Schema Amplificator DOINA DELTA

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Schema Amplificator DOINA DELTA

Mesajde yo4fng » Sâm Apr 09, 2011 12:17 am

In vederea restaurarii, caut schema aplificatorului cu tuburi DOINA DELTA, produs in Romania.
Fac precizarea ca numai aceasta schema ma intereseaza. Am tot caietul de service de la fabrica de instrumente muzicale Bucuresti; caiet ce contine schemele tuturor amplificatoarelor cu tuburi produse aici de-a lungul anilor (Alfa, Beta, Gamma, Sigma, Cocert, etc...), dar cineva a rupt paginile cu schemele de la DELTA - amplificatorul cu reverberatie, tremolo si ochi magic.
Nu am reusit sa dau de aceasta schema, pana acum, nicaieri.
Fişiere ataşate
DD_1.jpg
DD_1.jpg (60.21 KiB) Vizualizat de 8697 ori
DD_fata.jpg
DD_fata.jpg (49.06 KiB) Vizualizat de 8697 ori

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Re: Schema Amplificator DOINA DELTA

Mesajde yo4fng » Dum Iun 10, 2012 1:55 am

Foarte ciudat si mai ales de neinteles, dupa cativa ani de cautare, pe la prieteni, pe la vechii angajati de la cooperativele de reparatii (unde se efectuau garantiile), la fostii angajati ai fabricii de instrumente Doina, pe forumuri, etc... aceasta schema nu este de gasit si nu exista nicaieri in Romania.

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: Schema Amplificator DOINA DELTA

Mesajde yo8rqp » Dum Iun 10, 2012 7:22 am

Exista niste subiecte mai vechi pe aceasta tema deschise pe elforum.ro.Daca schema dorita nu este atasata,puteti lua legatura prin MP(mesaj privat) cu cei care spun ca o au.Daca nu,schema se poate "deduce"oarecum din pozele atasate la postari(sunt destul de multe).

http://www.elforum.ro/viewtopic.php?f=2 ... &view=next

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Re: Schema Amplificator DOINA DELTA

Mesajde yo4fng » Dum Iun 10, 2012 5:15 pm

Exista subiecte mai vechi, pot sa consider ca le-am parcurs cam pe toate si mai ales la multe am participat si eu. S-a vorbit si s-a rasvorbit despre DOINA DELTA. Schema nu este inca nicaieri. Partea neplacuta este ca s-au fabricat mai multe versiuni de DOINA DELTA iar versiunea care o am eu difera de versiunea din forumul pe care l-ati subliniat. Nu au decat poze, nicidecum scheme.


Înapoi la “Constructii cu tuburi electronice”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator