Dezbatere statut pe articole

ARERR - Asociatia Radioamatorilor de Emisie-Receptie din Romania
yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo2loj » Vin Feb 10, 2012 11:03 pm

O intrebare: Treaba asta presupune deplasare in yo3 pentru inregistrare?

yo7awz
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 24, 2010 12:30 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo7awz » Vin Feb 10, 2012 11:25 pm

După părerea mea cred că încetarea activităţii de membru ar trebui să cuprindă si o clauză de nerespectare gravă, eventual repetată, a normelor de comportament. 73! Vasile

yo2lsp
Mesaje: 62
Membru din: Dum Iun 20, 2010 12:03 am
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo2lsp » Sâm Feb 11, 2012 9:36 am

Depinde unde se doreste sa fie sediul.
Daca se doreste sediul in YO3, va trebui sa ai un contract pentru un spatiu (fie el si de comodat), extras CF si toate actele vor fi facute la tribunalul Bucuresti. Daca se alege sa fie cu sediul in Brasov sau sibiu, toate actele vor trebui facute acolo. Singurul act ce trebuia facut obligatoriu in YO3 era rezervarea de nume, care am vazut ca e rezolvata deja.

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo7ilv » Sâm Feb 11, 2012 10:24 am

@yo2loj,
yo2loj scrie:O intrebare: Treaba asta presupune deplasare in yo3 pentru inregistrare?

Nu, inca nu am stabilit unde va fi sediul , am primit unele propuneri pe mail , care mi se par serioase si demne de luat in seama , ar putea sa fie undeva in ARDEAL, iar la inregistrare se va merge pe reprezentare sau procura, nu este prea complicata procedura , daca Adrian(yo3hjv), ne da rezezvarea de nume de la Min. de Just, mai avem nevoie de statut , sediu si 600 lei depunere pt. patrimoniu! Incepem sa ne miscam si noi """ mai cu talent""" Dorele :lol: ????????
73!!!

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo3hjv » Dum Feb 12, 2012 12:22 am

Bineinteles ca v-o dau.
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde YO9CHO » Vin Mar 02, 2012 8:47 am

Suntem deja in 2 Martie...si conform ultimului sondaj de la : http://www.radioamator.ro/vot/vot_rezul ... 70&tip=pie
73.8% dintre cei respondenti se declara sportivi convinsi. Ma intreb Quo Vadis Domine?
:lol:

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde YO8DHD » Sâm Mar 03, 2012 2:19 pm

Pana acum nu am postat pe acest subiect. Acum voi scrie doar niste concluzii. Subiectul nu este nou asa cum se induce. Aceiasi pasi au fost facuti de doi radioamatori mai cunoscuti (spun asta deoarece proiectul SRR a inceput imediat dupa ce acestia doi au plecat din CA al FRR-daca gresesc imi cer scuze) acum 4 ani. In acesti ani s-au strans in jur de 30 membri. Statutul lor este cumva asemanator cu ceea ce se vrea acum. Vorba unui coleg. De ce mai trebuie INCA o asociatie? Nu sunt membru SRR deci nu pot fi acuzat ca sunt partinitor fata de ei. Dar de ce doritorii nu studiaza statutul acestora si sa se inscrie in aceasta asociatie? Ne consumam energia si timpul in crearea unei noi structuri care ce va face diferit de acestea doua? Sa fim seriosi nici una din aceste asociatii sau cum se vor numi nu va putea fi continuatoarea AARUS. Mai bine ne-am implica personal in oricare dintre asociatiile de radioamatori in realizarea unor proiecte care sa duca mai departe acest hobby indragit de noi toti. Pentru fiecare dintre noi este loc in aceasta minunata lume a radioamatorismului. Sa lasam orgoliile locale sa nu ne mai guverneze si sa incercam sa nu mai manipulam sondaje.

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo7ilv » Dum Mar 04, 2012 5:25 pm

yo8dhd,
YO8DHD scrie:Nu sunt membru SRR deci nu pot fi acuzat ca sunt partinitor

Nici nu te-am suspectat de asta , dar membru FRR, esti, ca aici e buba? :lol:
p.s. stiu raspunsul , nu te obosi sa-mi raspunzi!!!

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: Dezbatere statut pe articole

Mesajde yo2loj » Dum Mar 04, 2012 6:30 pm

Cred ca deraiem din nou...
Nu cred ca se pune problema concurarii FRR, si nici suprimarea ei.
Si nu exista nici un conflict de interese intre a fi membru FRR si ARERR.
Daca cineva e sportiv, chiar este necesar.
Sau am priceput gresit toata ideea de la bun inceput?


Înapoi la “Asociatia Radioamatorilor de Emisie-Receptie din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori