Alegeri FRR , Martie 2012

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
YO7LWL
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde YO7LWL » Sâm Apr 07, 2012 1:27 am

eu cred ca securistii nu au fost militari :shock:
am fost in MFA daca mai stie cineva ce inseamna...nu am fost decit UTC-IST.nu am avut alt carnet .
in rest ..ramane cum am vorbit ,cred ca hobby-ul trebuiae sa ramana asa cum am inceput
..voluntariatul trebuie sa ramana VOLUNTAR
APOLITIC si NEIMPUS (PAREREA MEA)
cred ca ne indepartam de radio asa ca nu trebuie sa dam prea multa atentie unora..ai facem sa se simta importanti
SARBATORI FERICITE! 73!

yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo3ies » Sâm Apr 07, 2012 8:40 am

Preşedinte: - Neacşu Constantin YO3-301 BU. Eu cand eram receptor in 2009 (indicativul de SWL l-am luat in ianuarie) aveam indicativul yo3-395 BU in mai 2009 am luat examenul de radioamator cu indicativul YO3IES. Deci din 2008 pana azi presedintele actual al federatiei ori nu a dat examen de autorizare ori a dat si nu l-a luat. Deci daca nu a avut timp sa dea examen cum are timp acum sa se ocupe de FRR iar daca nu l-a luat ....? Si cu asta am spus tot zic eu. Pentru mine asta e adevarata probblema, nu ca e fost militar, fost securist sau altele, daca nu a reusit sa aiba indicativ de emisie de 4ani cum stie care sunt problemele noastre, cum stie care sunt adevaratele probleme in legatura cu montatul antenelor pe bloc (receptia o faci si cu o sarma aruncata in pom sau cu o antena telescopica) si alte probleme ale noastre daca nu a emis niciodata. Daca e doar fost militar poate e bine poate e rau totul depinde unde a efectuat serviciul militar, daca e fost securist e rau daca s-a ocupat de politie politica dar daca a facut contraspionaj poate e bine, eu i-as fi acordt credit dar lipsa indicativului arata faptul ca nu s-a lovit de problemele noastre zilnice.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9fmp » Sâm Apr 07, 2012 9:06 am

Ba s-a lovit frate de problemele noastre,doar cu asta s-a ocupat cu receptia...sau cu monitorizarea benzilor de radioamatori :lol: :lol: :lol:
S-a ocupat dureros de mult.
Nu cred ca are QSL -uri ca receptor.
Poate log-uri cu o rubrica de observatii foarte mare.
Avem nevoie de un general al Serviciului de Telecomunicatii Speciale sa conduca aceasta minunata Federatie.
Imi aduc aminte de adunarile trimestriale de la yo9kpl cu cadre ale fostei Securitati care ne instruiau ce si cum sa vorbim cudusmanul strain.
Cum sa denuntam fapte ce vizeaza tradatorii de tara si vanzatorii de neam.
Unii au semnat si Angajamente,au primit si bani.
Timpurile s-au schimbat.
Omul asta,dl. general este tare preocupat.
Nimeni altul nu reusea sa isi propuna macar ce si-a propus dumnealui.
L-am rugat pe Ciprian sa deschida comentarii la unicul reportaj al lui Nini YO3CCC de pe site dar nu vrea,cica Nini...
-organizarea unei expeditii oficiale intr-o zona relativ apropiata si de impact mediatic, posibil Muntele Athos//ocazie oportuna pentru rugaciuni la muntele sfant de relansare a FRR//
- schimb gratuit al revistei FRR cu publicatii ale altor Federatii/Asociatii//de ce nu si cu revista secreta a STS?//
-organizarea catorva baze permanente de concurs pentru echipa nationala, piloni, antene, utilizand stadioane, cabane ROMSILVA sau ferme agricole pentru utilitati//miroase a locatii conspirative folosite candva de Secu...//

Are ca obiective-spune dansul...
1. in primul rand doresc sa colaboram cu Reteaua de urgenta – concept, organizare, antrenare de exercitiu trimestriala;//eu sper ca Reteaua de Urgenta sa nu fie aservita politic cum ar vrea yo3gon,iar exercitiile de antrenare trimestriale sa nu fie insotite si de defilari//
3. dezvoltarea relatiilor cu institutii ale statului care pot sprijini FRR;//sper ca alte Institutii ale statului sa nu insemne ce a fost fosta Securitate//

Personal eu astept de la dumnealui comunicare si transparenta.
Nu am vazut CV-ul dumnealui pus pe site/ma gandesc ca este secret.
Poate transformam acest FRR miraculos in Organizatie secreta,are tot ce-i trebuie.
Prea multe conspiratii,barfe si turnatorii,grupuri de interese ce nu au legatura cu activitatea de radioamator.
In fine...am glumit :lol: :lol: :lol:
Am mai spus ca timpul,cei 4 ani de mandat va arata ce poate un om.
Eu m-am retras din acest FRR.
O sa ma inscriu la un club din Bulgaria,impreuna cu alti cativa radioamatori.

Cu drag,
acelasi Marian

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo3hjv » Mie Apr 11, 2012 11:57 am

Recunoasteti personajul?
Inca din 2010 simpatiza cu "miscarea".
Fişiere ataşate
UNPR.jpg
UNPR.jpg (63.81 KiB) Vizualizat de 2145 ori
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9fmp » Mie Apr 11, 2012 3:35 pm

Nea Vasile?
Lasa-ma sa ghicesc @Adrian...
Omul are pe tricou*oare nu avea altul ptr a se imbraca la miraculoasa Adunare? sigla cu partidul mult iubit.
Mai are atarnat la gat un microfon si un reportofon.
Nu vad trusa de prim ajutor si pachetele cu branzica@ salam de vara ce trebuie date celor saraci din partea la primar...
Nu vad nici schiurile cu care trebuie sa ajunga inaintea profesionistilor din parcul IOR pe munte ca sa ajute victimele.
La fel nu vad portavocea cu care trebuie conduse efectivele de voluntari.
Omul nu are cap*in fotografie...
Cine este frate?

yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo3ies » Mie Apr 11, 2012 4:10 pm

Ala de langa microfon e un pulsoximetru, aparat de masurare a pulsului si a nivelului de oxigen din sange.

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo7ilv » Mie Apr 11, 2012 6:57 pm

@yo3hjv,

pai te cred si eu ca <<simpatizeaza>>! cum altfel ar fi ajuns <<sef al marelui stat major>> la aceasta garda ,,cinica'' sau cum i-o mai zice! :lol: in fond , e treaba lui cu cine voteaza!
necazul e altul!! ;) cind va simpatiza si cu radioamatorismul(ca vad ca tot cls. a IV-a o are!! :lol: :lol: :lol: )? nu de alta, dar a fost ales si pe aici<<mare scula pe bascula>>! sau isi da demisia?! oare ,statutul ,permite si cumulul de functii? :?: (la statutul garzii ma refeream, ca al nostru e varza!!!)


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori