Alegeri FRR , Martie 2012

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo3fhx
Mesaje: 59
Membru din: Mar Iul 26, 2011 8:21 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo3fhx » Vin Mar 30, 2012 2:54 pm

@yo9cho Era chiar ultimul lucru de care aveam nevoie ,un moderator strain ,rupt de realitatile din tara noastra ,dar foarte activ si incisiv!Poate totusi mai faci o pauza bine meritata si ne ierti o vreme pentru ca tot nu intelegi despre ce e vorba.73!

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo8cln » Vin Mar 30, 2012 3:03 pm

Oare noi intelegem...... ?
73! de yo8cln

yo3fhx
Mesaje: 59
Membru din: Mar Iul 26, 2011 8:21 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo3fhx » Vin Mar 30, 2012 3:18 pm

@yo8cln Nu cred d-ta n-ai inteles dar dl.yo9cho a spus clar ca nu intelege ce am postat pe forum!73!

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo8cln » Vin Mar 30, 2012 3:25 pm

Cu scuze, am uitat !? Am vazut aici o postare de genul "va fi armonie si se vor limpezi treburile",
postare facuta de aceeasi persoana, care cu ceva timp in urma ameninta cu dosare penale si
suspendari de indicative...! Cind va fi armonie, inainte sau dupa cele penale...?
73! de yo8cln

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde YO9CHO » Sâm Mar 31, 2012 1:37 am

Draga Marian, YO3FHX, te citez :
Am din nou cateva nedumeriri trecand peste lupta pentru ciolan si maduva .Se constata ca exista o lupta surda intre districtele yo8 si yo3 via yo9 cu privire la candidatii pentru alegerile FRR.De ce oare nu se implica nimeni din celelalte districte (2,4,5,6,7)?


Am sa raspund intai la aceasta postare a dumneavoastra deoarece vad, ca, chiar si dumneavoastra sunteti nedumerit...:
1.Afirmati in postare, ca treceti peste "lupta pentru ciolan si maduva" si imediat afirmati ca exista "o lupta surda" intre YO8 si YO3 via YO9....
Raspunsul meu: Deci nu treceti peste "ciolan"?Vorbiti de o "conspiratie"? :?:

Este o nedumerire personala de natura retorica.

2.Postarea dumneavoastra este facuta pe data de 29, deci cu o zi inaintea alegerilor si puneti intrebarea : "De ce oare nu se implica nimeni din celelalte districte (2,4,5,6,7)"....
Raspunsul meu: Daca va uitati pe lista afisata, constatati ca sunt doi din YO5 si unul din YO7. Lipsesc din YO2,YO4 si YO6. Motive pot fi obiective si inteleg acest lucru.

3."Se preconizeaza totusi alegerea unor sexagenari (si eu sunt din aceasta categorie),nu se vrea cu nici un chip promovarea de cadre tinere."
Raspunsul meu: Aici am o explicatie.Tinerii fac parte din zona activa (cati pot sacrifica eficient din timpul lor ?).In acelasi timp, vad in lista publicata ca exista si candidaturi de tineri (contestate de unii pe forum - ciudat , nu?)

4."De ce oare dl. Voiculescu YO3JX nu are nici un contra candidat ,oare din acesta tara de radioamatori nu s-a mai gasit nimeni care sa candideze ,sau deja jocurile sunt facute ,nimic nu mai merge cum se spune la ruleta?"
Raspunsul meu: Iar "conspiratie?" :? Probabil ca "din aceasta tara de radioamatori" nimeni nu a vrut acest post , sau, daca l-a vrut, nu a indeplinit conditiile de angajare.

Citind cele postate de dumneavoastra, nu inteleg rostul lor, la o zi diferenta pana la alegeri...si cand am facut aceasta afirmatie, fiti convins ca nu sunt chiar "rupt de realitatile din tara NOASTRA", adica si a mea.
De asemeni: "Era chiar ultimul lucru de care aveam nevoie ,un moderator strain ", doamne ce seamana cu un citat din "clasicul" Vadim Tudor! Am sa va spun ca totusi nu sunt strain, sunt cetatean roman cu drept de vot, ca si dumneavoastra.
Poate totusi mai faci o pauza bine meritata si ne ierti o vreme pentru ca tot nu intelegi despre ce e vorba
Recunosc , sunt "mai greu de cap" da...daca tot este FORUM, de ce sa va "les"( ca sa citez pe unii tineri din ziua de azi ce se exprima ceva mai "abrupt", expresia fiind: "Hai ne leshi ma.."? :lol:
Oricum, la "neintelegerile mele" nu ati raspuns daca aveti alte propuneri...
Cu stima si speranta ca imi dati voie sa mai postez. 73!

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

''Alegeri'' FRR , 1 Aprilie 2012

Mesajde yo9fmp » Sâm Mar 31, 2012 6:16 pm

Am primit un mail de la mai multi radioamatori...
Nu stiu de unde provine si daca expeditorii sunt reali
Nu stiu ce sa zic...

--- On Mon, 3/26/12,
Subject: [CA FRR] Alegeri
Date: Monday, March 26, 2012, 9:54 PM
Romeo te rog scoate-l pe Dan Voiculescu YO3JX de pe lista e mai bine asa, si ii voi motiva decizia de a nu-i valida candidatura in baza statutului FRR. De asemenea te rog pune lista cu candidaturi pe pagina federatiei. Cu respect Adrian


Tot vorbind cu baietii informati am aflat ca dl Adrian este un om tare bogat si cu mare experienta in Proiecte, ca din banii lui ar fi sponsorizat cu 40% el si 60% fonduri U.E. instalarea unui sistem de repetoare vhf+uhf in fiecare judet al minunatei noastre tari.
Ca ar fi un Contract cu DRTV pentru a le folosi spatiile,turnurile...si incepand cu 1 Iunie trebuie sa se inceapa miraculoasa instalare timp de 1 an.
Acuma cica se invoca o prevedere din Statut(nu stiu detalii)cum ca Secretarul General trebuie sa fie si Ordonator de credite.
Cert este un lucru.
Nu am vazut ceva despre acest Proiect pe site-ul FRR/stiu ca Proiectele trebuie sa fie prezentate public.
Am cautat pe Google despre acest Proiect S.F. despre asa-zisa Retea de urgenta a radioamatorilor si nu am gasit absolut nimic.
Adica,in vreme de Criza este tare important sa avem instalati repetori radio pentru radioamatori.
De altfel nici nu stiu daca noi,radioamatorii avem vreun Protocol de cooperare cu I.S.U.,alte Institutii,sau atributii legale in situatii de urgenta.
Dar ce conteaza asta?
Nu m-ar mira sa fie ceva legat de 1 Aprilie.
In final,ptr. mine nu are importanta cine este Secretar general chiar daca Adrian a ramas interimar pana se termina acest minunat exercitiu atat de bugetar cu fonduri atat de private /se doreste interimatul...
Inteleg un singur lucru,ca yo3jx este sarac si nu a avut relatiile poate politice? sau poate experienta necesara pentru a castiga Proiecte castigatoare.
Am un sentiment ciudat vizavi de transparenta fata de ceea ce se intampla in acest FRR.
Se fac multe lucruri pe furis.
Specific romanesc?

Ultima oară modificat Sâm Mar 31, 2012 8:12 pm de către yo9fmp, modificat de 7 ori în total.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9fmp » Sâm Mar 31, 2012 7:09 pm

''Stimate'' domn din yo8...credeam ca poti sa imi spui ceva despre ''proiectul'' asta atat de secret despre repetori dar vad ca te preocupa tare mult procesele si parchetele,esti obsedat de Instante.
Fii convins ca nu am violat nici o corespondenta,mie mi s-au adresat mail-urile,pot face dovada cu IP-urile daca mi se va cere de catre Institutii abilitate.
Nu am postat date personale,insulte sau calomnii la adresa cuiva ci am folosit termeni politicosi -ca de obicei.
Altfel spus,v-as ramane recunoscator(v-au spus si altii) sa terminati pe aici cu amenintarile la denunturi,plangeri,etc.nu numai la adresa mea/eu nu va mai raspund!
Va recomand sa cititi si articolele din Codul Penal si din cel de procedura penala referitoare la calitatea pe care trebuie sa o aiba partea vatamata,probele pe care este obligata sa le prezinte in calitate de denuntator.
Poate este util a va informa si despre amenintare,instigare,etc.
Discutia are alt subiect.
Ati zapacit forumul asta cu devieri de la subiect catre alte discutii.

Revin si il rog pe Secretarul General -indiferent cine este-sa ne spuna si noua in ce consta Proiectul acela minunat,daca este adevarat...
Se poate sa fie facut public?
Nu in ultimul rand poate ne spune si noua ce s-a discutat la Adunarea de azi/nu toti am putut participa.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9fmp » Sâm Mar 31, 2012 7:42 pm

''Stimabile'' domn din yo8...licentiat in drept si administratie comunista a anilor 1975...
Aflati ca el,Codul Penal si cel de Procedura Penala s-au cam modificat de cateva ori de atunci.
Astazi, denuntatorul trebuie sa faca dovada ca este parte vatamata si nu ''profesorii''de drept ca dvs. ce scriu pe aici.
Nu marimea sau grosimea scrisului dvs. conteaza...
Aflati ca ptr.un denunt in baza art.195 C.P.partea vatamata trebuie sa isi asume proprietatea corespondentei ce se presupune a fi fost violata.
Asta trebuie sa fie si demonstrata tehnic,inclusiv prin expertize autorizate de Instanta.
Va pot oferi cateva carti recente ce trateaza noul Cod Penal si de Procedura Penala pentru a va reimprospata cunostintele.
Mie nu imi mai sunt de folos,am preocupari tehnice-ingineresti.
De altfel si activitatile radioamatoricesti ar trebui orientate catre preocupari tehnice si nu catre denunturi cum sugerati pe aici dvs.unora

Cu drag,
unul din yo9...
Ultima oară modificat Dum Apr 01, 2012 12:44 am de către yo9fmp, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9fmp » Sâm Mar 31, 2012 8:10 pm

Nu ma framanta decat faptul ca nu ne lasi sa discutam asupra titlului de topic...

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde n2yo » Sâm Mar 31, 2012 8:12 pm

Atrag atentia asupra titlului acestui topic: "Alegeri FRR , Martie 2012". Ultimele comentarii sunt in afara subiectului. Va rog sa pastrati discutiile "on topic".

Multumesc.
73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori