consiliul de administraţie. A se vedea răspunsul la întrebarea "de ce acum?"

yo3sk
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 20, 2010 12:34 pm
Contact:

Re: YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde yo3sk » Dum Mar 11, 2012 11:13 am

@YO7ILV
Iti recomand sa urmaresti blogul lui YO4XP.
Like CQ MAGAZIN.

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde yo7ilv » Dum Mar 11, 2012 6:36 pm

@yo3sk
yo3sk scrie:Iti recomand sa urmaresti blogul lui YO4XP

Ca sa aflu.......Ce??? Despre relatia radioamatorilor din Burkina Faso cu presa? Multumesc pentru sugestie, dar nu ma intereseaza!!!!Pe mine ma intereseaza mai mult relatia radioamatorilor Papuashi cu Federatia de Radioamatori din Papua- Noua Guinee!!!Si despre subiectul asta ,n-am gasit nimic pe blog!!! ;)

YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: YO8OW raspunde la intrebarile Scrisorii deschise

Mesajde YO4PX » Lun Mar 12, 2012 7:41 am

Comentariile sunt binevenite, dar având în vedere că s-a încercat înscrierea unor comentarii anonime cu un conţinut abject, cu expresii obscene, vulgarităţi, atacuri de o violenţă verbală cu totul ieşită din comun şi care au fost respinse de la publicare, cu începere din 12 martie 2012 pe blogul meu nu se vor mai accepta decât comentarii asumate prin semnătură cu numele şi indicativul real al autorului. Chiar şi acestea vor fi respinse dacă vor conţine elemente care contravin unui comportament civilizat.
YO4PX
http://yo4px.blogspot.com/2012/03/scrisoare-deschis-catre-dl.html
http://yo4px.blogspot.com


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori