Sper sa fie adevarat.!!!

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO8TK » Dum Mai 13, 2012 9:32 pm

Se zvoneste ca Zaiet Adrian Florentin (YO8OW) nu mai este secretar(interimar) al FRR . :D :D :D :D :D
Poate stie cineva mai multe amanunte??? :?: :?: :?: :?:
Sper din tot sufletul sa fie adevarat. ;) ;) :o :o
Oare intram in normalitate???
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde yo7ilv » Dum Mai 13, 2012 9:41 pm

@yo8tk,

sper ca nu te-a intepat vreo capusa inainte de a ne da stirea!! :o :D :lol: :shock:

p.s. cred ca a cheltuit banii de repetoare ,pt. campania electorala , acu ca tot le-a luat Ponta banii dati de Ungureanu la <<portocalisti>>!! :evil: :evil:

73,73,73 !!! semne bune anu' are?!!!

p.p.s. dar de d-l. g-ral , nu ne dai nici o veste? am inteles ca ar sustine examenul ,, de intrare in profesie'' la Vama -la recomandarea lui yo8ow!! oare ,or aduce si <<folcloriste>>>??? :shock:

yo8cgr
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 5:59 am
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde yo8cgr » Lun Mai 14, 2012 7:15 am

Cainele moare de alergatura, dar PROSTUL de grija altuia.

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO8DHD » Lun Mai 14, 2012 8:29 am

Eu am auzit ca YO8CT si comisia pe care o conduce a dat verdictul in cazul perturbarii intentionate in concursuri a unei statii.

YO9HSW
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:54 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO9HSW » Lun Mai 14, 2012 10:52 am

Statia perturbatoare era cumva din districtul 8 ?

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO8DHD » Lun Mai 14, 2012 11:35 am

Cred totusi ca ar trebui sa asteptam pana miercuri la qtc si probabil atunci se va spune ce s-a discutat/stabilit. Daca nu atunci, sigur e o problema de comunicare, situatie diferita de promisiunile facute la sedinta AGA (sau cum s-o fi numit). In mod sigur una din promisiunile lui YO8CT este si clarificarea cu IARU 2010. Sa vedem ce se va anunta. In alta ordine de idei, poate ar trebui sa militam (macar cei care mai doresc sa participe in CN-uri) ca regulamentele sa fie schimbate astfel incat sa nu mai existe posibilitati de frauda inclusiv de operarea in CW a unei statii de catre alt operator DECAT incazul in care apare explicit operatorul respectiv. Exemple concrete sunt si la statiile de top unde sunt multi operatori.

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO6EX » Lun Mai 14, 2012 1:03 pm

Mai umblă un zvon... tiptil, tiptil...
cică revista R&R ar fi sucombat...
O fi adevărat? :cry:

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO8TK » Lun Mai 14, 2012 6:46 pm

Sa nu uitam domnule YO8DHD cine a facut parte din echipa soc IARU 2010!!
Indicativul YO8OW iti spune ceva?
Te asigur ca nu este strain de ce sa intamplat cu acea frauda.Si mai vorbeste pe la QTC ca vrea sa stopeze frauda in concursuri.
Lupul imbracat in blana de oaie.Cred ca stii ce vreau sa spun.??
Sint curios ce sanctiune va primi.
Sau trebuie sanctionat doar o singura persoana?
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde YO8DHD » Lun Mai 14, 2012 9:00 pm

Din punctul meu de vedere din echipa respectiva -si aici sigur voi fi criticat- au facut parte operatori de prima clasa. Din pacate cel putin unii au facut ce au facut cu recidiva in YODX. Nu am judecat eu cazul fiindca nu am fost acolo, dar sper ca unul dintre punctele acestui consiliu a fost acesta si sper intr-o rezolvare a lui grabnica inclusiv cu un punct de vedere catre IARU sau ma rog catre ARRL care inca mai e cel care arbitreaza acest concurs. La fel cum am mai spus sper intr-o modificare a regulamentelor concursurilor nationale si internationale astfel incat sa nu mai fie posibila nici o frauda, pentru acest lucru fiind valabil chiar o cerere de monitorizare a benzilor in timpul concursurilor si luarea de masuri pana la retragerea autorizatiei impotriva celor care incalca regulamentul de radiocomunicatii. Pentru nea Sica, cred ca revista e ceea ce ar trebui noi sa impartasim celorlalti. Ati scris pe blogul dvs si nu numai articole foarte frumoase despre activitatile YOFF si nu numai. Ca o parere personala de care nu trebuie neaparat sa tineti seama. De ce nu le dati spre publicare in revista si dvs si ceilalti in acest fel creand apetit pentru astfel de activitati si altora. Chiar daca unii au alte pareri pe care le respect, eu consider ca FRR nu trebuie sa fie la fel ca in trecut treaba facuta de UN SINGUR OM - si aici m-am referit strict la OMUL Vasile Ciobanita - ci sa fie un cumul de activitati la care punem toti umarul. Intai punem umarul si dupa criticam. Imi doresc ca timpul sa-mi dea dreptate. 73

yo3jx
Mesaje: 144
Membru din: Vin Sep 23, 2011 7:41 pm
Contact:

Re: Sper sa fie adevarat.!!!

Mesajde yo3jx » Lun Mai 14, 2012 10:35 pm

Este adevarat.


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori